Proč odcházejí dobří členové...???

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 20 Nov 2009, 12:51

126 389 účastník v hierarchii, prave pristupuju ovecky z ostrova a cierne ovecky zo slnecneho turecka...
0
Obrázok

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 20 Nov 2009, 14:20

Klídek... Akonáhle sa rozbehne debata o Lyoness, lock. Prosím vás, buď na to serte alebo si to riešte súkromne. Dík.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Nov 2009, 03:01

Možná se mnou nebudete souhlasit ale já to vidím jinak. berte to jako prezentaci mého názoru, s nikým se hádat nehodlám.

eště předtím bych chtěl říci že na tomto foru sleduji zeména sekci s audiotechnikou. Proto mám celkem solidní představu co se tam děje. Dále občas nakukuju do sekve můj výrobek a pár jinýách témat. Nesleduji absolutně vůbec věci s digitální technikou tak pokud se níže jmenovaní projevovali nějak i tam nemohu hodnotit na jaké odborné a profesionální úrovni se vyjadřovali tam. Budu se tedy držet "své" sekce podle pořekadla "ševče drž se svého kopyta".


To že odtud odešel Federmann to je pro toto forum veliké plus protože tu dokázal šířit leda tak ty své bludy a olopravdy a prakticky ničím jiným se tu nezabýval. To znamená že tomu to foru žádné odborné vědomosti ani pomoc nepřinesl. Jediné co mu nemohu upřít je t že snad si někdo uvědomil že výkon není vše co zesilovač charakterizuje a že to není tak jednoduché jak by se na první pohled mohlo zdát. Poté co odtud F. odešel (stejně jako předtím z mnoha jiných for s ostudou) se šel znemožnit mezinárodně což se mu opět povedlo. Ti kteří tuto kauzu sledují ví o čem mluvím.

To že odtud dobrovolně odešli Dolfi mi taé zas tak líto není a není to jen kvůli tomu jeho úžasnému Lyoness. To byla jen poslední tečka.

A speciálně Andreje mi je líto ze všech nejméně kvůli jeho přístupu. Je třeba si uvědomit že znalejší členové zde by zde měli mít jakousi úlohu vedoucího v kroužku elektrotechniky. Mají tedy nějakou autoritu a hlavně zodpovědnost protože svým jednáním přímo ovlivňují budoucí vývoj členů na nižším levelu vědomostí. Jenže Andrej s Dolfim se tak nechovají. Chovají se jak mistr v autodílně kterému přijde učeň ukázat co udělal a i když vidí že z nádrže teče benzín, brzdy nebrzdí a kastle je zkorodovaná tak že se na nejbližším hrbolu rozsype a řidiče zabije tak řekne "to je dobrý, nebudem to komplikovat". To jsou ty jejich výroky z ranku "toto je amatérské forum, nebudeme sem tahat žádné složitosti", TDA2030 je prima, TDA1524&LM1036 je super, to věčné "to stačí" a podobně. Jakmile někdo ze znelajších kvákne něco protui (konstruktivní kritika, teoretický rozbor) tak ho hnedka zahání. (to bylo ostatně i příčinou proč jsem sem velmi dlouho nepsal i když jsem o tomto foru věděl. Než mi prdly nervy a už jsem se na některé věci nemohl dívat a rozhodl jsem se k tomu něco napsat i za cenu konfliktu. Na mé straně stojí fakta tak proč se omezovat?). S tímhle přístupem se tu nikdo kdo se chce něco opravdu naučit nic nedozví a budete se tu pořád přehrabovat v bahně a donekonečna stavět ty největší šmejdy které jsou dobré leda tak na naučení se pájení, zásad správného zemění, montáž atd což nepopírám. Jen je třeba to fakt vidět jako krátkodobý tréning a ne jako finální práci za kterou je to tu vydáváno. Jinak je to škoda peněz a času. Tohle forum i přes svou velikost má do odborné úrovně ještě opravdu daleko. To není kritika, to je fakt. A zlepšit ho se nepodaří jinak než usilovnou prací a tím že se každý ze členů bude vzdělávat a pracovat na sobě a toto forum by mu v tom mělo pomáhat. Brzdy by měly být odstraněny a nebo omezeny. A to se přesně stalo.

Naopak je škoda že odešli lidé jako třeba Ekkar kteří opravdu něco ví a jsou proto schopni svými vědomostmi i morálně vést začátečníky správným směrem.

A ještě něco - to že někdo má mnoho příspěvků zdaleka neznamená že je to ještě zkušený elektronik a nebo třeba ne v daném odvětví. Já třeba vím prdlačku o procesorech a proto do toho nekecám. Proto by bylo záhodno aby člověk o kterém víme že v dané sekci má značné vědomosti měl nějaké označení které by bylo jakýmsi indikátorem pro neznalého že tento člověk ví o čem mluví.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 21 Nov 2009, 07:55

Kofo-ja by som na to aj isiel cez sukromne spravy, ale nefunguju mi...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 21 Nov 2009, 08:49

Thales napísal: ...Proto by bylo záhodno aby člověk o kterém víme že v dané sekci má značné vědomosti měl nějaké označení které by bylo jakýmsi indikátorem pro neznalého že tento člověk ví o čem mluví.
Tak tohle si mi docela líbí,doufám že by to nebyl pro admina (moderátory) nějaký velký problém.Jinak napsal si to výstižně K+
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 21 Nov 2009, 09:25

Dolfi napísal:Samozrejme, občas sem nakuknem. Ale:

3. Lyoness sa rozvíja, rastie. Môžem/ môžete ho miliónkrát zatracovať/ odmietať ... Len pre info: Slovensko 16. 11. 2009, 126 389 účastník. ..
Prosím, nepohádajte sa ... :wink: :wink: :wink:
A ked tam bude 5 mil. účastník potom čo ? budeme v raji? Ak by to bolo riešenie 20 ročného trápenia po revolúcii tak sa toho mali chytiť všetky vlády..
ps. berte to s nadhľadom , ale tých 20 stratených rokov neviem prežuť...
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Nov 2009, 21:42

Thales napísal:To jsou ty jejich výroky z ranku "toto je amatérské forum, nebudeme sem tahat žádné složitosti", TDA2030 je prima, TDA1524&LM1036 je super, to věčné "to stačí" a podobně.
Ach Thales, Thales ! Zdá sa že sleduješ "houby" a nie sekciu audiotechniky. V živote som sa nevyjadril pozitívne k použitiu integráčov v audiotechnike, lebo podľa mňa tam veľmi nepatria. Ale keďže ti nie je ľúto, že som odišiel, (hoci nemám o tom vedomosť), nebudem ti ani naďalej kaziť radosť. Môžeš sa odborne realizovať do roztrhania tela ...!!! :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Nov 2009, 22:04

lato napísal: A ked tam bude 5 mil. účastník potom čo ?
Veľmi sa mi páčia tieto radikálne odmietavé postoje k niečomu, o čom nemáme ani šajnu ...!

Zdá sa, že by si sa mohol pamätať na doby v bývalom Československu, keď celá "pracujúca trieda" zásadne odmietala raz to a potom tamto a pritom nikto z toho nevidel ani riadok ... :wink:

Preto ti odporúčam zájsť si vypočuť si nezáväznú informáciu. Garantujem ti, že tam bude zadarmo aj občerstvenie aj všetko na prvý krát nepochopíš ... :wink:

A aby si nemal pocit, že nie som kamarát, tak ti predsa len odpoviem príkladom: Čo sa stane, ak (teoreticky) si do Tesca vybaví 5 mil. občanov SR klubovú kartu ? Asi nič moc. Tesco príde o 1 % tržby a možno skolabuje od množstva zákazníkov ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 21 Nov 2009, 22:13

No ale mna nezaujima co bude s tescom, ale co so zakaznikmi??? Teda co budu mat z toho ?
0

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 21 Nov 2009, 22:30

jedným klubom som uz presiel. Z vdacnosti k jednemu znamemu co mi raz pomohol som sa stal klubistom (uz ani neviem jak sa to volalo..nejaky magic ci co). stalo ma to cca 1500 SK. Ta chvala co ma vsetko caka nemala konca kraja - zmluvy vyrocne hodnotenia... Nakoniec sa mi tie prachy vratili v zlave na sporak do linky, ale musel som poň 50km cestovat :cry: Cele to skrachovalo a doteraz mam problem na podobnu temu s nim kecat - teda hambi sa najmä on ... Ozaj neviem ako ten tvoj klub funguje, ale kým neuvidim stabilne uspechy u niekoho a uznam ze to neni pyramida tak chcem mat pokoj. Ale ak priebezne (nenasilne ) oznamis ako sa ti dari, precitam to. Drzim ti palce (uprimne) , ale neverim tomu ani macik makový !!!
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 21 Nov 2009, 22:40

Dolfi uz s tym prestan...spravas sa horsie ako Jakes pre dvadsiatimi rokmi..nikto ta nenuti bude aj obcerstvenie blablabla...naco kto vymyslal tuto temu? A samo sebou dojde sem Dolfi a zas to zacne...ja si myslim ze uz stacilo...ak mas svoju teoriu zaloz blog a prestan sem pisat tie bludy

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 21 Nov 2009, 22:42

Inak On nepísal nič, však? To my sme ho vybudili, a keď nám napíše odpoveď, tak ho hneď zrušíme. Pekné od nás.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Nov 2009, 23:09

To s těmi IO jsem řekl jako příklad. Samozřejmě si nedělám poznámky kdo co přesně řekl, jen říkám co ve mě zůstalo jako pocit. Nerad bych někomu křivdil ale tenhle pocit ve mě prostě vzniknul a nějaké důvody to mít muselo i přes to že konkrétní detaily si napamatuji.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Nov 2009, 23:10

Čo si taký nerôzny, milý Split ! Taký mladý a taký jedovitý ... Ešte veľa príkoria budeš musieť prehryznúť za svoj život. Ak si nebudeš "pestovať odstup", dostaneš skoro infarkt ...! :wink:

Načo pozeráš túto rubriku, keď ťa to rozčuľuje. To si už aj ostatným z "Voľnej témy", čo tu píšu absolútne kraviny, stihol vynadať ?

Dúfam, že mi dovolíš, prosím, pekne prosím, odpovedať "Latovi" ...
0
Naposledy upravil/-a Dolfi v 22 Nov 2009, 21:49, upravené celkom 1 krát.
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Nov 2009, 23:24

lato napísal: Drzim ti palce (uprimne) , ale neverim tomu ani macik makový !!!
A v čom mi máš držať palce? Nič som nežiadal, ani nežiadam po nikom. Posunul som len informáciu ...

Ak dovolíš, ešte to doplním: Registrácia v Lyoness je bezplatná a nie je to nič iné, ako (zatiaľ) celoeurópska "klubová karta" na pár % spätného rabatu u zmluvných obchodných partnerov. O tie 2 až pár % "prichádzajú" obchodníci, nie nakupujúci. "Toť vsjo" ! (A to som už u všetkých bezmála vrahom národa, ekonomiky ...). :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Nov 2009, 23:34

Thales napísal: Nerad bych někomu křivdil ale tenhle pocit ve mě prostě vzniknul a nějaké důvody to mít muselo i přes to že konkrétní detaily si napamatuji.
Zásadne s tvojím tvrdením nesúhlasím ...!

Ale ako som napísal, na základe tvojho želania, vypratávam priestor len pre teba, naslovovzatého odborníka ... (Absolútne súhlasím, že mladí potrebujú odborne rásť). :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 21 Nov 2009, 23:40

Ale no tak.. Cital som myslim od teba (asi je to už fuč..) že je to nejaký klub kde je treba pre úspech dosiahnuť určitú úroveň - postup minimálne uspokojenie. Tak som to myslel aby sa ti v tom darilo... No a že neverím, že sa ti to podarí... ak je to ináč pošli ss , aby sme tu s tým "neotravovali" !
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 22 Nov 2009, 08:46

ad Dolfi: ..moja povaha je poznacena urcitymi skusenostami a zazitkami ktore tu nemienim rozpitvavat...kvoli jednej taketo pyramide som uz prisiel o peniaze (nastastie nie vela) ale z duse neznasam ludi ktori sa snazia zarobit na kazdej blbosti pricom vedia ze ten efekt je nulovy...preco vacsina ludi vidi vsetko len cez peniaze? Lebo su chamtivi a cim viac maju tym dalej chcu mat toho viac...a vobec povedz kolko ti ten tvoj blboness vyniesol prachov..fakt to stoji za to? Robit zo seba reklamneho saska pre par tisic? Hovorit bludy o ktorych ty sam vies ze nemaju vyznam?

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Nov 2009, 21:38

Split napísal:... kvoli jednej taketo pyramide som uz prisiel o peniaze (nastastie nie vela) ale z duse neznasam ludi ...
Milý Split, na čo si tam liezol, keď po tebe chceli peniaze ... A ak si ich nerozvážne tam dal, prečo obviňuješ druhých ...

A teraz nenávidíš mňa, čo som ti nič nespravil, nič som po tebe nežiadal, (ani po nikom inom) a nezobral som ti ani cent ... (Ak môžem, moja dobrá rada znie: Choď sa "s niekým porozprávať" ... Možno sa ti uľaví ...).

Jedna "kontrolná otázka": Z duše neznášaš aj zamestnávateľa, štát, obchod, služby, ...? Všetci priamo na TEBE ! zarábajú ! (Ak si ešte nepostrehol, už dvadsať rokov sme v rannom kapitalizme ...).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Príspevok od používateľa elmara » 22 Nov 2009, 21:51

To administrátor ZAWIN:
Já jsem napsal toto téma,protože mi přišlo líto že odcházejí dobří členové...
V žádném případě jsem nechtěl rozpoutat opětovný hádky mezi členy...
Proti nikomu nic nemám,jestli teda můžeš tak toto téma prosím uzavři,děkuji.

//Upozorňoval som... Tommy. Ak súhlasíš, si zakladateľ, beriem.
0

Zamknuté