Úrazy z dielne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Jún 2012, 17:44

No som rád, že ovládame biológiu, karaq nás oboznámil, čo majú medzi nohami dievčatá, jaromir zas upresnil kde sa nachádza frantík a kde zuby :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Peťus » 19 Jún 2012, 17:48

genius3258 napísal:
KaRaQ94 napísal:Mňa 4-5 dní dozadu potriaslo 17 voltov z trafa :D Trafo ma 2 sekunarne vinutia, 24 a 17 V. Použil som ho do pájkovacej stanice, merám merám a nejko mi sklzla ruka na to "odhalene" vinutie... Hneď po zásahu som to povipínal a hneď obalil bužírkou a smrštil. nech sa na tom nezraní další blbec :D
17v by som na jazyku necítil... :)
aby som nebol úplne ot, mne sa zase pravidelne stáva že nechám kľúč v hlave na sústruhu ale nieje to nič strašné iba modrina na bruchu :D
17V by tě ve zvlášť nebezpečném prostředí zabilo...
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Jún 2012, 17:51

Aj klúč zo sústruhu, dobre namierený a pri vyšších obrátkach.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa genius3258 » 19 Jún 2012, 17:52

že ja ešte niesom mŕtvy :D to by muselo byť sakra mokré prostredie,do pása vo vode alebo čo ?
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa spin90 » 19 Jún 2012, 18:22

Nehnevajte sa tu nikto, ale niektori, mi tu pridete ako by ste si z toho robili prdel alebo co. Reci tipu sak co, to len 230V atd., doslova chvalenie sa tym, ako riskujete s kondenzatormi a podobnymi hrackami, napatim 700 V a ine . Ako by to bola nejaka sranda, taka zabavka . Pritom polovica ludi tu nema paru o ucinkoch prudov v tele. (Dobre, tak len tretina :) )Nevravim, 230V nemusi hned na mieste zabijat a zvecsa ani nastastie nezabija, ale tak ked niekto povie, ze to skoro nic nie je a doslova si z toho robi srandu, tak to je na zamyslenie. Alebo nabite kondenzatory. Jasne, vzdy zavisi od podmienok. Alebo ta veta, ze 17V neuciti na jazyku. No napisal by toto normalne uvazujuci clovek ? 17V niekedy citit uz rukami podla podmienok. Nie to jazykom. A ked su podmienky velmi zle, moze to byt nebezpecne. Alebo tie vety o zasahu 3f. Akoze, budte radi, ze zvecsa sa dotknete 3f zasuvky len tak, ze sa dotknete jednopolovo. To znamena ze jednej faze a obvodom cez zem. Neverim, ze tu niekto dostal dvojpolovy zasah z dvoch faz. Ak hej, nech je rad ze tu moze prispievat. Takze radim Vam, ktory si tu robia z elektriky prdel, respektujte to. 1000x sa nestane nic, ale na 1001krat sa moze stat cokolvek.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Jún 2012, 18:34

Navrhujem nacpať mu do riti elektródu a do jazyka druhú, nech na vlastné črevá pocíti, čo je to 17V.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa medved » 19 Jún 2012, 18:36

Mal som spoluziaka na strednej, ktory si s toho mohol dovolit robit prdel :D A to myslim vazne. Nema problem vytiahnut prisavku s obrazovky chytit ju jednou rukou a druhou rukou sa priblizit k obrazovke skoci iskra a nabehne obraz, v pohode prilozi prst obraz pojde a jemu nic ani ho to nekope, nic mu to nerobi. Raz si s tou prisavkou chodil okolo tvare kvoli elektronovemu vetru jak fukal,... no neskocila mu isrka do zuba... potom ho zasa indukcna cievka s dajakeho auta kopla v USTACH (fakt netusim co stvaral...). Zasahy od 230V a roznych kondikou ani nespominam... bezne veci. Popaleny palec od MOTu.... atd.

Raz som bol snim na kruzku v skole a supol do zasuvky hole kable, ktore boli na vypinaci a ziarovke... nic nezaizolovane. s Lavou rukou drzal vypinac a s pravou oprety o radiator. A jak zapol, tak pozera pozera, vypne zasa zapne jakeby nic a tak vravi, Ahaa sak ja sa drzim fazi na vypinaci a ja ze co ma kope. A este sa smeje jakeby sa nic nedialo, nic ho netriaslo normalka :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
tetroda
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: 22 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Sp. Stará Ves, Žilina
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa tetroda » 19 Jún 2012, 18:38

Velký odpor kože?
0
je odveci, keď Vás chce niekto rozštvrtiť na tri polovice :D
zástanca osvecovania DPS (výroba DPS)
Teší ma, Matej :)
Ak chcete niečo z ebay.com alebo DX stači sa ozvať.

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa genius3258 » 19 Jún 2012, 18:50

spin 90: naštuduj si prosím, že čo je to Metaforické pomenovaie :wink: dám tam úvodzovky aby to bolo jednoznačné aj pre tých, ktorí berú všetko vážne a bez humoru
0
Run it, break it, fix it, love it :)

FABulOus
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 10 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: A kľúče by ste nechceli? :Đ:Đ
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa FABulOus » 19 Jún 2012, 18:55

to skorej maličký odpor žiarovkového vlákna a veľký prúd pretekal malým odporom (teda cez žiarovku).
0

mind-storm
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 16 Dec 2011, 18:53
Bydlisko: Prievidza, SR
Vek: 10

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa mind-storm » 09 Júl 2012, 11:55

spin90 napísal:Nehnevajte sa tu nikto, ale niektori, mi tu pridete ako by ste si z toho robili prdel alebo co. Reci tipu sak co, to len 230V atd., doslova chvalenie sa tym, ako riskujete s kondenzatormi a podobnymi hrackami, napatim 700 V a ine . Ako by to bola nejaka sranda, taka zabavka . Pritom polovica ludi tu nema paru o ucinkoch prudov v tele. (Dobre, tak len tretina :) )Nevravim, 230V nemusi hned na mieste zabijat a zvecsa ani nastastie nezabija, ale tak ked niekto povie, ze to skoro nic nie je a doslova si z toho robi srandu, tak to je na zamyslenie. Alebo nabite kondenzatory. Jasne, vzdy zavisi od podmienok. Alebo ta veta, ze 17V neuciti na jazyku. No napisal by toto normalne uvazujuci clovek ? 17V niekedy citit uz rukami podla podmienok. Nie to jazykom. A ked su podmienky velmi zle, moze to byt nebezpecne. Alebo tie vety o zasahu 3f. Akoze, budte radi, ze zvecsa sa dotknete 3f zasuvky len tak, ze sa dotknete jednopolovo. To znamena ze jednej faze a obvodom cez zem. Neverim, ze tu niekto dostal dvojpolovy zasah z dvoch faz. Ak hej, nech je rad ze tu moze prispievat. Takze radim Vam, ktory si tu robia z elektriky prdel, respektujte to. 1000x sa nestane nic, ale na 1001krat sa moze stat cokolvek.
Máš pravdu, ja som raz chytil cez srdce 230V, a nič sa mi nestalo. Ale dosť OT. Ja vravievam, nemusí sa stať veľakrát, stačí, keď sa stane raz.
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 09 Júl 2012, 14:06

Presne tak, kolko krat si povieš/pomyslíš o bezpečnosti, ako to (ne)robiť atď ale skoro zakaždým sa niečo stane.
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

mind-storm
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 16 Dec 2011, 18:53
Bydlisko: Prievidza, SR
Vek: 10

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa mind-storm » 09 Júl 2012, 14:18

Mne sa stane úraz aj keď si dávam pozor. A keď si nedávam, tak sa poväčšinou nestane.
A aby som nebol OT, tak úraz pred rokom: na bicykli som si pri náraze do lavičky narazil semenníky.
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 09 Júl 2012, 15:10

Koukám, že jste banda levejch tupců, a jste na to hrdý.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa regree » 17 Júl 2012, 21:18

Akurat teraz sa mi stal. Ocelovym remienkom naramkovych hodin som sa dotkol vyvodov oloveneho akumulatora 12V 7,2Ah. Remienok sa rozzeravil a spalil mi kozu v oblasti zapastia (bol to len okamih). Na remienku ostali na niektorych castiach spaleniny (ako ked sa skratuje kondik o kov). Bolo to trochu vidiet, tak som to vysmirgloval (len minimalne). Nastastie hodinky funguju. Ked som zmeral akumulator, tak napatie nepokleslo ani o 0,01 V.
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re:

Príspevok od používateľa thompson » 19 Júl 2012, 14:21

Vendeta napísal:
Jujk0 napísal:Aj tak je úplná slasť nechať pol dňa v aute na slnku plechovku s odstraňovačom starých náterov, potom ju vybrať, pohrkať, a potiahnuť za plastový uzáver a mať to celé otočené smerom k tvári... Štípe... :)
štipe štipe a riadne.Toto sa mi uz stalo ale ja som to mal v grazi otvaral som srobovakom a drb vicko do xichtu.Hendsom sa s trickom uteral.Este ze mi neprsklo do oka.A sranda je takto odstranovat natery v kratasoch a kratkom tricku potom stipe vsetko :lol:
No mne sa toto tiez stalo.. Vobec som nevedel ze to viecko moze tak vyletiet z tej plechovky.. Otvaram to otvaram a zrazu ma cela tvar stipala. A mal som to aj v ociach.. Tak som po pameti bezal do kupelny a umyl si tvar a oci.. To bolo vtedy strachu.. Ale vidim normalne :D nastastie
0

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa nfko » 29 Júl 2012, 11:30

Tak ja tu pridám tiež jeden prípad. Ujo išiel nabíjať akumulátor zo skútra lebo bol zlý a často sa vybíjal. Chytil svorky z nabíjačky a teraz leží v kóme v sanatoriu. Všetky orgány mu fungujú ale nevníma. Najhoršie natom je že mal už objednanú novú baterku ktorú mu mal kurier doniesť nadruhý deň.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa Vojta » 29 Júl 2012, 12:52

To se mi nějak nezdá...Jak mu mohlo něco udělat napětí +/- 13 V?
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa thompson » 29 Júl 2012, 12:55

Vojta napísal:To se mi nějak nezdá...Jak mu mohlo něco udělat napětí +/- 13 V?
Mozno ak bola pokazena nabijacka.. A bolo na vystupe 230.. a ak mal nejake slabe srdce alebo co.. Ale je to nepravdepodobne
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: urazy z dielne

Príspevok od používateľa trunek » 29 Júl 2012, 12:59

Tiež si myslím, že baterkou to nebude, skôr by som to videl na poruchu v nabíjačke.

No a môj veľmi dávny prípad. Keď som začínal s elektronikou, tak takmer ako všetci, boli to blikače, TDA20230 a samozrejme nesmel chýbať stroboskop. Takže som oživoval DPS, stroboskop blikal, hovorím si paráda, vitiahnem kábel z 230VAC a chytím plošák do rúk (aby som ho ešte raz prekontroloval) a v tom to prišlo. Dlaň mi zovrelo. Kondík na výboje bol ešte nabitý a jediné šťastie, že sa rýchlo vybil. Urobil som to znovu, ale tentokrát som tam dal merák. 2100V DC. Takže sa môžem pochváliť, že ma koplo 2100V (2kV znie lepšie). No bolo to šťastie, že iba z kondíku.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Napísať odpoveď