sila pôsobiaca na hriadeľ motora

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 12 Mar 2010, 23:26

Sorry za offtopic ale když už jsme u těch zahradních hadic tak jsem koukal v krámech po zahradních hadicích a zjistil jsem že všechno to co tam mají je oproti mým 20 let starým naprostý šrot co musí velmi brzy odejít. Nevíte kde se dá ještě dnes sehnat taková nějaká pořádná hadice co skutečně vydrží dalších 20 let provozu?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 13 Mar 2010, 09:27

Sklamem ťa...tým hadiciam už odzvonilo. Teda zohnať sa dajú, ale nie do záhrady - kvôli cene. Najviac čo terajšie hadice ničí je svetelné (najmä UV) žiarenie a mám dojem, že výrobcovia "časujú" životnosť aby bolo čo predávať. Ja to riešim tak, že na hlavné rozvody mám čiernu PE a potom pravidelne dokupujem lacné kratšie "papierové" s ktorými sa dobre manipuluje. Takto mám zabespečený aj dostatočný prietok vody.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Mar 2010, 18:04

Neviem ako inde,ale tu v Bystrici je Aqex,alebo aj Makros a tam majú hadíc od boh sveta aj tie tvrdé poctive s výpletom.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 13 Mar 2010, 19:11

hlavným technikom BB Aqexu bol môj strýko, teraz podniká v tom istom obore sám... môžem sa ho na také hadice spýtať. Určite má prehľad...
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 13 Mar 2010, 19:53

[quote="... Určite má prehľad...[/quote]
Super daj kontakt, alebo cez SS :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 13 Mar 2010, 19:58

momentálne pre neho programujem www stránku, keď bude na ICQ tak ti pošlem ss a už sa dohodnete.
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Používateľov profilový obrázok
eTomy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 03 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: okolie Humenneho
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa eTomy » 13 Mar 2010, 20:14

keď už sme pri tých hadiciach , tak ja mám takú skusenosť že som si raz kúpil "veľmi kvalitnú " hadicu za nemalý peniaz , ta hadica mala vydržať min. 10 rokov a na pohľad to bola silná gumová hadica v ktoréj boli zaliate pevné nylonové vlákna , až raz som potreboval z hadice odrezať asi meter ,tak zarezal som do nej a ako tak pozerám tak vidím že tie vlákna nikde, ostal som v šoku ..... tie kvalitne a pevné vlákna čo mali byť v hadici boli iba vytlačene na jej plášti a samozrejme že hadica vydržala asi iba rok... tak ja iba toľko ku kvalite hadíc
a podotýkam že bola kúpená v poriadných zahradných potrebách , od tej doby tam už nenakupujem :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Mar 2010, 02:43

Já jsem také viděl hadice s tkaninou ale na omak to byl o dost horší materiál (a tenčí) než ty původní. ty hadice co mám slouží dobře ale budu potřebovat koupit novou, protáhnout husím krkem a zakopat do země protože tam nelze dát normální trubky. nem§ůžu si dovolit aby jen tak prdla. Sice to bude udělané tak že by se na to brzy přišlo ale já tam chci dát něco co tam fakt vydrží. Ty staré hadice se válí venku od doby co byl postavený dům - to jest někdy od roku 1980. Prší na ně, sněží, slunce svítí, mrzne a jsou pořád perfekt. Chci opět něco takového. jen to bude v zemi v husím krku.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok