Strunová kosačka

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa djwiktor » 19 Júl 2010, 13:56

a nestacil by ti tam napriklad jednotka zvaraci drot? ten co ide k COcke zvaracke... pevnost viac nez dobra, myslim ze lepsie ako silon. a nemas problem na konci spravi zohnutie, aby sa tam trochu jemne navysila vaha.. aspon by si sa nemusel bat ,ze nieco odtial odleti a klesnes viac k zemi :D :lol:
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 19 Júl 2010, 14:32

vama napísal:Takze nic lepsie ste nevymysleli, ako to co uz je vymyslene ? :cry:

Pretoze aj mne by sa zislo nieco miesto toho lanka tam dat (lanko je drahe) ...
Žiaľ nie ! Jediné čo môžem odporučiť, (hoci je to proti logike), je použiť čo najhrubší guľatý silon čo vlezie do hlavy. (Aj na tú najslabšiu motorovú kosačku ...).

Pre Djwiktor: Zvárací drôt som neskúšal. No viazací drôt, (pozinkované Fe), som skúšal. Ulomilo sa to ešte skôr, ako som s tým začal kosiť ...
right13 napísal:... a nejaká háveď pripomínajúca kôpor ktorej pomaly nedovidím na koniec a má to tvrdé stonky jak krava hrubé aj pár cm...
Pozri toto: http://www.forestportal.sk/ForestPortal ... ovsky.html

Ak je to ono, tak si daj veľký pozor na šťavu pri kosení. Môžeš veľmi zle skončiť !
0
Naposledy upravil/-a Dolfi v 19 Júl 2010, 14:48, upravené celkom 4 krát.
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa djwiktor » 19 Júl 2010, 14:36

Skus zvaraci, ma dobru pevnost :) Ja ho pouzivam namieto pretahovacieho lanka a zatim v pohodke.. samozrejme na 10tis otackach nemam oskusane ale ked sa budem nudit tak spravim dialkovy test na karbobruske :wink:
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 19 Júl 2010, 14:47

djwiktor napísal: Skus zvaraci, ma dobru pevnost :)
Bežný zvárací drôt je tak isto železo, (s vrstvičkou Cu).

Kosačka aj oceľové lanko, (1,5 - 2 mm), ulomí za pár chvíľ. Nie to plný Fe drôt ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Vendeta » 19 Júl 2010, 14:59

right13 napísal:... a nejaká háveď pripomínajúca kôpor ktorej pomaly nedovidím na koniec a má to tvrdé stonky jak krava hrubé aj pár cm...
Pozri toto: http://www.forestportal.sk/ForestPortal ... ovsky.html

Ak je to ono, tak si daj veľký pozor na šťavu pri kosení. Môžeš veľmi zle skončiť ![/quote]

A my sme to schalanmi ked to bolo suche fajcili ked sme bolo mensi :lol: :lol:
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 19 Júl 2010, 15:55

Vendeta napísal:A my sme to schalanmi ked to bolo suche fajcili ked sme bolo mensi :lol: :lol:
Aj my sme ako "šraci" všeličo pofajčili a nič sa nám nestalo ... :D

No šťava z boľševníka sa vraj chová ako bojová otravná látka. Obrovské pľuzgiere a pobyt na kožnom je istý ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Júl 2010, 16:02

Dolfi napísal:Neviem Kofo, či si sa niekedy oháňal s naozajstnou kosou. Otročina ... A osličku mám. Brúsim s ňou sekery ...
Po celom tyzdni stravenom 10-12 hodin denne za pc je to celkom dobry relax. a dokonca ma pri tom aj opali :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Júl 2010, 00:13

Tak ZABUDNITE na zlepšováky,typu špica a pod blbočiny.Nebol by som Mc Gyver,keby som tiež nevyskúšal všetko možné a veerte že ozaj všetko čo bolopoužitelné a nič sa neosvedčilo lepšie ako origoš silon,origoš trojzubec alebo cirkulár.Aj ked to lezie na nervy navliekať silon,ale za to zdravie to stojí. a navyše aj peniaze na novú uhlovú prevodovku,ktorá pri dynamicky nevyváženom nástroji riadne trpí.Mám Stihl FS120 a to je už mašina,a pri 12000otáčkach s toho lietalo všetko ako z gulovnice vystrelené.Na vysokú trávu dávam síce dole kryt,pretože sa hlavica lahšie sama vykosí aj vytiahne z kopy sena ,ale vtedy to schytajú viacej okuliare od mravenísk a krtincov.
Mne sa podarilo vyriešiť spotrebu silonu v tvrdej burine tak,že:
..Vyhodím z hlavice cievku,odrežem silon takej dlžky ako je priemer normáne vysunutého silonu, prehnem ho nadvoje,v strede ho zahrčkám a tú hrčku navlečiem na jednu stranu na ten vodiaci drotený oblučik vo vnútri,takže konce trčia vonku.Tým zabránim automatickému vyťahovaniu silonu z hlavice pri náraze do tvrdeho materiálu a jeho odsekávaniu zrovnávacím nožíkom krytu.Ked sa zoderie po hlavicu tak jednoducho tam hodím druhu smyčku a kosím dalej.Takto som skosil minule asi z tromi výmenami,/cca150cm,/ dobrých 6arov záhrady.
Toho roku však na tú 2metrovú džunglu nezabralo nič okrem trojzubca a minul som trikrát viac benzínu ako vlani.Domov som prišiel potme skoro štvornožky.štyri mraveniská na meter štvorcový,aby ich šlak trafil,narok to vypálim.
Asi neostáva nič iné ako vytiahnuť a nakovať starú otcovu Rakušanku a precvičiť si chrbticu ako zamladi.
PS :na vojne som bol v Sokolove a tam rástol origoš Bolševník v starom rybníku za kasárňami a najradšej nás tam posielali hrať sa na vojakov.Ten dorastal do výšky takmer tri metre a kvety mal ako tanier.Ešteže to bolo v zime a netiekla z neho tá šťava,lebo by sme to mali aj s chemickou prípravou,pretože spôsobuje poleptanie kože ako Yperit.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 22 Júl 2010, 00:41

Dolfi, neboj, ja chlopec z valala, ja košim pravidelne. Iba v zime ne.

Megy, by ma zaujímalo, aký si starý :D

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 22 Júl 2010, 07:26

http://www.fukaszafuresz.hu/images/motorosstihl.jpg

ten boľevnik asi rastie aj u nas, neni nikde poriadna makro fotka. ale to len take male možno metrove a to je dute? a to ten bolľevnik sa fajčil ked sme boli maly?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Fkho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 20 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Detva
Vek: 28

Príspevok od používateľa Fkho » 22 Júl 2010, 08:38

Ja odporúčam hranaté silónové lanko. Predtým som kosil okrúhlym a raz niekto otcovi odporučil hranaté, kúpil ho a kosí oveľa lepšie ako okrúhle. Najvetší rozdiel je keď kosím okolo járku, kde je to zarastené "starinou" a rôznymy malými kríkmi. Kosí to aj kríky a nemusím šrovbovať trojzubec. :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Júl 2010, 23:16

Kofo,telo bandurkov by si na hrbece neodnišol ,co ja už pochaloval.Ja bul na vojne s vihodňarama,tak zman daco ešce hutoric. :lol:
Každy je taký starý na kolko sa cíti,ale ja sa tuším už cítim na 80,tak ma práve bolí koleno,ale mám len 54. :wink:

Ináč tá vysoká hrubá bylina podobná Bolševniku obrovskému môže byť aj Angelika lesná dorastá do 250cm,alebo Bolehlav škvrnitý,sú podobné stavbou tela len listy majú rôzne.Tu niekedy pomôže len mačeta alebo chémia.
Zo silonov sa mi najviac osvedčil štvorhranný čierny s metalickými prímesami ,ale zle sa navlieka do dierok v cievke,lebo do otvoru 2,4 mm v priemere, nevojde štvorcový silon s dlžkou hrany 2,4mm,lebo uhlopriečka je väčšia o kúsok.Takže len strihať a zahrčkať v strede a kosí jak hlad somálcov.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 22 Júl 2010, 23:32, upravené celkom 2 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 22 Júl 2010, 23:28

Dolfi- no vieš čo,ruku do ohňa by som za to nedal že to nie je ten Bolševnik. Vyzerá to veľmi podobne.

Yperit neviem čo je .

Furt kosím v komplet monterkách,gumákoch,rukaviciach,čiapke a s plastovým chráničom na tvári.chcel osm kúpiť na kosenie ten drôtenný ako majú drevorubači na motorove píly ale asi kúpim nový plexisklový. Ak je to naozaj ten bolševnik nehodlám nič riskovať


Naskytá sa ale otázka,ako sa ten džungle zbaviť ? TRAVEX a 20 rokov mi tam nevyrastie ani stebielko :D

AnonyMouse
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 591
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa AnonyMouse » 22 Júl 2010, 23:31

Travex a zapalna snura - a bolsevnik budu zbierat az v susednej dedine :D
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 23 Júl 2010, 00:18

AnonyMouse napísal:Travex a zapalna snura - a bolsevnik budu zbierat az v susednej dedine :D
No ja neviem ale ta marha ma korene az do 3metrov!!! A na 3metrovy krater potrebujes FAKT VELA travexu alebo nieco silnejsie.
BTW: Travex je obchodna znacka herbicidu ale nasiel uplne ine uplatenie :D
0

AnonyMouse
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 591
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa AnonyMouse » 23 Júl 2010, 00:32

Netusim, ci sa este predava, ale tak pred tridsiatimi rokmi bol medzi nami velmi popularny. Kazdy druhy chalan bol "zahradkar". A bolo to vcelku bezpecne, travex je dost malo ucinny (ak sa mu nepomoze dalsimi chemikaliami). A aj hlinikovy prach sa dal bezne kupit - to bol pozostatok z mody, ze sa na steny davali leskle valceky - ten lesk sa dosahoval prave hlinikovym prachom v maliarskej farbe. Manganistan draselny uz tiez nieje bezne v drogerii...
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Júl 2010, 01:58

Na svinčík jakéhokoliv zeleného druhu funguje výborně Roundup. Buď se s tím postříkají listy a nebo se to odřízne a potře ten řez. Vypálí to všechno až do dna a už to jen tak nevyroste. Leda že by se to vysemenilo.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 23 Júl 2010, 12:07

Roundup sa na bolsevnik pouziva. Ale co som sa docital po tom ako sa zacali pouzivat GM plodiny odolne na Roundup tak sa niektore druhy zeliny (burina) prisposobili tiez a Roundup teda uz nieje 100% riesenim...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Júl 2010, 12:13

right13 napísal:Yperit neviem čo je .

Furt kosím v komplet monterkách,gumákoch,rukaviciach,čiapke a s plastovým chráničom na tvári.chcel osm kúpiť na kosenie ten drôtenný ako majú drevorubači na motorove píly ale asi kúpim nový plexisklový. Ak je to naozaj ten bolševnik nehodlám nič riskovať
Ta ty si riadne vyzbrojeny, ja len kraťasky, tričečko dajake stare halovky, plexi kryt ale ten už ani nepouživam taky je doškrabany že nič nevidno cez neho :D

yperit je bojovy plyn, zvlastne že si o tom nepočul.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Júl 2010, 12:17

Ano ,ono totiš roundap je svinstvo,pretože ak chceš mať čisté pole bez buriny ,tak ti tam nič ine nenarastie ,len GM plodiny odolné voči Roundapu ,ktoré oni tiež vyvinuli a teraz ich predávajú len oni. :wink:
Takže čím menej chémie tým lepšie,aj ked nevravím že by sme mali nechať zarásť zemegulu prhlavou ako chcú mnohí zelení.
Napriklad vo Velkej Fatre naKrížnej rástla Lalia zlatohlavá, a Zelení cvoci tam zakázali kosenie a pasenie kôli jej ochrane.
To ale teraz už nepovedia že kôli tomu,že sa tam už nekosí a nepasie ako volakedy-takmer uplne vykapala,lebo ju vydusila tráva.
Ked počujem niektoré ich rýchlokvasené názory na ochranu prírody tak mi je grcno.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok