Technicky mechanicky problem

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

joži

Príspevok od používateľa joži » 14 Júl 2010, 22:47

jasné v pohode

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pin » 14 Júl 2010, 22:49

Split napísal:mechanicky vykon asi 150W priemer remenic 11,5 cm hrubka 2cm otacky max 3000ot/min
Čiže mechanický moment M=P/ω=150/314=0,48 Nm. Sila na polomere hriadeľa 5 mm bude 96 N. Epoxid to znesie. Hádanka vyriešená. Bez sústruhu, bez brúsky. :wink:
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Júl 2010, 22:54

pin K+ gratulujem hadanka vyriesena...mozno este pre nezainteresovanych M=r krat F teda F= moment/polomer..o tej epoxidovej plasteline som nepocul zajtra sa na to pozrem v obchodoch dufam ze ma nevystre na mieste ked mi povedia cenu..este mozno otazka ako to lepidlo sundat dole v pripade failu? Riedidlo pomoze?

samozrejme stale ratam s ponukou od joziho a nudzovym riesenim od Robia dakujem aj mr.miovi a tetrode sa zapojenie sa do temy...

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Júl 2010, 07:50

Thales...vobec som nerozumel co si napisal

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 15 Júl 2010, 15:45

Sorry patřilo do jiného threadu :lol:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10151
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Júl 2010, 23:49

Dá sa to aj takto:Položíš remenicu na kus plechu,naleješ do otvoru roztavený klampiarsky cín a potom vyvrtaš dieru akú chceš,ale je to len na menšie výkony.Proti pretočeniu by bolo dobre urobiť v remenieci pár drážok v otvore.Ja takto prispôsobujem brúsne kotúče s väčšou dierou na menšiu osku a drží to .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok