Prvé dojmy z VŠ

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
UnReSt
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 25 Okt 2006, 00:00
Bydlisko: Košice - zapad
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa UnReSt » 26 Sep 2009, 15:42

Myslis si ze inde po svete sa ucia len tie predmety ktore ich zaujimaju?
0
Katedra elektroniky a multimediálnych telekomunikácií
Fakulta elektrotechniky a informatiky
Technická univerzita v Košiciach
http://www.unrestwebsite.ic.cz

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 26 Sep 2009, 15:44

Nie celkom ale inde vo svete je celkom iny system studia. Odborne predmety a napr. merania. Take klasicke cviko s odborneho predmetu je asi tak ze vyucujuci a 6 studentov a kazdemu sa vie individualen venovat a vsetko podrobne vysvetlit. Teda nie systemom ze hromadne cviko aj rpednaska aj skuska a presne sa ide podla nejakej sablony. Atd. Atd. Uplne iny pristup a komunikacia student - vyucujuci.

Ono by to malo byt tak ze idem na skusku a viem ze nemam problem lebo tej veci rozumiem. A nie tak ze samozrejme ze tomu nerozumiem len dufam ze si pamatam vsetko a 2 dni po skuske vetko zabudnem. + v najblizsom papiernictve/copy centre pri skole (FVT TUKE so sidlom v PO) pridete a len poviete na aku skusku idete a oni tam uz tahaky maju, len im poviete kolko krat a vam prefotia, resp uz tam maju niekedy aj nejake hotove, len si poziciate a potom vratite.
0

Používateľov profilový obrázok
UnReSt
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 25 Okt 2006, 00:00
Bydlisko: Košice - zapad
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa UnReSt » 26 Sep 2009, 15:48

Ak ta zaujima niektory predmet mas moznost chodit na konzultacie, myslim ze to vyuziva len velmi malo studentov....radsej pojdu chlastat.
0
Katedra elektroniky a multimediálnych telekomunikácií
Fakulta elektrotechniky a informatiky
Technická univerzita v Košiciach
http://www.unrestwebsite.ic.cz

Používateľov profilový obrázok
rezystor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 20 Jún 2009, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rezystor » 27 Sep 2009, 12:21

Ja som tak isto na TUKE, FEI, 3. rocnik Elektronika. Zatial sa celkom dari, akurat matika, fyzika vysla az v opravakoch.
0
kohoutek od vodovodu to opravit neumí, ale telky chce opravovat každý, kdo má do (_!_) díru

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 27 Sep 2009, 12:26

Split: No doprava ako tak ....relatívne sa dá .... chodil by som na aute a finančne sa to zatiaľ neoplatí, takže budem zrejme viacerých brávať. Inak moc dobré to nie je, prídem domov v piatok večer, som s priateľmi, sobotu som s priateľkou a v nedeľu poobede zas naspäť, takže nič moc....nestíham vôbec nič čo sa týka domu...
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

fero_zezina
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fero_zezina » 28 Sep 2009, 10:45

Ma niekto nejake knizky z 1,2 semsetra zo ziliny?
Dost by sa mi hodila knizka - zbierka uloh z diferencialneho poctu.
Ci to ma niekdo v E-podobe, alebo by mi knizku predal, alebo pozical na weekend:D:)
0
AtMega lover!

Split

Príspevok od používateľa Split » 28 Sep 2009, 13:43

Jacob989 napísal:Split: No doprava ako tak ....relatívne sa dá .... chodil by som na aute a finančne sa to zatiaľ neoplatí, takže budem zrejme viacerých brávať. Inak moc dobré to nie je, prídem domov v piatok večer, som s priateľmi, sobotu som s priateľkou a v nedeľu poobede zas naspäť, takže nič moc....nestíham vôbec nič čo sa týka domu...
ani ja...ale aspon si doma operiem veci zoberem nove a usetrim na nakupe jedla lebo oproti tomu co je v blave je u nas mnoho veci lacnejsich...mne sa na aute chodit neoplati spotreba je u starej skodovky moc velka na to aby sa kazdodenne pouzivalo a navyse by som sa bal aby ho tu niekto neroztrieskal ked bude daka party vonku

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 28 Sep 2009, 13:48

tak tu na STU to nie je zas až tak hrozné, človek si zvykne, ale tá absencia volného času ma veru štve ...
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Split

Príspevok od používateľa Split » 28 Sep 2009, 20:04

aj ja som cakal ze to bude trocha lepsie

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 28 Sep 2009, 20:25

No v skratke už to nie je také ako kedysi. Teraz nemám vôbec času. Porozrábané veci doma čakajú...

Ak som dakomu dačo sľúbil a zatiaľ ku realizácií nedošlo, tak sa ospravedlňujem, momentálne budem dosť indisponovaný....
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 26 Okt 2009, 21:40

UnReSt napísal:Ak ta zaujima niektory predmet mas moznost chodit na konzultacie, myslim ze to vyuziva len velmi malo studentov....radsej pojdu chlastat.
Tebe o co ide ? Ucis na skole alebo co ?

Proste tak to nefunguje. Ano mozes konzultovat a neviem co ale nikto to nevyuziva. (Priklad 3. rocnik bc studium mas v rozvrhu v piatok konzultacne hodiny od rana do obeda, hociekdy v tej dobe a aj kazdy tyzden mozes konzultovat so svojim konzultantom/veducim prace, myslis ze jeho to bavi s tebou konzultovat, vacsinou ta ma vies kde, odporuci ti literaturu a ked nieco od neho konkretne chces tak ti mozno pomoze, zalezi na nom a asi fakt nepoznam nikoho kto by prisiel do skoly v piatok konzultovat svoju pracu. Si myslis ze to je len preto ze nikoho nezaujima obor ktory studuje ? Nie to je preto ze len malo koho skutocne zaujima konkretne to o com pisal pracu, pretoze temy su dane a si musis proste vybrat a kto skor vybere ten ma, lenze vacsinou su temy take ze su tam pre teba asi atk 3 zaujimave, takze vacsina ludi to robi preto ze musi ak chce pokracovat v studiu) A jedne z dovodov preco nie je ten ze vybereis si odbor ktory studujes, tam aj celkom ej z coho vyberat, lenze pocas studia si uz nemozes vyberat co chces a co nie, mozes si vybrat z tch par volitelnych predmetov, ktory ty chces, ale to su vacsinou vsetky blbosti, no a potom mas povinen predmety a tam sa uci to co sa uci a nie to co by si ty chcel. KEd skoncis BC potom si mozes vybrat uz temu na svoju pracu volnejsie a mozes si niekedy aj pisat to co teba zaujima a co ty chces ak to suvisi s tym co studujes, mas uz len odborne predmety na ing studiu je ich menej a mas cas na pracu. N oa po skonceni ing studia ked xces pokracovat dalej v studiu tak uz mas podstatne vacsiu volnost.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 26 Okt 2009, 21:50

No v skratke už to nie je také ako kedysi. Teraz nemám vôbec času. Porozrábané veci doma čakajú...
Viem ako sa citis... mam tu velky stoh veci s ktorymi sa chcem pohrat a pytel napadov ktore chcem realizovat - no horko tazko stiham skolu, trocha pracu a priatelku. Domov prijdem ako taka matoha miesto mna ktora sa vie len podrazdene tvarit.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 26 Okt 2009, 21:56

Tak tak. Mas kopec inych veci co tazaujimaju a chcel by si to riesit a nemas na to cas lebo musis riesit kraviny do skoly a to ta dost vytaca. A ked je nahoou aspon jeden predmet kde sa aspon trosku dotknu niecoho co ta zaujima tak mozes skakat od stastia.
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 26 Okt 2009, 22:56

fero_zezina napísal:Ma niekto nejake knizky z 1,2 semsetra zo ziliny?
Dost by sa mi hodila knizka - zbierka uloh z diferencialneho poctu.
Ci to ma niekdo v E-podobe, alebo by mi knizku predal, alebo pozical na weekend:D:)

Nasiel by som ju urcite.

Napísať odpoveď