Zahada?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 02 Nov 2009, 22:59

No dajme si otázku - vedeli by sme to narafičiť podobne ? Myslím, že ľavou zadnou :lol: a to je aj odpoveď na ten "zázrak" ....
0

Používateľov profilový obrázok
nazgul
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 03 Nov 2007, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nazgul » 03 Nov 2009, 17:13

martin knocik napísal:a, Tesla sa ozval. Mohol by si to tam isť preskumať či tam nemaju nejaku volnu energiu. :) Len tak, mohli by skusiť spraviť nejaký laditelný rlc obvod s antenou, som zvedavý čo by tam chytili. možno by mali potom elektrinu aspon na svietenie zadarmo.
stým RLC to nieje zlý napad :) stále to chcem skusit :D len nejak neni nato čas a určite to nieje nejak extra jednoduche
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Martinekk
Power user
Power user
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Trenčín city
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinekk » 03 Nov 2009, 18:50

Keď som bol v Strašicíc v júli, tak tam nič nebolo... A vojaci tiež nie, kasárne tam sú zatovrené. Vedľa vraj je nejaká iná základňa, len som išiel okolo. Bohvie čo to je, fejk aby upútali pozornosť od väčšej špiny?
0
Tož, som Martin, teší ma....

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 04 Nov 2009, 21:21

A je po záhade, presne tak ako sa dalo očakávať...
http://www.lidovky.cz/podivne-jevy-ze-s ... _domov_mpr
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2643
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 04 Nov 2009, 21:28

Aj ja som to pozeral, odbornici z CEZ-u co tam boli vraveli ze nastal vyboj medzi ochrannym a neutralnym vodicom, kto ma nejaky zdroj VN mozete skusit nasimulovat pripojit jeden koniec na neutralny tj. prava dierka a jeden na ochranny tj. kolik ci ta zasuvka bude horiet.. :)
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 04 Nov 2009, 21:31

Ten starký sa mi ráta...

Používateľov profilový obrázok
kroupahans
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 29 Okt 2008, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kroupahans » 04 Nov 2009, 21:35

Je to podezřelý, většinou ohořelý horní části zásuvek, já osobně si myslím jestli si nehraje mladej se zapalovačem :) :roll: Taky mě dostalo jak říkaly v TV že armáda stím nemá co společnýho.................už vidím, jak armáda všechno vykecavá :lol:
0
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty.
Je lepší se spoléhat na hlavu vlastní než na piliny ostatních....
Mrkněte na můj web http://czelektro.eu/ ,reklama je nutná :-)

Používateľov profilový obrázok
kkuukkoo2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Liptov
Vek: 31

Príspevok od používateľa kkuukkoo2 » 04 Nov 2009, 22:10

obhorené zásuvky zvonka 8O no tak tam neni čo vysvetlovať, videl som už horieť zásuvku v bytovke kvôli povolenému PE ale to vyzerá úplne inak

(včera som bol v technickom múzeu v Košiaciach a tam nám premietali video s Tesla coil ktorý mal 2 milióny V a až to zapálilo mokrú palicu ktorú držal chlapík)
asi už boli nešťastný ako im furt vyhadzuje ističe, tak museli upútať pozornosť elektrikárov :D
0
Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody !

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 04 Nov 2009, 23:31

skoda :( :( :( :( a mohli sme uz konecne mat volnu enbergiu ... teda ked uz nemame babetu na vodik , na perendevovi sa rozsipali loziska a Meyerov superelektrolyzer nie a nie fungovat :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 05 Nov 2009, 05:28

Je to přesně tak jak píše kroupahans. Všechny zásuvky jsou ohořelé pouze a jenom zvenku přesně jako by si někdo hrál se zapalovačem. neukázali žádnou zásuvky ohořelou zevnitř a nikdo přímo na vlastní oči neviděl vznik hoření a to ani pracovník dodavatele elektřiny ani nikdo z natáčecího štábu. Kamery tam byly celý den a rovněž nic nezaznamenaly. Kameraman sice přiznal že za jeho přítomnosti nastalo JEDNO vznícení zásuvky a přiběhl jim to povědět ten jejich kluk. Takže zase nikdo nic neviděl. Nikdo neudělal chemickou analýzu krytů těch zásuvek. Kdyby pořár vznikl vznícením elektrickým výbojem odepsalo by se to na tom. Jednak na vnitřní struktuře (průraz) i vnější (pokud by výboj šel okolo zanechal by vodorovné stopy, na fotkách a videu jsou pouze a jen svislé od vlastního hoření!!), jednak by se chemickou analýzou zjistilo jestli na meriál působily třeba nějaké uhlovodíkové sloučeniny (plyn ze zapalovače, jiná chemie). Podle mě se tam spojuje víc faktorů z nichž minimálně jeden je lidský. Žádná záhada se tedy nekoná.
Mimochodem přijde mi velice vtipné že tam detekují nějaké "záhadné" zářeníneidentifikovatelné povahy. Viděl jsem tam pouze pracovníky dodavatele elektřiny a ty na měření tohoto druhu hádám nebudou zrovna moc vybaveni. Co takhle tam pozvat pracovníky zabývající se VF měřením? Je tak těžké provést záznam a ten později analyzovat? Kdo ví co tam chytají.
To mě přivádí ještě k jedné myšlence. I kdyby někdo připojil přímo na kabeláž ve zdi zdroj takové VF VN energie jakým by byl třeba Teslův transformátor tak izolace mezi vodiči by to nevydržela protože na toto není stavěná a průraz a tedy výboj by vzniknul že ve zdi a nikoliv až u zásuvky a to odhadem nedaleko zdroje protože díky indukčnosi a vzájemné kapacitě vodičů ve vedení by se VF energie tak daleko bez velmi těžkých ztrát takto daleko šířit nemohla.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Príspevok od používateľa eriko » 05 Nov 2009, 08:45

Fake :!:

kkuukkoo2, majú tam niečo nové, zaujímavé?
Naposledy som tam bol pred rokom ...
0

Používateľov profilový obrázok
33zuli
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1424
Dátum registrácie: 23 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Blava, né??
Vek: 29

Príspevok od používateľa 33zuli » 05 Nov 2009, 15:24

thales, ale naco by chlapec ,,len tak pre zabavu" chodil po dome a zapaloval zasuvky? :? poistovaci podvod? neviem preco by to robil syn? to by skor robil otec...
alebo, chlapec si robi prdel :D
0
while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 05 Nov 2009, 15:50

Já sem neříkal kdo to byl. Já sem říkal že z toho co jsem viděl mi připadá že příčina vznícení zásuvky přišla zvenku, ne zevnitř. To proč se tak děje je už otázka na jinou debatu nařílad ro psychologa, ne pro elektrikáře.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 05 Nov 2009, 18:07

Thales napísal:J.... že příčina vznícení zásuvky přišla zvenku, ne zevnitř. To proč se tak děje je už otázka na jinou debatu nařílad ro psychologa, ne pro elektrikáře.
Spôsobov ako to urobiť je kopa, keby bol(i) trochu šikovnejší tak sa dalo urobiť aj vierohodnejšie napr. prepojiť fázu nulák tenkým medeným vodičom a potom zapnúť istič...efekt dokonalý môžete doma skúsiť :lol: natiahnutý oblúk urobí poriadnu paseku a najmä zvnútra a dôvodov prečo to robili je ešte viac. Nielen na Slovensku médiá žijú zo senzácií - vid údajné umrtie dieťaťa na prasaciu chrípku. Len sa čudujem , že ufológovia voľáko zaspali :o
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 05 Nov 2009, 18:10

Nojo, ešte chýba, aby niekomu tí zelenáči vzali psa a svojim ufom odviezli...

To, že to spravia hnedokožci, sa vylúči ako prvé :)

Napísať odpoveď