SUTAZ O MULTIMETER

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa pablox » 09 Dec 2013, 19:58

Chlapi ale daco co prezijete a je to mozne zrealizovat :D
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 09 Dec 2013, 19:58

Ja by som mu vytrhal kable, to ho musi boliet riadne :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa kubo150 » 09 Dec 2013, 20:36

Ja by som spravil násobič sieťového napätia z kondenzátorov, napríklad 500uf kondíky do kaskády, trebars na 1500V a meral. Poprípade by som zopár 12V transformátorov napojil opačne, a 230V vinutia do série, alebo porpípade rovno by som odmeral napätie motu.

Ako druhý chod by som nechal merákom pretekať asi cca 30-40A, tento prúd spôsobí pomerne pomalé, no zároveň dostatočne rýchle rozohriatie bočníka, ktorý nakoniec úplne roztopí umelí plast v jeho okolí.

Ako tretí chod, rozobrať, jednu polovicu DPS obaliť značnou vrstvou alobalu, tak isto aj druhú, ale aby neboli vodivo spojené. V podstate by som DPS nasadil do takých alobalových čiapôčiek, a pripojil k motu., ak nastane skrat, tak pripojil na autobatériu a striedal mot, batéria, mot, batéria.....


Štvrtý chod: Ostal len kryt, do krytu by som nainštaloval 2 mriežky, zaliaté v roztoku Hydroxidu a trocha jary...., mriežky by boli ponorené v roztoku, ale nespojené. Ete by som tam nainštaloval 2 kontakty, prepojené tenkým drôtikom.

Na mriežku by som pripojil napätie a nechal kým by sa vyvinul dostatok výbušnej peny. Potom by som pripojil zdroj na svorky spojené drôtikom a plásk, po kryte by ostali asi len šupiny.


K zmysluplnosti súťaže: Táto súťaž je podla môjho názoru oničom. Daruje memák, ktorý musíte zničiť, ok, ale čo z toho má ten kto merák dostane? Dostanem merák a musím ho zničiť. Čo z toho budem mať? Akurád starosť, a kopu bordelu na upratovanie.....

Na ničenie a podobné kraviny mám stáré plošáky z kompu, poprípade asi 5 odpálených multimetrov, ktoré rovnako poslúžia na tento účel.

Nepoviem keby k tomu bol ešte jeden nejaký iný dobrý alebo aspom lepší od hentoho, merák zdarma, aby sa to aj oplatilo, a dotyčný by naozaj niečo vyhral. To že ty do toho niečo dáš a zaplatíš poštovné je síce pekné, a musíš dať na to svoje náklady, ale inak to výhra vôbec nieje.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

oravan

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa oravan » 09 Dec 2013, 20:40

trafo z TV z násobičom alebo t plastovky minus na kostru klasika plus na anodu z VN

neznamy

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa neznamy » 09 Dec 2013, 20:44

tak naco sem pises ked o to nemas zaujem. Je to pre tych ktory zaujem maju a chcu nicit.

ak vas to na fore nezaujma a ste toho nazoru ako kubo, staci povedat, zrusim to a tu hracku hodim do kosa aj tak na nic ine dobry nie je

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa kubo150 » 09 Dec 2013, 20:59

Ja chápem, že ťa ten merák musel nasrať, a možno si kôli nemu mal aj finančnú stratu. Poznám, keď ma nejaká vec debilne sere. Ale volať to súťaž za týchto podmienok mi nepríde ako správne pomenovanie. Byť pár rokov speť, tak to beriem a vychutnám si ho, ale teraz to asi bude musieť vziať niekto iný.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa pettter » 09 Dec 2013, 21:19

Kubo to pomenoval!

Chcel si nápad. Ako "mladý" starec som si predstavil najideálnejší spôsob zničenia, ktorý by bol natočiteľný a teda trval by dáky čas a nemal by prehnané svetelné a časové efekty... Napadlo ma ten indukčný ohrev... Potiaľ večná chlapská puberta...

Ale dnes píšem dve ponuky, zajtra ráno 300km do KE... a tak realizáciu rád prenechám iným...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Dec 2013, 22:31

Celkom živo si viem predstaviť ako ťa musel nasrať, keď ťa vyprovokaval až tak že mu želáš tú najkrutejšiu smrť.Vedel by som si na jeho mieste predstaviť aj- čosi či niekoho iného , ale spomínam si , ako sme s kolegom zažili podobný pocit zadosťučinenia,ked sme kladivom na nákove rozplackali na tenkú fóliu jeden TK kondík,ked sme zistili, že namiesto blokovania proti rozkmitaniu MAA748, v regulovatelnom zdroji ,práve on bol príčinou, že sa to rozkmitávalo a odpalovalo jeden výkonový tranzistor za druhým a ani sa toho b... sme to nevedeli oživiť.Ked sme ho vybrali ,tak to šlapalo ako hodinky.No chudák ,škaredo si to odsral. :mrgreen:

Ale pridám aj ja pár nápadov,ked ti tak ide o pomstu za príkoria čo ti spôsobil.

-zamiešal by som ho do varených krumplov a dal zožrať sviniam

-poslal by som ho na Lešť ked tam bude cvičenie a urobil z neho cvičný terč pre tankové kanony.

-naštartoval by som môjho drevožrúta /drvič haluzí/ a vychutnal by som si pohlad ako sa pomaly stráca medzi jeho nožmi rozpitvaný na elektromulčovačku. Ked pôjdem ešte na chalupu, tak by som to mohol aj natočiť s jedným mojím odpáleným,ale možno ešte z neho niečo použijem na ND.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa mato3000 » 09 Dec 2013, 23:25

zalej do betónu a sprav si z toho múrik na dvore prípadne chate, vždy keď pôjdeš okolo bude ťa hriať dobrý pocit , že je vnútri a tak sa už nikomu nedostane do rúk. Neskôr keď budeš mať deti, tak im povieš že tam si zakopal niečo drahé ale už si nepametáš čo a oni s krompáčom dokonajú tvoju pomstu. Bude to pre teba zadosťučinenie aj po 20tich rokoch :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa MIRDAS » 10 Dec 2013, 01:53

Pošli ho Jendovi23 :D ať s ním přeměří na trati trolejové vedení nebo kolik si lokomotiva vezme proudu při rozjezdu s pořádným nákladem. Myslím si že tak rychle se ještě nikdy žádný měřák ze světa nevypařil jako by tomu bylo při tomto měření. :lol: :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
JanoL
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 797
Dátum registrácie: 19 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 25

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa JanoL » 10 Dec 2013, 19:59

Radšej si ho mohol za poštovné darovať nejakemu mladému elektrotechnikovi, aspoň by sa mu na niečo hodil
0

neznamy

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa neznamy » 11 Dec 2013, 22:08

Jano, uz som to pisal, tento multimeter by som neprial pouzivat ani uhlavnemu nepriatelovi, nebudem ziadnemu zacinajucemu elektronikovi kazit chut a mozno mu zhnusit jeho pracu... takyto ultrashit ako je toto sa len tak nevidi, ta hranata DT830 je oproti tomu uplny LUXUS stroj

myslel som ze o to bude vecsi zaujem ,ale ked tak pozeram asi su vsetci prilis humanny a nemaju radi nicenie :D no nic, aspon tych par ludi co tu napisali bude mat vecsiu sancu ze sa zabavia :finga:

oravan

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa oravan » 11 Dec 2013, 22:14

u nás v okolí stavaju dialnicu čo tak ho zaliat do betonu alebo ešte lepšie poprechadzat sa po nom buldozerom

neznamy

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa neznamy » 11 Dec 2013, 22:17

valcom ;) ak to vybavis , si vitaz a hned posielam, to by som si velmi rad pozrel co s tym narobi valec :D

oravan

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa oravan » 11 Dec 2013, 22:28

no valec či tam maju to neviem ale buldozerov požehnane musim na buduci tyžden mrknut a dam ti vediet už vidim ako z toho bude placka

Používateľov profilový obrázok
JanoL
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 797
Dátum registrácie: 19 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 25

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa JanoL » 11 Dec 2013, 22:49

Ale keď už tak ja by som ho napojil na moje trafko a meral s ním paralelne prúd :D trafko má 2000VA a 24/48V :D je na zváračku :D
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa kubo150 » 11 Dec 2013, 22:58

Zvláštne, ale dnes ráno som trochu premýšlal nad touto témou a ma napadla tá reklama ako sa valí nezastavitelný valec na auto. Ak by som kdesi zbadal cestárov, kludne by som sa ich spýtal či by nebol ujo ochotný prejsť valcom po ňom :D a natočiť to. No to by pripadalo skôr na leto.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
sharebell
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 07 Máj 2013, 17:17
Bydlisko: HC a NR
Vek: 28

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa sharebell » 11 Dec 2013, 23:06

vedel by som vybaviť aby ti ho v marci prešiel tank keby chceš :D
0
RED OR BLUE ?

neznamy

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa neznamy » 11 Dec 2013, 23:20

no, kto prekona sharebella ? :D tank a valec zatial u mna vyhravaju

najlepsie by to bolo skombinovat, pustit do neho VN, potom pripiest magnetronom a nakoniec prejst tankom... :D

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: SUTAZ O MULTIMETER

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Dec 2013, 23:26

ty si aký labužník 8)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok