Čo sa stane keď ..... ????

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Príspevok od používateľa straciam » 01 Sep 2010, 19:22

OT: pri pohlade na nadpis ma napadne text songu od kopytovcov - je to vo hviezdach.. ".. co sa stane ked roztopenu cokoladu v krabici zaciti... " :)
0

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 01 Sep 2010, 19:26

nevravim ze som nedávil celu noc, len ze som potom stravil cekom prijemny den na kupalisku :)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 02 Sep 2010, 01:47

Když mi všechno to co bylo vyjmenováno v tom příspěvku s rybou koupíte tak to všechno vypiju a sním a ještě se s vámi vsadím že mi nebude ani blbě ani nebudu mít opici 8) Maximálně se mi bude chtít spát ale blbě po chlastu ani opici jsem v životě neměl tak z vlastní zkušenosti nevím co to je :)

O tom chlápkovi co žere věci jsem nejen slyšel ale kdysi jsem ho i v TV viděl. Sežral TV obrazovku. Lékaři prý neví jak je to vůbec možné že jeho zažívací trakt něco takového vydrží. Na závěr toho pořadu říkal že by chtěl sníst postupně celé letadlo. Mě by spíš zajímalo jak často si doma kupuje novou hajzlmísu. Se vysere, řachne to a vypadne z něj kliková hřídel ne? :lol:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Patrik Varga

Príspevok od používateľa Patrik Varga » 02 Sep 2010, 07:12

Thales napísal:Na závěr toho pořadu říkal že by chtěl sníst postupně celé letadlo.
Údajne aj zjedol.

http://www.panorama.sk/go/clanky/1649.asp?lang=sk&sv=2
"Najväčšia vec, ktorú som zjedol a ktorá ma dostala do Guinnessovej knihy rekordov, je lietadlo. Bola to Cessna, model číslo 150,"

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Sep 2010, 19:01

mmt napísal:co sa stane ked v ludskom zaludku zmiesame: fernet, hrusku, ceresnu, pivo, vino a grillovanu rybu :?:
klasika, vlassky salat :D
ale v ramci vyskumu som odhodlany sa na to podujat :)
Thales napísal:ale blbě po chlastu ani opici jsem v životě neměl tak z vlastní zkušenosti nevím co to je :)
Thales, stav sa niekedy u nas, na neplanovanych chlastackach v robote sme boli schopni styria vypit 2 flasky slivovice jelinka 52% :) nastastie je to dobry alkohol, sice neviem ako som prisiel domov, ale rano som mohol ist normalne do prace.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

:-)

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 11 Sep 2010, 13:09

Čo sa stane keď budem mať 2 notebooky (jeden z HDD a druhý z SSD), 2 MP3 prehrávače (jeden z HDD druhý z flash pamäťou) a pôjdem s nimi napríklad do mestečka La Paz (Bolivia) alebo do Leadville (Colorado) ?

Prípadne by som sa s nimi vydal na vysokohorskú túru ???
0

Používateľov profilový obrázok
yozify
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 05 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 45
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yozify » 11 Sep 2010, 14:20

No v tej Bolivii ti zmizne vsetko a u nas mas velku sancu ze ti zmizne len to co budes mat v zaparkovanom aute :lol: :lol:

Alebo druha moznost a to je ze u nas ti zmizne len cast veci a zase v tej Bolivii ti zmizne vsetko a aj ty.
0
Mam rad sviatky lebo je cez ne 100% priplatok.

Všetko čo sa môže pokaziť, sa proste raz pokazý.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 11 Sep 2010, 17:28

Klasickému disku se nebude líbit vysoká nadmořská výška.. je tam řidší vzduch a protože HDD není zcela vzduchotěsně uzavřený (je tam filtr skrz který se vyrovnává vnitřní a vnější tlak) bude pravděpodobně hrozit poškození povrchu disku a hlav. Hlavičky se totiž vznášejí na vzduchovém polštáři strhávaného vzduchu který vytváří rotující disk. V extrémní nadmořské výšce nebude vzduch dostatečně hustý na to aby hlavy udržel v bezpečné vzdálenosti nad povrchem disku a hlava bude povrch odírat. Od kdy se toto děje neumím stanovit, nejsem expert na aerodynamiku.

Lásko já bych s váma do práce klidně zachlastat přišel, jen si drobet z ruky :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Sep 2010, 22:47

Žeby vBolívii používali PC len v pretlakových komorách? :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 12 Sep 2010, 23:04

Tam majú špeciálne disky, ktoré aj to málo vzduchu, čo tam je, vcucnú :D

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 12 Sep 2010, 23:26

Thales napísal:Když mi všechno to co bylo vyjmenováno v tom příspěvku s rybou koupíte tak to všechno vypiju a sním a ještě se s vámi vsadím že mi nebude ani blbě ani nebudu mít opici 8) Maximálně se mi bude chtít spát ale blbě po chlastu ani opici jsem v životě neměl tak z vlastní zkušenosti nevím co to je :)

O tom chlápkovi co žere věci jsem nejen slyšel ale kdysi jsem ho i v TV viděl. Sežral TV obrazovku. Lékaři prý neví jak je to vůbec možné že jeho zažívací trakt něco takového vydrží. Na závěr toho pořadu říkal že by chtěl sníst postupně celé letadlo. Mě by spíš zajímalo jak často si doma kupuje novou hajzlmísu. Se vysere, řachne to a vypadne z něj kliková hřídel ne? :lol:
Aj nad tebou by sa lekari cudovali, preco si nikdy nemal opicu, ani ti nebolo zle po alkohole. Chuck Norris ma vaznu konkurenciu...
0
Obrázok

mir.ku
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 16 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Nová Paka

Príspevok od používateľa mir.ku » 12 Sep 2010, 23:52

eurobastler napísal:Aj nad tebou by sa lekari cudovali, preco si nikdy nemal opicu, ani ti nebolo zle po alkohole. Chuck Norris ma vaznu konkurenciu...
... Thales se chce jenom zadarmo najíst, napít a ty jsi mu to sežral i s navijákem ... :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Sep 2010, 00:07

Fakt nekecám. Jediné co mi alkohol dělá že se mi po něm chce spát. Nikdy mi po něm nebylo špatně ani druhý den mě nebolela hlava ani nic. Prostě se vyspím a je to. Jen mám pak ráno studený start ale to mám každý den i bez alkoholu takže žádný rozdíl.

Ale tak jsem asi divnej no. Umím ovládat každé oko samostatně, vědomě každé jakoby "zapínat a vypínat" (prostě jedno nebo druhé přestanu vnímat aniž bych si ho musel zakrývat a přestane reagovat na podněty), umím úmyslně vidět dva samostatné obrazy z každého oka zvláš´t a nebo jeden spojitýjako normální člověk. Umím hýbat nosem :lol: Také umím vědomě potlačit některé základní reflexy - třeba když vám doktor klepe kladívkem do kloubů nebo některé jiná základní neurologická vyšetření. A umím si dát nohu za krk :lol: A to je asi tak vše.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

mir.ku
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 16 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Nová Paka

Príspevok od používateľa mir.ku » 13 Sep 2010, 00:38

... tak to ti gratuluju, já si pouze olíznu špičku nosu ...

... a co uši - umíš stereo z monofonní nahrávky? ... :lol: :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
playman22
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 24 Feb 2010, 00:00
Vek: 36

Príspevok od používateľa playman22 » 13 Sep 2010, 00:48

eurobastler napísal:Aj nad tebou by sa lekari cudovali, preco si nikdy nemal opicu, ani ti nebolo zle po alkohole. Chuck Norris ma vaznu konkurenciu...
no nieje to az take vynimocne ako by si si myslel... napr u mna je to tak, ze zvladnem vypit 2-3x viac chlastu nez iny a som triezvejsi ako oni... aj preto nepijem... premna je to pridraha zabava :)
Thales napísal:Fakt nekecám. Jediné co mi alkohol dělá že se mi po něm chce spát. Nikdy mi po něm nebylo špatně ani druhý den mě nebolela hlava ani nic. Prostě se vyspím a je to. Jen mám pak ráno studený start ale to mám každý den i bez alkoholu takže žádný rozdíl.
niezeby som ti neveril, ale mozno si neskusal naplno svoje hranice... alebo vela jes :) ked som sa normalne najedol (pre obycajneho smrtelnika 2 porcie) a isiel pit, tak som nielenze nebol opity, ale ani unava namna nesla a aj baby sa mi zdali, ze su skaredsie, nez inokedy :D
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Sep 2010, 01:57

Hranice jsem opravdu nezkoušel. Pil jsem jak mi bylo libo a ne kolik do sebe zvládnu nalít za hodinu abych se sťal.

Nos si olíznu bez problému taky. Sice ne tak hezky jako pes přítulky který to zvládá jak utěrkou ale zvládnu.

ušima hýbat neumím ale někdy před dvěma týdny jsem měl zajímavý zážitek. Slyšel jsem naprosto dokonalé stereo. A kde? no to jsem šel kolem jedné stavby, nebyly tam dveře a okna. Řemeslníci měli kdesi uvnitř puštěné rádio a zvuk se šířil různými otvory ven. Stál jsem chvilku kolem a bylo to dokonalé :lol: Jestli bylo rádio mono nebo stereo to netuším - nebylo vidět.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

:-)

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 21 Sep 2011, 23:22

Čo sa stane ak vedenie VVN (Vedenie velmi vysokeho napetia) nezatažime žiadnym spotrebičom a pod ?Ake bude napetie na konci tohto vedenia - teda na opačnom konci vedenia ako je zdroj.

A: nezmenene
B: nižšie
C: vyššie
D: bude raz B a raz C

Predpokladam že poniektory to trafia na prvy raz :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Sep 2011, 00:37

Neudal si délku - od toho se to bude odvíjet.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: :-)

Príspevok od používateľa AEdison » 22 Sep 2011, 00:37

AlbiDartanan napísal:Čo sa stane ak vedenie VVN (Vedenie velmi vysokeho napetia) nezatažime žiadnym spotrebičom a pod ?Ake bude napetie na konci tohto vedenia - teda na opačnom konci vedenia ako je zdroj.

A: nezmenene
B: nižšie
C: vyššie
D: bude raz B a raz C

Predpokladam že poniektory to trafia na prvy raz :-)
Ako zmeráš napätie bez spotrebiča? Odpoveď znie nijako. Pretože aj ten voltmeter je svojím spôsobom spotrebič a ak zohľadním odpor vodiča tohto vedenia tak napätie na opačnom konci bude samozrejme nižšie.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

:-)

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 22 Sep 2011, 09:07

Dlžku vedenia som myslel niekolko sto kilometrov.Skušal som najsť na to vzorec, pripadne dlžky vodičov a pod ale moc som toho nenašiel :oops: .Respektive o dlžkach sa tam hovory o stovkach kilometrov ale nie presne kolko :? .No a vzorce ku tomuto som tiež dako neobjavil.

Ono tuto vec som objavil iba nahodou - na škole sme sa nezaoberali problematikov VVN vo velkom a podrobne ....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok