ReverseEngineering_SpätnýNávrhSchém z prístrojov(pokračujte)

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: ReverseEngineering_SpätnýNávrhSchém z prístrojov(pokračujte)

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 05 Jún 2019, 21:50

Nedávno sa mi dostala do rúk "fontánka" do kúpeľa (vraj nefunguje, keď som to otvoril vyzeralo to ako keby tam bola voda aj keď to bolo na prvý pohlaď "hermeticky" uzavreté / celé zalepené .... ) .Tu je schéma (aspoň dúfam že som ju dobre prekreslil ) .To číslo na DPS (lc cfd 03a 20150323 rev5) je možno dobré ale nie som si s ním celkom istý keď začalo zliezať pri prvom dotyku a ja som pred tým nespravil foto :oops:
.
Tak "mizerne" navrhnutú vec som ešte nevidel ,motor som tam ešte nezapájal a ono to prakticky naprázdno "žere" 10 - 30 mA (suché prsty na senzore ) .... Asi spavým nejaké iné jednoduché zapojenie kde bude senzor detektovať vlhkosť .
Prílohy
lc cfd 03a 20150323 rev5
lc cfd 03a 20150323 rev5
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

sergej
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 16:49
Bydlisko: PN/PH
Kontaktovať používateľa:

Re: ReverseEngineering_SpätnýNávrhSchém z prístrojov(pokračujte)

Príspevok od používateľa sergej » 28 Júl 2023, 13:44

AndiCibula napísal:
11 Mar 2012, 00:44
5ko napísal:Nehovorte, že veríte takým sprostostiam, ako obrusovanie čipov a prekreslovanie topografie
Popravde obrusovaniu neverím ani ja, čip ako taký sa nedá vyrobiť homogénne, je takpovediac mierne zvrásnený a jednotlivé vrstvy sú hrubé v rádoch mikrometrov.
Do dnešného dňa mi ale nikto fundovane a 100% pravdivo nepovedal či boli intelácke CPU ako 8080, 8048 okopírované alebo sa na to kúpil recept. Vie niekto ?
Nic sa nekupovalo. Rozhodne nie licencia. V Kanade sa v normalnom bastl shope kupili chrobaky, doviezli do SAVky a tam sa “tvorivo kopirovalo”. Oficialne je MHB8080A produktom vyvoja SAV a VUST, ale podla pamatnikov sa gro prace spravilo v Piestanoch.
Pribeh od pamatnika:
Ked nastal cas prezentacie nejakej demo dosky s I8080A vs MHB tak sa sa zrejme zistilo, ze kompatibilita chce este dopracovat. Kedze uz neostali ziadne dalsie originaly, niekoho vraj na otocku vyslali do Kanady, kde mu niekto z velvyslanectva podal dalsie nakupene I8080A. Tieto v tesle preznacili na Tesla a uspesne odprezentovali :-D Znamy tam bol vtedy ako brigadnik a ktosi mu tam niektore z tych kusov ponukal, ze nech si zoberie radsej z tejto hromadky, to su tie Kanadske :-)
Dalsi znamy robil tester na 8255A a spominal, ze kusy z prvej serie boli vadne. Zistilo sa to az na jeho testeri. Pricinou boli nechtiac vytvorene tranzistrorove struktury pri obkreslovani originalu.
0
Ked to funguje na 1. zapnutie, je to prinajmensom podozrive...

Napísať odpoveď