2 magnety

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 21 Mar 2011, 23:27

myslim že liečba mag. kvapalinou aj tak nikdy možna nebude a ked tak s veľmi mizivím učinkom, Ak su lieky na nadory, a nechcu ich zverejniť, tak myslim že ak by tá mag. tek. mala pomocť, tak by sa postarali o to aby to nebolo.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 21 Mar 2011, 23:28

tak to som nebol až tak ďaleko :lol:
ale som našiel aj toto : http://www.hodinavedy.sk/index.php?p=pr ... P=index,sl,
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 21 Mar 2011, 23:44

ježiši boraicho , to som mohol čakať s čím sem dokvitneš

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 22 Mar 2011, 20:21

boraicho napísal:... Ak su lieky na nadory, a nechcu ich zverejniť...
veď načo by im boli peniaze, že..však ten vývoj robia len z pasie !

Ináč by ste si rozumeli s mojou starkou. :lol: . tá bola absolútne presvedčená, že lety na mesiac boli len výmyslom a boli aj dôkazy ... tá zástava vo vzduchoprázdne nikdy tak nemohla viať....
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 22 Mar 2011, 20:52

Sory za OT,ale tá mag. tekutina :lol: logneš ale liter a ráno neodlepíš ruku s kľučky :D

Inak som tiež toho názoru,že lieky jestvujú,len ich nezverejnia. Predsa len zarábajú na chorobách a nie na zdravý. Napr taká rakovina,budú vás ožarovať,tlačiť do vás neskutočne drahé lieky niekoľko rokov,viete koľko zarobia? A keby vám dali "zázračnú pilulku" a o týždeň by ste boli fit,oni by boli o týždeň švorc :wink:

Koniec OT.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 22 Mar 2011, 23:21

a za to môžu američania
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Mar 2011, 17:07

Ja tvojho haarpa lato, zase vymýšlaš dáke fígle.
Ked som to teraz tak prebehol,rozmýšlam nad tým čo v tom môže byť za chyták.Ked si dal príklad s valcovými magnetmi, bude v tom pes zakopaný.
Čiže, ak vezmeme do uvahy rovnbaký tvar a velkosť magnetov, musíme tiež vedieť v akom prostredí a na akej podložke, resp, všetky faktory vplývajúce na ich reakciu po uvolnení.BEriem to tak, že si myslel druhú variantu čiže súhlasné poly k sebe a pustiť./nesúhlasné by boli jasné /

Takže, ked položím na stôl naležato vedla seba dva valčekové magnety,súhlasnými polmy k sebe ich pritlačím a vzápätí pustím môže sa stať to že:
1.Odgúlajú sa od seba/ideálne podmienky rovnaké trenie o podložku ....a po určitej vzdialenosti sa zastavia.
2.Odgúlajú sa od seba, ale v určitej vzdialenosti dôjde kk tomu, že jeden koniec sa kvôli niečomu pribrzdí/trenie, nerovnosť povrchu,...a zrazu sa začne točiť okolo osi a dostane sa do polohy, kedy sa nesúhlasné póly začnú priťahovať a vrátia sa k sebe.

Z tejto laickej úvahy mi vychádza odpoveď 3.

Myslel si to tak , či zase trepem? :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 23 Mar 2011, 19:46

aaale šak už mám pivo a poldecák ja :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Mar 2011, 20:40

Kludne si daj, ja si počkám na Conkordiu,dúfam že bude lepšia ako vlani...brrr do baterky. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 23 Mar 2011, 20:52

mr.mio napísal:Sory za OT,ale tá mag. tekutina :lol: logneš ale liter a ráno neodlepíš ruku s kľučky :D
ferrofluid je len rastlinny olej zmiesany z tonerom do laserovej tlaciarne, neje to magnet, len kovova kvapalina
0

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 26 Mar 2011, 10:30

5ko napísal:J
Z tejto laickej úvahy mi vychádza odpoveď 3.

Myslel si to tak , či zase trepem? :lol:
Výsledok je OK, ale zlou úvahou! Vplyv podložky ani ostatných "prídavných" materiálov hádanka nepredpokladala potom to zadanie by bolo na celú stranu. Len ruky a magnety. Ale musím uznať, že si sa dopracoval k správnej odpovedi, takže ak sa stretneme o účet sa nemusíš starať :wink:

To Mato: Namiesto mojej návštevy do BA , prišla dcérka s malým, k nám do LV - (1%) . :D Takže trošku to stretnutie posunieme...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Mar 2011, 01:44

[quote="lato"]takže ak sa stretneme o účet sa nemusíš starať
:lol: TAk to by som ti neradil,nevieš kolko znesiem, nezabúdaj že som z horniakov ,takže najdi krčmu kde dávajú na lízing,alebo si vybav flexipôžičku :lol:
Ale nejde o to , sranda musí byť, aj keby sa atomy nechceli dať štiepať.Šak im pomôžeme kálačkou.
Možno dakedy ,ked zablúdiš na horniaky, dáme koštovku ,budeš vítaný.
Vážim si ponuku,dík.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 27 Mar 2011, 09:58

5ko napísal:
lato napísal: :lol: TAk to by som ti neradil,nevieš kolko znesiem...
Nevieš koľko zarábam.. :lol:

ale keď si spomeniem na jedného zo Zvolena veru mi aj začína lepiť... :drinkers:
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 27 Mar 2011, 13:25

5ko napísal:
lato napísal:... nezabúdaj že som z horniakov .

Harvelka ti niečo vraví ?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Mar 2011, 14:21

Ani nie, kto či čo by to malo byť?Je to niekto ako mojsej?Tak daleko ešte nie som.Ale pár takých prípadov tiež poznám,podla ktorých by sa dala pomenovať jednotka spotreby alkoholu na obyvatela :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 27 Mar 2011, 15:14

zatopená dedina v tej oblasti, odtiaľ pochádza naša rodina
0

Napísať odpoveď