Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

This is.... Spartaaan

Zucastnim sa
8
24%
Nezucastnim sa
12
35%
Uz mam FPGA
4
12%
Pracujem s FPGA profesionalne
2
6%
Nemam o FPGA zaujem
4
12%
Blbost
4
12%
 
Celkom hlasov: 34

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 20 Okt 2014, 10:15

pohoda jahoda, ja uz tiez od vsetkeho potrebujem na chvilu vypnut, len sa nejak nedari uz druhy-treti mesiac :rolleyes:
bobor jj, myslim ze sa to podari, pocitadlo bolo ok, potom tam na tom drivery je 16bit vstup tak to su 7segmenty spojene dokopy 15:12, 12:9... atd. jo a ak sa bude nieco skusat tak popripade skusit nejaky array, mozno sa zide do buducna ;-)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Zeren
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 09 Nov 2013, 17:28

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Zeren » 27 Okt 2014, 14:30

Takže o víkendu jsem částečně rozchodil Ethernet. Ještě musím vymyslet vhodný způsob generování CRC a trochu učesat kód. Dále musím dodělat generování UDP a IP hlaviček, ale jak jsem na to zběžně kouknul, tak to už by nemusel být příliš velký problém.
Dále budu muset na desce LAN8700, protože jsem ho bohužel poškodil. V user guide k desce je napsáno, že signál E_TXD<4> je vstup. Tento vstup jsem nepotřeboval, tak jsem ho dal do nuly. Problém je v tom, že chování tohoto výstupu se nastavuje při náběžný hraně resetu, tím jestli je pull-up nebo pull-down. Na desce je hw daný pull-up, takže se chová jako výstup. Bohužel jsem na to přišel až po tom, co to přestalo fungovat. Příště budu muset být trochu opatrnější a nespoléhat se tolik na user guild...
0
It's better to be hated for who you are, than to be loved for who you are not.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 28 Okt 2014, 12:32

pekne Zeren, skus tu postnut top diagram z rtl vieweru na com to robis, nieco mi hovori ze to bude vypadat celkom veselo :)
inak jj ak su nejake nepouzite vstupy na nejakom module, tak ich nastavit na nejaku hodnotu, inak to nastroj optimalizuje a nepouzitu logiku odstrani, moze to robit problem niekedy. vystup moze byt nechany nezapojeny.
btw ked robis nieco ako ethernet, tak robis dalej s nejakym soft mcu? daj nejaky detail co to bude
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Zeren
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 09 Nov 2013, 17:28

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Zeren » 30 Okt 2014, 10:20

Až teď jsem se k tomu dostal.
Chtěl bych si udělat na FPGA radio. Jak příjem, tak vysílání. Chci to udělat udělat jak komplet v fpga, tak mí i možnost umět si to poslat do PC (například do HDSDR). Jako jeden z možných způsobu tak to dostat do PC se mi jeví ethernet.
Zatím sem asi nic dalšího dávat nebudu, není to pořád ve stavu jak by se mi to zamlouvalo. Používal jsem akorát vygenerovaný testovací paket, který jsem byl schopný správně přijmout. Celkem těžce jsem se zasekl u generování CRC. Potřeboval jsem CRC generátor s paralelním vstupem. Použil jsem toto: http://ieeexplore.ieee.org/xpl/articleD ... 3Dcrc+vhdl asi bych hned nepřišel na to, jak to udělat s paralelním vstupem :confused: . Asi tomu nechám chvíli a pak se na to podívám znovu. Strávil jsem na tom docela dost času a bez úspěchu.
Jinak s použitím mcu nepočítám.
Zatím bych mohl navrhnout přijímač a odsimulovat ho v matlabu a pak vyrobit rtl.
0
It's better to be hated for who you are, than to be loved for who you are not.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 30 Okt 2014, 11:27

no celkom slysny projekt, btw to preco radio zrovna na fpga?

ja som musel od toho posledny tyzden vypnut, celkom islo vsetko na gebulu, a na syntak cakam na enkodery, hadam nepojdu pol roka z ciny, asi skusim portnut minimig na moju dosku, popripade pomaly speccyho, uvidime :)

mato3k, centesko, bobor, nikto nic?
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Okt 2014, 12:46

no ja žijem,len som mal od piatku seknutú chrbticu a tak som 4 dni ležal a nemohol som ani sedieť, teraz doháňam zmeškané veci + rozchádzam CNC a musím dačo porobiť. Teda v reáli som sa k tomu nedostal, ale samozrejme ide sa )dalej, len ako som povedal ten čas je proti.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 30 Okt 2014, 12:56

pohoda mato3k, ja musim vyzvedat ci vas to neprestalo bavit :mrgreen:
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

BOBOR
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Snina, Košice

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa BOBOR » 30 Okt 2014, 13:41

neprestalo, ale škola je strašný žrút času a energie :cry:
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 30 Okt 2014, 13:52

neboj BOBOR, to este len pride po skole ;-)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Okt 2014, 18:20

v mojom prípade nejde o tento projekt, ale o to že ma to baví a dávno som mal záujem o FPGA, ver mi už dávno by ma to prestalo inak baviť. Porobím doležité veci a ide sa ďalej.

Bobor, teš sa na dôchodok, nič iné ti ani neostáva. Počul som , že vtedy bude dosť času :D , ale je to v rozpore s tým čo vraví moj otec dôchodca " musím to dokončiť dnes, lebo potom nebudem mať čas "
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 30 Okt 2014, 18:40

haha mato3k :))))) ja som si furt hovoril: co mozes urobit dnes, nerob ani zajtra a mas dva dni volno :lol:

btw v ramci aspon malej motivacie riesim take male demo na toho spartosa, tak ak vsetko pojde dobre tak to tu hadam supnem cez vikend. ...cakat na enkodery z ciny je bolestive, ale aspon oddychujem od toho mojho noisemakeru :)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

centesco
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa centesco » 31 Okt 2014, 18:28

Ja sa prilis nehybem, v praci sme finisovali jeden projekt, vlastne projekty tiez zaberu vela casu....

Neverim, ze na dochodku bude cas, ak to takto pojde dalej tak budeme do smrti pracovat :applause:
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 08 Nov 2014, 17:32

zdar borci, sorac ze som tu nebol velmi aktivny, bolo toho dost vela posledne dva tyzdne, ale "lvl up" v praci aspon ;-)
centesco to mas fajn ze finishujete, u nas akurat ide masaker time, tak som zvedavy ako to vsetko dam, aleee ze exp kazdy den a raz hadam bude fpga wizardry :D

no a teraz "k veci" aspon trochu, tak som spravil take male demo na toho spartosa, tak ze to nejak okomentujem a supnem tu video. vsetko je patricne v skratke vysvetlene vo videu a je to v podstate len na to aby tu bol ten spartos aspon trochu na ociach a aby sa na neho nezabudlo :-) (tiez cakam na enkodery tak som sa zacinal nudit)
vyratava to 160x120 pixelov a vga zobrazuje na 640x480 s uctyhodnym 1bit-per-pixel (koli pamati), nieje tam presnych 25.175mhz na vga tak to trochu "flickeringuje" a uz sa mi to nechcelo prerobit na presnych 800*600@72z ktore vyzaduje presnych 50mhz. viac vo videu, hadam sa bude pozdavat. no a teraz idem cakat ci niekto poslete nejake minidemo uz :)

0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 12 Nov 2014, 12:56

nikto nic? :( nestihame to poriesit do tych sviatkov?
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Nov 2014, 20:09

Tribec Zacks, fakt vydrž, potrebujem ešte tak týždeň max dva a opetovne sa tomuto začnem naplno venovať, už sa teším :D. Ono cez zimu mám menej práce, a teda omnoho viac času a síl.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 12 Nov 2014, 20:39

no sak ti to v tej sutazi spocitam :D ale pohoda jahoda, aspon mam este moznost pouzivat aj ISE na male blbiny :-) sa bojim ze vas to tu prestalo uz bavit
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Nov 2014, 20:58

baviť nie, som ti vravel, že mám reálny záujem a to už hodne dlho, ty mi to len zlahčuješ :D , len ten čas neni
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 12 Nov 2014, 21:28

no tak stazovat to nechcem, skor tak nakopnut k tomu trochu, a ked treba tak pomoct ak viem. bola by parada tu sem tam vidiet nejaky fpga projekt :)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Nov 2014, 22:42

neboj bude
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o Digilent BASYS1 - Spartan3E100

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 28 Nov 2014, 18:26

Kwak, nikto nic? :)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Zamknuté