Úrazy z dielne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa AndiCibula » 27 Okt 2014, 22:27

Dúfal som že nikdy nebudem poznať niekoho komu sa rozletel flexový kotúč. Foto made by kamoš (27.okt).
Jeho autentická citácia z nemocnice 13. okt:
Tak, kto ešte nevie, súčasné moje bydlisko je v Bojniciach na traumatologii. Izba 4. Neviem za čo ma kto tresce, ale nejaký čas tu ešte budem.
NSFW info:
Chcel som nabrusit nôž do kosačky a keďže nemám zverak (chvalabohu, inak by som tu už nebol) dal som brúsny kotúč na veľkú flexu, kvokol si na jedno koleno a roztočil.. Kotúč sa rozletel a trafil ma do nôh. Pravá zlomená nad členkom, ľavá nad kolenom roztrthunuta až takmer po kosť. Vraj 1,5 chýbalo k tepne.. Takže tak. Ak ma to nebude veľmi bolieť, rad privitam každú návštevu.
Prílohy
flexi_kotuc.jpg
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa mr.dred » 27 Okt 2014, 22:55

uff ..prajem skoré uzdravenie. Keď vidím takéto úrazy behajú mi zimomriavky po chrbte. Mám rešpekt pred vysokoobrátkovými strojmi,no tiež sa mi stalo že som si karboškou odobral trochu tkaniva z prsta. Najväčšiu samospôsobenú ranu som utŕžil pri rozoberaní trafáka.Kombinačkami som vyťahoval plechy,z jedného sa odlomilo a kúskom čo ostal v kliešťoch som si rozfaklil ruku medzi palcom a ukazovákom ... 11 stehov, našťastie bez následkov.
:lol: Mal som jedného kolegu v práci ... ešte aj elektrónky v starom ruskom FTV menil v pracovných rukaviciach ,a to ho mal aj vytiahnutý zo štekra. :lol:

...ako by povedal kutyil Lacko - len práca bezpečná je práca radostná...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa RoboR5 » 27 Okt 2014, 23:26

Keď som bol ešte malý chlapec tak sme chodili k miestnemu kontajneru, výrastci robiť bordel, ja zbierať starú elektroniku :D
Keďže som bol špunt a o nejakých opravách nemohlo byť ani reči tak som spolupracoval s výrastkami, telky sme púšťali z výšky na kameň umiestnený na dne kontajnera a mali radosť z toho ako to buchne. Až sme raz natrafili na nejaký atypický TV ktorý po spustení na dno implodoval takou silou že nám hrubé črepy obrazovky lietali okolo hlavy. No a odvtedy už obrazovky zásdadne rozbíjam len odklepnutím zadnej elektrónky. S kopačkou od VN mám tiež svoje skúsenosti, ako trocha väčšie dieťa mal som dva rubíny 714 jeden mal v ťahu obrazovku a pal modul, druhý bol v perfektnom stave ale len Secam. Tak som to skúsil prehodiť (vtedy som netušil čo to obnáša) a keďže to nešlo, dokonca už ani obraz nenabehol :D tak som začal hľadať chybu a nejako som sa musel dotknúť VN časti. Keď som precitol tak som bol pár krokov od tv, otváral som oči a netušil čo sa stalo. :) Od tej doby rubíny 714 neopravujem :biggrin:

Už na škole sme mali elektrotechnickú prax. Robili sme nejaký transformátor. Poctivo navinutý, poctivo zoskladané jadro z množstva T-čiek a I-čiek, už aj ponorené do laku, krásne vytvrdnuté. Meriame ho a nič. Pri predstave našej márnej celodennej roboty do mňa vošli nervy a hodil som trafákom z celej sily o zem. Keď ho o chvíľu spolužiak meral tak už fungoval. Vtedy ma nenapadlo, že asi budú zle pocínované konce vinutia. :D
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa djwiktor » 28 Okt 2014, 07:47

Pridam sa aj ja trochu.

Co sa tyka nespocetneho mnozstva kopancov od elektriky ( nabite kondiky v pulznych zdrojoch ) to nebudem ani spominat :)
S flexou vzdy robim s respektom, pretoze mi raz odtrhlo unasac kotuca aj s kotucom z malej flexy - ano, pisem to spravne - unasac - teda celu tu blbost, na ktorej su matice na drzanie kotuca - odlomilo ho ho v mieste, ako prechadza von z hlavy cez lozisko. Pravdepodobne unava materialu. Mal som stastie, preletelo mi to asi 2cm od ucha a zarezalo sa to asi 4cm hlboko do oceloveho okenneho ramu ( plastove okna s ocelovou vystuhou).
Co bolo najhorsie, bolo to, ze to nebola daka tesco O.K. znacka, ale makita. Samozrejme prve co bolo po precitnuti zo soku a rozdychani toho, ze este zijem, bola dokumentacia a reklamacia priamo cez vyrobcu ( kontakt mi zohnal kamos ktory robil servis ) . Flexu aj s unasacom a kotucom som poslal do makity ( tusim to slo priamo do ich HQ). Behom asi mesiaca mi prisiel mail s kompletnou analyzou, protiopatreniami ( stiahnutie danej serie danej sarze z trhu) a informacie o odskodneni. O mesiac na to prislo odskodnenie - novy kufrik s vrtackou, flexou a okruznou pilou. Takze aspon bolo vidno, ako funguju znacky. Keby sa to stalo s nejakym O.K. pripadne nieco take, tak este by som bol rad, keby mi preplatili postovne.
samozrejme bolo to uz niekolko rokov dozadu, ale mam to stale v pameti, kedze stacilo malo, a nepisal by som tu asi.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Arzén
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 04 Mar 2009, 00:00
Vek: 36

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Arzén » 01 Nov 2014, 22:42

AndiCibula prajem skore uzdravenie
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Nov 2014, 07:40

Tiež som toho už zažil neúrekom,ale kotúč z flexy mi vyletel len raz,našťastie to bol len ten tenučký na nerez a mal som kryt.
Je velmi málo pravdepodobné, že sa kotúč , či už v brúske,alebo flexke rozletí len tak sám od seba nejakou vadou materiálu,
vždy to býva prevážne našou vinou a zaobchádzaním.
Na brúske stačí väčšia štrbina medzi kotúčom a opernou pätkou kam vtiahne pri brúsení predmet ,zasekne ho tam a vtedy sa môže kotúč prasknúť a rozletieť.V lepšom prípade len zastaví motor,alebo ohne osku/stalo sa mi/.
Pri flexe si treba dávať pozor hlavne na to,aby sme si pred každým zapnutím skontrlovali kotúč či nie je prasknutý,pretože často si to neuvedomíme, ale ked náhodou flexa padne na zem, najčastejšie /ako chlieb s maslom /spadne na kotúč,ktorý praskne okolo toho kovového stredového krúžku /hlavne tie tenké,brúsne vydržia viac/ my si to nevšimneme a po zapnutí je nešťastie na svete.
Takáto opatrnosť je na mieste hlavne, ak s ňou robia viacerí a nevieme čo kto s ňou porobil.

Andy, pozdrav kamoša,dúfam, že neschytá nejakú infekciu.
No ale ,za takú výšivku sa nemusia hanbiť ani starohorské čipkárky. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Najgel » 03 Nov 2014, 08:20

Keď už ste načali tie flexy, mne sa zas stalo keď som brúsil oceľový nosník prifilu H od farby s týmto kotúčom :Obrázok Mal som ochranne pomôcky, rukavice, sluchátka aj štít na tvár. Po 1-2h po dobrúsení ma začalo bolieť oko, a nemohol som dobre žmurkať. Mama mi to doma, pozrela no niečo tam videla, tak na druhý deń som šiel na očné. Status ? Ten drôtik z toho kotúča som mal zapichnutý v pravom oku a zapečený. Nie moc dlhý kus asi len pár mm. Ale našťastie mi to vybrala a vidím dobre. Doteraz neviem ako mi to do toho oka skočilo.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Nov 2014, 12:38

To je tak, nielen cesty Božie,
ale aj drôtov z kefy, iskier z brúsky, strusky zo zvarov sú nevyspytatelné. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ice_age
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 25 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra, Bratislava

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa ice_age » 03 Nov 2014, 13:27

Ja som takychto drotenych kotucov pred par tyzdnami "spotreboval" hadam 10, renovoval som starucku branu. Nohavice a bundu som mal ako jezko ostne, same zapichnute drotiky. Ale mal som stit na tvari, takze nastastie bez urazu oci.
Raz som si kvoli teplu nechal kratasy namiesto monterok... Potom som si len vsimol, ze mi po nohach tecu tenke pruzky krvi. A to boli tie zapichnute drotiky, par milimetrov pod kozu. Najhorsie bolo, ze pri tom, ako sa zapichli, pod kozu zatlacili aj bordel z brusenia, takze to malo tendenciu sa nasledne zapalovat a hnisat. Nie prave prijemna skusenost, ale som pouceny do buducnosti :)
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa BFX » 03 Nov 2014, 19:17

brrrr ... ja som nastastie iba raz klakol na zlomok noza v zemi :) babka mi na to drbla vatu s denaturakom a po tom co som videl vsetkych svatych bolo ok :D
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa oravan » 03 Nov 2014, 19:23

pred rokmi keď ešte v ZTS obrusovali veže z tankov tak známemu kotúč usekol pol hlavy z kotúčovej brúsky
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Milos66 » 03 Nov 2014, 20:13

AndiCibula napísal:Dúfal som že nikdy nebudem poznať niekoho komu sa rozletel flexový kotúč. Foto made by kamoš (27.okt).
Jeho autentická citácia z nemocnice 13. okt:
Tak, kto ešte nevie, súčasné moje bydlisko je v Bojniciach na traumatologii. Izba 4. Neviem za čo ma kto tresce, ale nejaký čas tu ešte budem.
NSFW info:
Chcel som nabrusit nôž do kosačky a keďže nemám zverak (chvalabohu, inak by som tu už nebol) dal som brúsny kotúč na veľkú flexu, kvokol si na jedno koleno a roztočil.. Kotúč sa rozletel a trafil ma do nôh. Pravá zlomená nad členkom, ľavá nad kolenom roztrthunuta až takmer po kosť. Vraj 1,5 chýbalo k tepne.. Takže tak. Ak ma to nebude veľmi bolieť, rad privitam každú návštevu.
Hej, a zabudol dodať, že tam nemal kryt. A kto by chcel oponovať, že kryt nepomôže, tak je to totálna blbosť. Mne roztrhlo už xy kotúčov v plnom nasadení a jedine čo sa stalo, bol som nasraný, že to musím meniť.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 30 Jan 2016, 11:04

Zdravím celý SVETELEKTRO!!

po prečítaní a trochu pobavení sa na Vašich úrazoch z dielne som si dovolil aj ja trochu prispieť

Takže:raz kopanec od 230V,keď som na záhrade u starých rodičov chytil kábel od kosačky(taký ten,čo má zástrčky na oboch koncoch)a fajne ma striaslo,potom aj nejaké tie popáleniny od spájkovačky,raz som pájkoval, sa mi šmykla pájkovačka a vypálila dierku do gauča,ďalej opravoval som starú hifi-vežu Sony a fajne som sa porezal na tých plechoch od skrine tej veže,aj keď som opravoval mechaniku alebo niečo na Condore,tak som sa tiež fajne porezal,raz som robil niečo s takým rádiomagnetofómom značky panasonic a ja chuj som mal nastavené napätie na 120V namiesto 220V-výsledok:vyhodilo pojistky iba v mojej izbe(ostatok domu bol O.K)a taký ten typický elektronický smrad(veľa z vás asi vie) atď atď...

Dúfam,že ste sa niektorí dobre zabavili :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga:
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Jan 2016, 11:38

Tak urazy su vzdy na niecom.Ale nieco take teraz mi to pripada az srandovne.Ked som chodil do skoly asi 1-2 druhak na ZS :D Tak tu u nas bola schatrana pekaren.Teraz je to uz vynovene.No zo skoly som s zo spluziakmi cestou isli aj tam , popozerat co tam je :D No Vtedy ma asi nakoplo nieco ze budem sa venovat elektrine.Nasiel som nejaku skrinku v nej nejake 3 biele okruhle cuda.Vtedy som ani nevedel ani prd co to je .A ja ze to rozbijem.Nasiel som klucku.este kovovu a sup po keramickych poistkach :D Sklicka uz nemali myslim .Tak ako som ich buchol kluckou ze idh rozbijem.Tak poistky dali supu mne :D Hned som klucku odhodil a este si pamatam ze som spoluziakom neskor vravel lebo oni sa motali inde vo vnutri a toto je jasne ze bolo vonku, ze mi bije srdce ako o zivot a ze ma kopla elektrina :D Asi tak taka prihoda :D
0

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa milan209 » 30 Jan 2016, 11:54

Ja teda tiež pridám taký menší pre škodoradostných:
Vrtal som taký plech resp. kus kovu ručnou vrtackou s asi 4-5 mm vrtákom pred 10 rokmi. V pravej ruke vrtacka a vlavej som ten plech držal v ruke. Plech bol oprety o zverak, ponevadž sa nedal uchytiť, možno sa aj dal, ale akosi som to podcenil. Ako som tlačil s vrtákom, on sa zlomil a s tým zvýšným vrtákom čo ostal trčať z vrtacky som si zavrtal do ukazováka ľavej ruky do toho bruška ukazováka. Samozrejme aj špony sa tam dostali. Nejako to nebolelo ani. Zavrtal som si asi do pol toho prsta, nie durch. Iba som to riadne vyplachol vodou. Zahojilo sa, ale odvtedy mám v tom brušku slabší cit. Asi sa tam nejaky nerv poškodil, alebo čo. Hlavne že to nemalo vplyv na funkciu :mrgreen: . Myslím tým na funkciu prsta.
O zásahoch el. prúdoch pri práci s neodpojeným zar. ani nebudem písať, lebo to by bolo na dlho :rolleyes: .
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Jan 2016, 16:06

Vŕtanie je v celku zábava. Pamätám ako v starej robote si jeden chlap s hrubým vrtákom vytiahol šľachu so zápästia. Nikdy som nevidel tak rýchlo sčernať ruku až po lakeť. Tá šľacha sa ešte chvíľku točila na stojanovej vŕtačke.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa milan209 » 30 Jan 2016, 18:12

Ale fuuuuj. Čo ste tu masochisti už? :rolleyes:
0

KeXT3r
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 04 Nov 2014, 23:23

Re: Úrazy z dielne

Príspevok od používateľa KeXT3r » 07 Feb 2016, 23:44

Raz som u kamarada natahoval vedenie na osvetlenie v garazi. No tahal som to zo starej krabice kde bolo TN--S ed som uz konecne napojil led halogen a zapol istic tak sanic nedialo. Znova do rozvodne sa my ist nechcelo tak som len v krabici odpojil fazu ok nic sa nestao chytim halogen, odpojim vodice zo svorky a ako skm chitil nulovy tak som dostal taku ranu slahu...... Ano sustava mala byt tns no po zasahu a premerani som dosiel k zaveru ze je tn.... c modry vodic nebola nula ale dalsia faza :x :cry: .... Potom uz len take odpajkovaval som jeden konektor. Akonahke sa cin roztavil kabel vyletel a gulicka cinu sa my pekne zapiekla do sietnice laveho oka. Kondiky neratam uz :biggrin: neviem ako vy ale mne niektore elektrolity po vyfucani vonaju ako popcorn :biggrin: a este jedna vec zaschol my koniec na sekundovom lepidle tlacim tlacin nic zatlacim treti krat a bum cele oko v haji ano oko prve co som urobil chitil si oko, drzal viecka odseba a zvijal sa na zemi od bolesti po 2 minutach som bezal do kupelne a vyplachoval..... Este 3 dni po som mal na zrenici trochu lepidla ktore zaschlo a urobila sa s neho taka skrupinka tu som dal dole vatovou ticinkou.
0

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Úrazy z dielne

Príspevok od používateľa epto » 08 Feb 2016, 09:54

S VN zariadeniami je neradno sa zahravat a treba byt maximalne opatrny.
Boli sme s kolegom na servis radaru na Sliaci, merali sme nejake veci na VN trafe. Dost nestastne to bolo riesene, trebalo vopchat ruku po laket dovnutra a tak merat s VN sondou. Zvysovali sme vysielaci vykon az ku maximu, na iskristi preskocila iskra (dost hlasna pecka), kolega sa zlakol, cukol rukou, co cert nechcel, sondou zavadil o tyratron (pre mladsich: taka velka elektronka :) ), ktory samozrejme rozbil. Tym padom cely system regulacie rozhodil, ovladaci sw nebol na toto pripraveny, zacali tam cvakat rele, stykace (dobre pecky).
Duchapritomne som capol po STOP tlacitku, nastala totalna tma (UPSku na zalohu dolezitych casti sme mali odpojenu kvoli vymene bateriek).
Ked sme sa spamatali z toho soku (cca 5 minut) museli sme nasledne pozbierat crepy, pozhanat novy tyratron a zopakovat cele meranie :)
Zazitkov so servisom radarov mam pozehnane (taky kolotoc s antenou je perfektny :) ) a pred VN mam respekt dodnes.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Úrazy z dielne

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 07 Feb 2017, 17:51

Dlho sem už nik nepísal :D
Mne sa tak nedávno v práci stala nehoda so šťastným koncom :D Pri vŕtaní sa na vrták z materiálu "naťahovali" špony, ktoré mi neskôr chytili rukavicu. Keďže v práci máme iba také jemné rukavice ako majú babky do záhradky, rukavicu mi zachytili tie špony a celú mi ju stiahli z ruky :D Našťastie keďže je to veľká stojanová vŕtačka s 1,5kW motorom.
Dalšia, už menej šťastnejšia príhoda bola keď som práve vyzváraný výrobok chytil do rukavice toho istého typu. Výrobok bol komplikovaný a zvary boli takmer všade. Skončilo to popálenou rukou zas našťastie bez nutnosti ošetrenia doktorom :)
Úrazy sa u mňa dejú každý deň :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Napísať odpoveď