Lidský mozek

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 24 Máj 2010, 22:45

@mr.mio
To je aj jedno z vysvetleni klasickeho "Déjà vu" Ze informacia sa ulozi do pamate skor nez si ju stacime uvedomit a potom sa snou pracuje inak.
To tvoje vysvetlenie je ale pouzitelne len na javy nesledujuce zasebou. Jav co som myslel ma medzi myslienkov a udalostou cas na urovni sekund a viac. Jedine racionalne vysvetlenie je nahoda + podvedoma dedukcia, ocakavanie a aj to ze mozog ma skaredy zvyk pamatat si len pozitivne vysledky.
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 24 Máj 2010, 22:56

Aha...tak niekoľko sekundové "Déjà vu" si neviem vysvetliť. Za tým môže byť čokoľvek. Žeby využitie väčšej časti mozgu ako len 3%? Nemôžeme vedieť aké to je,keď to nedokážeme,však? Napr rozpoznať budúcnosť,teraz sa nám to zdá ako nezmysel,ale či je to možné,nemôžeme vedieť.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Máj 2010, 22:57

Nejspíš to tak bude.
Dalším takovým zázrakem je chování těla v kritickej situaci, v situaci ohrožení života ať svýho nebo někoho druhýho. Je zázračný že máme předprogramovanej určitej program kterej nás řídí a vede. Při běžnym vědomí by člověk z 90% nebyl schopen tyhle situace řešit.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 25 Máj 2010, 06:41

mr.mio napísal:Napr taký šváb reaguje 18x rýchlejšie ako my. Jeho mozog je veľmi primitívny a o to aj rýchlejší.
Holt šváb používá technologii RISC
http://cs.wikipedia.org/wiki/RISC

Mě se dříve stávaly věci které jsem si neuměl a dodnes neumím vysvětlit. jsem člověk který věří vždy v nějaké racionální vysvětlení a vždy tomu tak bylo. Ne na blbosti ale tohle jsem fakt nepobral. Dneska se mi to už neděje takže nemohu pokračovat ve výzkumu ale dříve se mi stalo že se mi třeba něco zdálo - nějaký sen - krátké nicneříkající útržky situací. Nic zvláštního, je to něco co člověk snadno zapomene protože na to nemyslí. A třeba i za několik dní se mi stalo že jsem se ocitl v nějaké situaci a její část naprosto dokonale (naprosto!!) odpovídalo tomu krátkému útržku co jsem viděl dříve ve snu. Třeba jen dvě - tři sekundy ale shoda byla dokonalá. Kdyby to byla nějaká předvídatelná situace hodil bych to za hlavu ale byly to situace o kterých jsem předem nemohl vůbec tušit že nastanou. nelze to tedy vysvětlit tím že mozek o některých věcech věděl dopředu a prostě si to ve spánku "nasimuloval" dopředu. To víme že se děje - mozek v klidovém stavu trénuje některé situace - to jsou vlastně sny. Náhodně ze své paměti vybírá situace které už se staly nebo má informaci že by se mohly stát, náhodně je kombinuje a snaží se nasimulovat nějaké jednání. Ale toto není ten případ.
Co to vlastně bylo nevím. Mohu vymyslet různé teorie ale všechno to bude pouzen spekulativní protože není možné to nijak prokázat ale třeba jednou věda některé tyto teorie prokáže. Však už dnes je celá řada vědeckých kapacit které se vážně zaobírají tokem času. všeobecná představa je že čas je lineárný a ubírá se jedním směrem. Ale zkusme si tok času představit jako tok řeky. Řeka přece také plyne jedním směrem ale to nebrání tomu aby se v ní netvořily z různých důvodů turbulence, víry a místa kde ta voda plyne rychleji a pomaleji. Toho si ale při vzdáleném pozorování nevšimneme.
Ale měl jsem i jinou zajímavou schopnost kterou jsem si ale částečne (ne vědecky) potvrdil a po čase také vymyzela. Obecně je známo že země má určité přirozené (zřejmě radioaktivní) pozadí. Prostě každý předmět, zejména pak horniny, něco vyzařuje. Zjistil jsem že pokud jsem si přiložil různé kameny různého původu a složení ke spánku tak některé mi v hlavě vyvolávaly takový těžko popsatelný pocit. Byl to jakýsi "šum" a pocit vyššího krevního tlaku. Zdálo se mi to sice zvláštní ale bylo to opakovatelné. Nicméně podařilo se uspořádat "slepý" test nezávisle se dvěma senzibily. Nebudu tu detailně popisovat podmínky testování ale řekněme že byly v rámci možností seriozní a opakovaně se podařilo prokázat že tato detekční schopnost funguje. Jeden z nich si vzal ty náhodně vybrané testovací kameny na nějaké měření někam do laborky. Nicméně tato schopnost se někdy koncem puberty postupně vytratila. Proto věřím že děti a zvířata mohou vnímat věci které normální dospělí ne. Nemyslím si že by to bylo nějaké mimosmyslové vnímání, prostě jen není přesně vědecky zdokumentován ten mechanismus. Nevím proč tomu tak je ale protože jsem obě věci zažil na vlastní kůži a nepodléhám nějakým nesmyslným psychovlivům nezbývá než mi věřit. Kdyby mi to však říkal někdo jiný pochyboval bych.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 25 Máj 2010, 11:12

Thales napísal: . Nicméně tato schopnost se někdy koncem puberty postupně vytratila. Proto věřím že děti a zvířata mohou vnímat věci které normální dospělí ne. Nemyslím si že by to bylo nějaké mimosmyslové vnímání, prostě jen není přesně vědecky zdokumentován ten mechanismus. Nevím proč tomu tak je ale protože jsem obě věci zažil na vlastní kůži a nepodléhám nějakým nesmyslným psychovlivům nezbývá než mi věřit. Kdyby mi to však říkal někdo jiný pochyboval bych.
Pamätáte si toho starého pána,ktorý si dokázal na telo prilepiť kovové predmety? Raz si na prsia zavesil až 160kg alebo tak nejak. Nedržal ich na sebe ani špagátom,ani rukami,jednoducho ich o seba nalepil akousi silou. Videl som ho v nejakej TV show na nove či markíze,teraz neviem presne. Ale keď som ho videl,mal som pocit,že presne to čo on dokáže,som dokázal kedysi aj ja. Ale neviem presne posúdiť,či je to nedostatková pamäť,a iba som si zavesil lyžicu na nos a ona tam náhodne držala a tak sa mi to uložilo niekam do podvedomia. Teda neviem si na to spomenúť priamo. Alebo som to skutočne dokázal,ale nepovažoval som to žiadnu zvláštnosť a tak som na to postupom času zabudol.

Určite jestvuje kopa takýchto ´´schopností´´ len si to neuvedomujeme. Napr ako naposledy si chlapík sedel vo vzduchu pred bielim domom v USA a opieral sa o zem len jednou paličkou. Ako je to možné? Mágia? Asi nie,podľa mňa je to práve to´´mimozmyslové´´ vnímanie.
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 25 Máj 2010, 12:35

Tie trapošiny s magnetickými ľudmi sú riadné kraviny. Pôjdem si zamakať, jemne sa spotím (zaparím), a potom ti kľudne ukážem že som magnetický aj na neferomagnetické materialy. Ja by som rád vydel, ako by si taký bazmek na sebe udržal napr kovovú guličku :D

Ale to so zvieratami a s deťmi, obzvlášť malými, je pravda. Môj malý brácho, ktorý keď sa ešte len člnkoval, vedel že prichádza otec domov. Vždy začal kopať a radostne sa prevalovať. Otec sa k nemu prihováral, a tak sa naňho naviazal, a počas tohoto prihovárania bol úplne aktývny. Po jeho narodení plakal pri všetkých, no v otcovom náručí pokojne spal.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 25 Máj 2010, 12:45

Thales, to zasa mne vždy(teda takmer) pre nejakou situáciou kde si "poruším telo"( porežem, tresnem prst a pod) mi pred očami preblesne čo sa stane...Lenže kým si to stihnem uvedomiť stane sa to čo vidím...Nieje to také ako keď pozeráš na TV...proste ako keby si si teraz niečo predstavil v mozgu...

Možno to niekedy vypracujem natoľko že tým nehodám budem vedieť zabrániť...
PS: skoda že mi to "nefunguje" keď si neúmyselne šáhnem na nejaký živí vodič.

PS2: ale to čo si hovoril vyššie sa myslím stávalo každému...mne teda pár krát určite...Možno s tým rozdielom že mi trkne že som toto už niekde prežil ale nie v sne.

Odporúčam pozrieť nejaké videá o Holografickom vesmíre.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
WUP1992A
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa WUP1992A » 25 Máj 2010, 13:03

Napr ako naposledy si chlapík sedel vo vzduchu pred bielim domom v USA a opieral sa o zem len jednou paličkou. Ako je to možné?


to som videl aj ja ale v inom programe lebo chlapík sedel v lese a nie pred bielim domom a ta palička je klamstavo .Bolo to na takomto sistéme.V 3D pohľade to sedadlo bolo zarovno s tov paličkov.
Prílohy
hh.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 25 Máj 2010, 13:08

jj, takto to bolo robené.... ja som hneď vedel že to je blbosť...vždy keď tam je nejaké lanko, palička alebo iná blbosť tak je to podvod.

Tiež by ma zaujimalo ako potom išiel preč...čo za čiernej noci zliezol a vykopal tu palicu :D
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 25 Máj 2010, 15:21

Robio napísal: PS2: ale to čo si hovoril vyššie sa myslím stávalo každému...mne teda pár krát určite...Možno s tým rozdielom že mi trkne že som toto už niekde prežil ale nie v sne.
Víš já mám velmi dobrou paměť na situace. Můžu ti klidně říci když jsem se s někým bavil před deseti lety jaké bylo počasí, kolik bylo hodin, kde stál, jak se tvářil... No a v tomhle jsem věděl že tohle se mi "vybavilo" třeba před třemi dny. Někdy jsem si to dokonce zapamatoval a úmyslně jsem číhal až se to stane. Stalo se. Ale vždycky to byly jen takové krátké záblesky. Buď pohled na nějakou situaci z nějakého zvláštního úhlu nebo kratičké "videio" 2-3 vteřiny. To mi přijde vzhledšm k většímu časovému odstupu jako něco jiného než když se řízneš. To s tím říznutím by se dalo vysvětlit tak že dojde k nesprávnému časovému záznamu v mozku. Mozku nějakou dobu trvá něco zaznamenat podobně jako počítači. Pokud v nějaké krizové situaci dojde ke zvýšené aktivitě mozku může to udělat cvak a vlastní záznam se provede mimo pořadí a má má mozek bordel v tom co bylo dřív. To si umím představit u věcí trvající zlomky vteřiny ale ne u věcí kde je časový rozestup třeba i několik dní jako u mě.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Sakasvili
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Sakasvili » 25 Máj 2010, 15:27

Pri poznaní všetkých premenných by sa teoreticky dala predpovedať budúcnosť. Veď následku predchádza príčina nie?

Ja si myslím že to malé predpovedanie budúcnosti (ako sa porežeš a bum porezal si sa) je len podvedomé spracovanie informácií tvojím mozgom, veď mozog predsa ovláda motoriku a vie čo robí s rukou, teda tvoje vedomie dá príkaz na zarezanie do predmetu ty predmet vidíš vidíš aj nôž, ktorým ideš rezať, no tvoje podvedomie - mozog spracúva aj ďalšie vnemy na základe predošlých pozorovaní, čiže on vidí že povrch predmetu je hladký a zaoblený, vie akou rýchlosťou a silou sa približuje nôž... a po spracovaní všetkých dostupných premenných sa s podvedomia vyšle informácia do tvojho vedomia a ty zrazu vidíš budúcnosť (ktorú tvoj mozog po spracovaní všetkých informácií zistil)

Mne sa stalo veľmi veľmi dávno toto: V paneláku sme mali vypínače väčšina nemala vrchné umelohmotné kritky a z niektorých dokonca trčaly káble, no a ja ako malé decko som sa približoval rukou k živému odizolovanému vodiču, tesne pred ním sa mi "spomalil čas" a počul som hlas, ktorý mi povedal "Nerob to!" No a hneť na to som dostal šupu do ruky. Na tej chodbe vtedy nikto nebol tak si myslím že to bol môj mozog.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 25 Máj 2010, 15:36

Ale ja nemám namysli úmyselné porezanie...

Príklad. Som brúsil nôž na kosačke, keď som ho dával naspäť tak sa to uťahuje takým jedným stredovým šróbom, ktorý má ale plastovú hlavu a ono sa to za tie roky vydralo a keď to doťahuješ ta sa stane že kľúč niekedy vybehne...mne sa to stalo tiež...proste som to doťahoval...a druhou rukou som držal tupú hranu noža aby sa nehýbal...Kľúč vybehol a ako som tlačil na kľuč tak zotrvačnosťou som si tresol ruku o ostrú hranu. Takže tvoje vysvetlenie by bolo správne iba v tedy ak by mozog "predpovedal budúcnosť", to by ale potom znamenalo že vidím reps. nejaký obranný mechanizmus v tele vie "ukázať" človeku blízku budúcnosť aby napr. predošlo k újme. Ale je to asi taká blízka budúcnosť, že si to človek nedokáže ešte spracovať a včas zareagovať.

Thlales, ja nehovorím o stotinách sekundy, to je napr. aj dve sekundy...ale keď ti to tak preblesne hlavou a stihneš si to všetko uvedomiť tak sa asi človek prestane sústrediť a privodí si nehodu..


Aj tak je to zvláštne že sa to dá takto vidieť.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 25 Máj 2010, 15:47

Nezapomínejte na to že déjà-vu je jen chyba v Matrixu...
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Máj 2010, 16:35

mne sa stalo asi pred rokom, ked som išiel na motorke z jednej dediny domov, večer po dazdi, išiel som po ceste a bola mlaka a oproti auto a zrazu už len táák úúplne spomalene, som videl, to si doteraz pametam a veľmi živo, tak pomaličky sa dvihla voda take kvapky z mlaky ešte som v nej videl svetlo z reflektora ešte mi ta voda tak stala pred ksichtom a zrazu len tak zrichlene "fffšššš" a už som bol mokry.

a malo kedy sa stane ale vidim do buducna par sekund, prave dnes sa mi stlao ked som vkladal v robote jeden procak do petice, ako by sa mi to už stalo že, "Na tom procaku sa mi zlomi nožička" ale akoby som vedel že sa to stane tak som tomu dokazal zabraniť, a viac veci sa tak stalo, večšinou veci ktore som nechcel aby sa stalo, ak som niekedy niekde išiel a zrazu som vedel že teraz s tamtoho rohu vyjde ta a ta osoba a proste som išiel inym smerom, zajímave.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 26 Máj 2010, 01:38

Hele když vidíš do budoucnosti tak že neuhádneš co si teď myslím? :wink:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 26 Máj 2010, 01:46

boraicho, ak si teda videl že sa ti ako zlomí nožička a ty si tomu v realite zabránil, tak to potom nebola budúcnosť...to je logické.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 26 Máj 2010, 06:46

Thales napísal:Hele když vidíš do budoucnosti tak že neuhádneš co si teď myslím? :wink:
neuhadnem :D stane sa to malokedy a ako som pisal, večšinou to čo nechcem aby sa mi stalo, a robio buducnosť jak buducnosť, asi len par sekund do predu.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 26 Máj 2010, 16:54

Tak já ti to teda řeknu.

Obrázok
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 26 Máj 2010, 17:15

Thales: Tak u mòa si uhádol :D

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa staffy » 26 Máj 2010, 21:50

U mňa takisto...ale tak je to vždy keď niečo bastlím
0

Napísať odpoveď