Dolezita pomoc : Vyhodenie z prace

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 06 Nov 2009, 13:21

Vypoved dohodou nema nic spolecneho s nejakou sankci.

Pokud podepsal vypoved dohodou, tak se s tim neda moc delat, nejaky natlak neprokaze, tvrzeni proti tvrzeni.

Pokud podepsal nejakou sankci a tim take uznal duvod k te sankci, tak s tim take moc neudela, tvrzeni proti tvrzeni.
Pokud by ale prokazal, ze duvod te sankce neni u nej (pokud mel ale hmotnou zodpovednost, danou pracovni smlouvou, tak asi ne), tak by mohl zalovat zamestnavatele o nahradu, neopravneny zisk.
Pokud nebyl smluvne odpovedny za tu skodu, muze zalovat.
Trestni oznameni muze dat stejne, ale hned bude taky ten zatracenej podezrelej :D

Skutecne bych se spojil s pravnikem, tyhle pracovnepravni spory maji tusim i bezplatne poradenstvi.

Skutecne byla chyba, ze to hned podepsal - odsouhlasil.
0

ivann

personalistika

Príspevok od používateľa ivann » 11 Nov 2009, 19:45

Je to toršku nejasné a mám otázky:
1. výpoveď dohodou zo strany zamestnanca, Ak áno, tak s udaním dôvodu či bez?
2. Mal otec podpísanú hmotnú zodpovednosť za PHN, či stroj? Predsa PHM sa musí evidovať a podpisovať jej prevzatie. Motohodiny storja, či najazdené kilometre musia byť taktiež uvedené. Z týchto údajov sa dá jasne určiť obdobie či smena s nadpriemerným odberom...
3. Ak sa s niekym striedam na stroji, podľa predpisov by som si ho mal odovzdávať aj písomne...
4. Ak sa prevádzala oprava nádrže, musí to byť zavedené do prevádzkovej knihy stroja, ako prestoj z dôvodu opravy, či stroj v údržbe.

Ak je otec čistý a všetko totosa neviedlo, tak vinu jasne nesie zamestnávateľ. Ak sa do dozvedel od nadriadeného, ten to musel predsa priebežne kontrolovať. Jedine, že by v tom išiel tiež. Vždy je spätne možnosť podať trestné oznámenie, nakoľko podľa výpovede je polícia povinná vec prešetriť a bude vyžadovať tieto podklady na predloženie od zamestnávateľa.

V tomto prípade viem, čo hovorím. Ale naozaj je to vecou pre právnika a nie pre 17 ročných pokročilích elektronikov.
P.S. Nikoho z mladých týmto neurážam, ohlásil sa aj starší páni ako som ja a tý majú svoje odpracované a preskákané!!!!

Môj osobný názor na záver: Ak som čistý a viem, že nemám čo stratiť, zavolám na políciu od riaditeľa sám a pred ním.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: personalistika

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Nov 2009, 21:06

ivann napísal:
Môj osobný názor na záver: Ak som čistý a viem, že nemám čo stratiť, zavolám na políciu od riaditeľa sám a pred ním.

To je presne to co som myslel. Ak som za nieco zodpovedny, tak budem prvy, kto nahlasi stratu a nebojom sa zavolat ani policiu .... a uz vobec nebudem mat strach zo zamestnavatela. ten urcite nechce chranit zlodeja vo svojich radoch ....
0

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 11 Nov 2009, 22:17

vravel som to otcovi aby sa to presetrilo ale len mavol rukou...nechce to dat na sud, pretoze sa boji ze ho do inej roboty nevezmu kvoli tomu ze sa vlacil po sudoch s byvalou firmou...
0

ivann

záver

Príspevok od používateľa ivann » 12 Nov 2009, 06:30

1. Otec to nedá na súd, ale musí poda trestné oznámenie na neznámeho páchateľa......
2. Ak polícia zistí, že on nie je vinný, na súd pôjde iba ako svedok a to už je jedno....
3. POTOM MUSÍ bývalí zamestnávateľ mu všetko doplatiť, čo mu zdržal. A ako bonus mu musí uhradiť až do doby rozsudku rozdiel na ušlej mzde, ak je na úrade práce či sa zamestná z nižším zárobkom.

Skôr teraz by som sa ja osobne cítil nie moc čistý. Nakoľko si zamestnávateľia preverujú nových zamestnancov, môže sa stať, že ho vychvália do neba, aby sa ho zbavili a ututlali to, /a zopakovali s niekym iným.../alebo odpíšu dôvod. Preto som sa v bode 1. pýtal na formuláciu výpovede.

Ivann.

Nie som právnik, ale bývalí riaditeľ tlačiarne a teraz technický riaditeľ inej tlačiarne, takže ako som napísal, viem v tomto prípade, čo hovorím. Tiež som bol v situácii, keď som nie raz vyhodil človeka z práce/aj akoby kamaráta/, ale vždy som ho prichitil pri čine, že niečo kradol......bezdôvodne nie a ak som sa pomýlil, tak som a viem priznať chybu.

SMEDA
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1551
Dátum registrácie: 03 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

Príspevok od používateľa SMEDA » 12 Nov 2009, 11:10

noo... prejavim trošku aj ja nazor k tomuto problemu.. tak ak je tvoj otec čisti a to verim ze je... tak nech poda trestne oznamenie v tejto veci... ale tak. policia na slovensku neviem mam čudny pocit ze by stoho mohlo byt ece nieco horšie..neš toteras je.. ten riaditel ktovie či nema znamich a predsalen naša policia je lahko podplatitelnaa
0

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 12 Nov 2009, 12:31

ako bolo povedane, policia pochybujem ze nieco vyriesi a ako iste viete, podplatit sa da v tomto state vsetko...a ako vsetko na slovensku aj to by sa urcite tahalo dlho dlho po sudoch az by presla 3rocna premlcacia doba a uz by to bolo vsetko prd platne...
0

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 12 Nov 2009, 12:42

Promlceci doba nebezi po podani zaloby.
Policie doda za mesic rozhodnuti, jestli ve veci setri, nebo jestli uzavrela patrani pro nedostatek dukazu (trestni podani na neznamou osobu) - treba kdyz ti ukradnou autak a ty chces pojistne plneni, tak musis pockat na vysledek setreni policie, teprv pak pojistovna kona.
0

ivann

???

Príspevok od používateľa ivann » 12 Nov 2009, 14:04

Omyl.

1. Každé podané trestné oznámenie, dokonca aj ANONYMNÉ, musí byť prešetrené. T.j. so započatím vyšetrovania sa musí vždy.
2. V prípadeˇpodozrenia a následného šetrenia, neexistuje premĺčacia doba, pokiaľ nie je prípad uzavretý a odovzdaný na prokuratúru. Tá to dáva sekcii hospodárskej kriminality, trestného práva na súde. Až tu sa dá šachovať s časom....
3. O tej čistote polície by som pomlčal, nakoľko nič nie je bez odposluchu. No akonáhle sa niečo podá a zaeviduje, nie je to také ľahké umlčať. Stačí pár nejasných detailov vo výpovedi tvojho otca a dôvod na prešetrenie je tu. V tom čase sa pohne mašinéria aj s inými kontrolami. Evidencia PHM, bezpečnosť pri práci, hygiena a.t.ď.

Doprastav je veľká a silná firma a čudoval by si sa, ako sa krútili a krútia...

Ale ak je záujem niečo riešiť, naozaj to chce právnika!!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok