Úrazy z dielne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 22 Aug 2011, 20:49

Patrezko napísal:
Peťus napísal:když jsem byl na brigádě (brusič) tak to bylo na denním pořádku,že někdo jel na oční :-) nesmí se to podceňovat
to nenosite ochranu oči ? ja ked som robil brusiča tiež som to mal stale na očiach a taketo niečo sa mi nikdy nestalo :)
brousil jsi někdy? ochranné pomůcky jsou samozřejmostí, od brýlích nebo štítu,přes sluchátka až po rukavice...
Ale VŽDYCKY ti tam něco padne. i když jsem měl brýle i štít tak jednou mi tak taky střelila... Pak jsem měl jenom štít a kupodivu tam nic nepadlo. Záleží na štěstí/smůle a když brousíš 8-12hodin denně....
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
Percos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Cífer, Trnava
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Percos » 23 Aug 2011, 06:50

5ko napísal:Ono je to niekedy nepraktické a otravuje,ale to len dovtedy, kým sa nám niečo nestane a potom si to uvedomíme.
Zase preháňať to ako v Amerike,kde pomaly aj úradníci musia nosiť prilby ma už trochu irituje.Stavba je stavba,človek nikdy nevie, ale vo velíne atomovej elektrárne ? :lol: Síce ked vidím vo filmoch ako im pri každom skrate na kábli za budovou, začnú vo velíne po ciferníkoch a paneloch lietať iskry ako na ohňostroji tak sa nečudujem. :lol:
Tam je iná elektrika :), západná elektrika.
0
Místo mozku, z piva kostku. :)

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patrezko » 23 Aug 2011, 10:04

no máš pravdu, brusil som 12 hodin odpalky z plazmy, mal som štít a tam mi nikdy nic nepadlo, neviem ako je to s okuliarmi.. :)
0
Obrázok

Hund17
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Vek: 31

Príspevok od používateľa Hund17 » 23 Aug 2011, 11:27

asi to sem ani nepatrí ale trochu som si včera cucol benzínu. Bolo horko, pil som každú chvilu vodu, čaj a babral som sa s motorkou. Mal som vo flaši benzín a celý natešený, že už konečne normálne ide som jakosi nevnímal, dal do papule a trošičku som si aj cucol... Celkom zaujímavá noc :D teraz je už hádam dobre :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Aug 2011, 13:12

Zakouřil sis potom? :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Hund17
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Vek: 31

Príspevok od používateľa Hund17 » 23 Aug 2011, 13:25

Nefajčim, ale keby si mi dal teraz k zadku sirku, tak by to bolo ako plamenomet... :wink:
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 12 Sep 2011, 17:36

Nieje to z dielne,ale z práce. Doska na zemi cca 400x500x20. Idem ju dvihnúť. Pozerám,jeden kliniec,hovorím si pozor keď ju budem niesť. No,lenže to by som nebol ja,keby som meter pred ňou nezakopol a nepristál druhou nohou práve na tom klinci. Bolí to jak sviňa. Keby ten pičxs nebol aspoň hrdzavý :? Už sa vidím ráno na pohotovosti....
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 12 Sep 2011, 19:29

máš nosiť kvalitnú obuv s oceľovou výplňou podrážky :) tam by sa ti to nestalo :)

ujo-elektron

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 12 Sep 2011, 20:03

right13 napísal:máš nosiť kvalitnú obuv s oceľovou výplňou podrážky :) tam by sa ti to nestalo :)
A videl si niekedy, čo sa stane s prstami keď ti na ne padne ťažký predmet? :D

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 12 Sep 2011, 20:23

Skús si moju pácu. Po jednom dni by ti boli ťažké aj bosé nohy :wink:
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 12 Sep 2011, 22:10

keď ti padne na nohu ťažký predmet tak ti môže byť jedno čo máš obuté

mr.mio , neviem čo robíš,ale kvalitná obuv nemusí hneď znamenať že je ťažká. Ako som už písal , mám tieto : http://www.artra.sk//index.php/sk/obuv/detail/3 a sú do svoju kvalitu ľahučké a pohodlné, škoda že sú mi malé a tlačia ma :(

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12411
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 12 Sep 2011, 22:39

right13 napísal:keď ti padne na nohu ťažký predmet tak ti môže byť jedno čo máš obuté
no bolo to už dávnejšie ale ked som bol v čechoch, tak Vvozík daval dole paletu s nakladom sa mi zda že to bolo cez tonu, a brigadnikovi rovno na nohu, kebyže nema oceľovu špičku asi by bol bez prstov na nohe teraz.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Sep 2011, 22:43

Nie je obuv ako obuv a topánky s ocelovou špicou nie sú vždy výhra.Ked ti ju ťažký predmet pritlačí, ufikne ti prsty.
Raz ked sme vykladali z auta telefonne zoznamy na paletách a vozili ich do budovy,mal som našťastie obuté len mokasíny bez šnúrok.Ako sme zastali s paletou na mieste,stál som na boku a kolega držal oje z paletového vozíka.Len kútikom oka som zaregistroval, že urobil prstami pohyb na tú páčku, čo sa spúšťa hydraulický valec .Stál som pri stene a tesne pri naloženej palete, takže som nemal kde uskočiť, tak som len podvedome skrčil v topánkach prsty.Vtom paleta so 700kg papiera dosadla na zem a ja som z hrôzou zistil,že mám špičky topánok zacviknuté pod doskou palety a hranou mi len tak lizla hanky na prstoch.Vytiahol som našťastie zdravé nohy s mokasín a zavolal som na kolegu,nech sa pozrie čo urobil.Chcel som ho zdrbať, že či nevie upozorniť, ked ide spustiť vozík dolu, ale ked videl že som bosý a topánky pod paletou, tak sa najprv rozrehotal, ale potom mu cviklo prdel, ked si uvedomil čo sa mohlo stať.Nakoniec sme sa aj tak smiali, že by som nemusel kupovať plutvy na potápanie.Opatrnosti nikdy nie je dosť. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 13 Sep 2011, 07:36

right13 napísal:keď ti padne na nohu ťažký predmet tak ti môže byť jedno čo máš obuté

mr.mio , neviem čo robíš,ale kvalitná obuv nemusí hneď znamenať že je ťažká. Ako som už písal , mám tieto : http://www.artra.sk//index.php/sk/obuv/detail/3 a sú do svoju kvalitu ľahučké a pohodlné, škoda že sú mi malé a tlačia ma :(
1100N ? To by mi pomohlo asi ako papierová podrážka. Vážim 75kg,skočil som na 2.5mmhrubý kliniec a to v riadnej rýchlosti. Tak prirátaj aj hybnú silu. Myslím,že to ani netreba rátať,1100 N je proste málo.
0

JanoP

Príspevok od používateľa JanoP » 13 Sep 2011, 07:47

Vcera prevrtany ukazovak, vlavo vedla nechta na lavej ruke 0,8mm zlomenym vrtakom. Au, au.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Sep 2011, 18:18

Fuj, hrdzavý klinec..až mi chodia zimomriavky,zažil som to. :x Ja mám ešte teraz spuchnutý členok od toho slivkového tŕňa,a hrču na ruke od tetanovky.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

elektro human
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14 Máj 2011, 00:00
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa elektro human » 12 Okt 2011, 22:05

Porezaný ukazovák zo strany, kde sú nechty, cca. v strede.
0

Používateľov profilový obrázok
tymian955
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 28 Sep 2011, 22:24
Bydlisko: Prešov
Vek: 29

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa tymian955 » 12 Okt 2011, 22:17

rezal som DPS na cinkularke z kotočom od flexi brusky.. DPS mi odhodilo rovno do žili poviem vam mal som jedno štasie ze moja sestra je lekarka inak bi som vikrvacal.. inak neodporučam rezat DPS na cinkularke... :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe:
0
nikto nieje dokonaly...

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Pedro » 12 Okt 2011, 22:24

Ja som dnes robil Rj45 kábel a na krimpovacích kliešťoch je ten nožík čo cvakne kábel. Ja som si konček prsta zabudol v ňom. Zrazu všade krv a ranka malá jak od hlavičky špendlíku

mimochodom som minule v skúšobni zapájal repro a kábel bol pichnutý na výstupe zosíku a zosík bol zapatý. No na konci kábla mali byť zatočené droty tak reku odkusnem tie končeky. nemal som nožík tak som začal. No len čo som odizolával zubami + tak sa mi - dotkla líca. Fu ešte teraz to cítim
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Okt 2011, 23:19

Tymian- :D mal si zostať v kuchyni nie v dielni a nič by sa ti nestalo :D

Cirkulár je cirkulár a flexka je flexka,nie všetky veci sú unierzálne. Malé priemery, či už cirkulárov alebo flexikotúačov majú tú nevýhodu, že ked na nich režeš nejaký materiál, zubami narážajú do neho viac v protismere a nie komo na rovinu stolíka, takže sa lahko stane,že materíál vyrazia oproti tebe.Najvýhodnejšie je ked je priemr kotúča taký velký , že zuby idú takmer kolmo na stôl,takže rezaný materiál režú zhora a pritláčajú ho k stolíku.Stolári z jazvami na bruchu , o tom vedia svoje. :wink:
Pozor na to, lebo nikdy nevieš, kedy sa ti ešte ktorý prst v živote zíde. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď