Ako "odtieniť" magnetické pole

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Jan 2013, 15:10

Jááj moje nervy... :mrgreen:
Asi preto si nevšímame nepodstatné veci, lebo tomu rouzumieme a vieme prečo sa dejú tak ako sa dejú.
Chceš povedať, že ked zapojíš transformátor najprv bez záťaže, a potom nejakým zázračným spôsobom vrátiš z výstupu ,,nejakú"naindukovanú energiu o ktorej dosial nikto netušil, naspäť do primáru ,tak to bude fungovať dookola, a môžeš dopojiť napájanie?Ano? Lebo tak som s tvojich rečí vydedukoval. 8O Také video tu už bolo s tými dookola zapojenými rozdvojkami :lol: Prosím ťa ešte raz, nauč sa najprv správne používať a ozrejmiť si pojmy v elektrotechnike, čo je príkon, čo je výkon, čo sú straty, čo je odpor, čo je napätie,čo je prúd a všetky vzťahy a závislosti s toho vyplývajúce, a potom zistíš aké bludy si tu trepal.Ked toto zvládneš, potom môžeš diskutovať na úrovni a ak niečo objavíš, čo sme nevedeli, tak nám to natrieš , a my ti postavíme pomník / Maťo ti ho iste postaví za tú odmenu/ Zatial sa uč ,aby si sa nemusel zbytočne strápňovať.
Mám rád objavy ,mám aj fantáziu, viem si všeličo predstaviť, že by mohlo fungovať aj ináč ako funguje teraz, ibaže to musí mať racionálny základ a nie fantasmagorie zo ženských časopisov či amerických komicsov.
Som prístupný ku všetkým problémom a rád popradím ked môžem, ale čo je vela to je moc,už ma s toho bolia aj oči . :rolleyes:
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 24 Jan 2013, 21:30, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Split

Re: Ako

Príspevok od používateľa Split » 24 Jan 2013, 15:59

efendy studujem trocha fyziku a viem ze nie mnohe veci sa daju normalne vysvetlit (ako napr. kvantova mechanika).. taktiez som oboznameny s pripadmi kedy nefunugju klasicke silne tvrdenia termodynamiky (napr. zakon zachovania hmotnosti, energie atd)... avsak ja chcem vediet NA ZAKLADE COHO by ziarovka na vystupe mala svietit silnejsie ako ziarovka na vstupe..

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Jan 2013, 16:26

5ko napísal:... a my ti postavíme pomník / Maťo ti ho iste postaví za tú odmenu/ ....
tomu ver, a každý deň sa k nemu budem chodiť modliť a vylepím si jeho plagát v spálni cez celú stenu a keď mi utečie frajerka, nevadí hlavne že tam bude ON .....
Split napísal:... avsak ja chcem vediet NA ZAKLADE COHO by ziarovka na vystupe mala svietit silnejsie ako ziarovka na vstupe..
šak to jasne povedal že to povedal Bedini a o je vzdelaný on študoval TESLU ....

chudák tesla, keby sa tohoto dožil spáchal by samovraždu - obesil by sa na svojej cievke.
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 24 Jan 2013, 21:32, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Jan 2013, 21:28

:lol: tak si buď istý, že tá frajerka tam vydrží dlhšie a žiadny jeho plagát ti nehrozí,iba ak Dolly Buster. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Jan 2013, 21:53

Tesla by si skvor s Bedinim podal ruku. Lebo rozmyslaju takmer rovnako :-)
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 00:13

Dnes som urobil dalsi pokus.Asi ma mato inspiroval :-) Ale najprv otazka. Co myslite ak magnet prechadza bifilarnou cievkou dve drvoty spolu ked sa na vystup tej cievky zapoji vysokosvietiva ledka a ked budem tocit magnetom.Bude ta ledka svietit,alebo nie? Ale ledka je pripojena na cievku ako na kondenzator. Poziva sa len kapacita cievky. Skusim to nakreslit.
0

neznamy

Re: Ako

Príspevok od používateľa neznamy » 25 Jan 2013, 00:36

tymto som si neni isty ale nemala by lebo vo vodicoch sa naindukuje rovnaky prud ale opacny tym padom vysledny bude nula ,ale vravim , nie som si isty

lenze vysokosvietiva led je natolko citliva ze stacia uA aby sa rozsvietila takze predpokladam ze svietit bude ...


ok,asi som ta nepochopil
Naposledy upravil/-a neznamy v 25 Jan 2013, 01:30, upravené celkom 1 krát.

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 01:17

Tak tu je ta schema :-)
Prílohy
test na capacitu bifilarnej cievky.jpg
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 01:21

Ano presne tak...svietit bude a ked sa cievka zapoji ako seriovo bifilarna,ale nespoji koniec so zaciatkom. A opet sa pouziva len kapacita cievky,tak ucinnost sa zvysi a ledka sa rozsvieti silnejsie. Ale ked sa odiali ten jaz.kontakt,tak bude potom svietit ta ledka?
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Ako

Príspevok od používateľa breta1 » 25 Jan 2013, 12:49

Podle toho tvého obrázku při otáčení toho tyčového magnetu bude akorát cvakat jazýčkové relé. Aby se v cívce mohlo indukovat napětí, musely by magnetické siločáry procházet rovnoběžně s osou cívky, což se jednak neděje, ale i kdyby procházely, napětí na konci takovéto bifilární cívky (při dokonalé symetrii cívek) bude v každém okamžiku nulové.
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 13:19

Takze ak sa odiali jazyckovy kontakt,tak ledka len malo blikne. Cize ucinnost sa znizi . Ale ak sa jazyckovy kontakt priblizi ku magnetu a magnetom budeme tocit,tak ledka svietit bude. Je to preto,lebo kazda cievka ma urcitu kapacitu. Takze tato bifilarna cievka sa sprava len ako kondenzator. Treba si to vyskusat v kazdom pripade. Chcem dalej experimentovat aj s tymto spvosobom. Ked tak nad tym rozmyslam,tak ak sa zvecsi kapacita cievky,tak sa zvecsi a predlzi jas led. Nevznika ziadne brzdenie magnetu,lebo cievka je otvorena,alebo rozpojena.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Jan 2013, 13:30

:D no tak toto je gól, ja úplne jasné že ak dáš preč tan magnet tak bude blikať jediene tebe v hlave .... ako si zmeral že tá cievka nebrzdí ten magnet ? jáááj Bendíni - debilini povedallll . jasné tak to bude pravda :D
0

Split

Re: Ako

Príspevok od používateľa Split » 25 Jan 2013, 13:48

toto mi pripomina nejake lekcie zo serialu "Skola hrou"... toto uz ani nie je ze popieranie termodynamickych zakonov ale uz aj zakladne newtonove zakony...

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 14:01

Nie magnet,ale jazyckovy kontakt ked sa odiali.....Ako mvoze brzdit otvorena a nezatazena cievka magnet? Pouziva sa len kapacita a ked meram cievku merakom,tak nic nie je tam ziadny odpor ani na rozsahu megaohmoch. Aj keby ta cievka bola uzavreta na tej scheme,tak opacne magneticke poly sa navzajom rusia. Uz to predomnou niekto napisal :D Preto nemvoze dvojst k ziadnemu brzdeniu. Mas snad iny nazor? Magnet sa toci lahucko,no ked sa cievka zatazi a uzavrie cez ten jazyckovy kontakt automaticky zacne magnet brzdit. Inak v ziadnom pripade. :D Ak neveris,tak si to vyskusaj :D
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Ako

Príspevok od používateľa Ond3x » 25 Jan 2013, 14:04

Popírání rozumu :lol: ale sranda to číst :D
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 14:08

A nie je snad jeden overitelny pokus nad vsetky teorie ? Nechapem co je na tom zvlastne? Kondenzator ked pripojite na napetie,tak sa nabyje,alebo sa mylym? V tomto pripade je to podobne. Magneticke pole prechadza cievkou a v cievke sa indukuje napetie a tymto napetim sa nabyja tato bifilarna cievka podobne ako kondenzator. :D
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 14:14

Ja sa len tak vas opytam,ze ak sa tomu tak smejete. Skusali ste to niekedy? Ci len preto to nemvoze fungovat,lebo termodynamika nic take nedovoluje? Kazda cievka ma svoju kapacitu.Ale aj to chcete popriet?
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Ako

Príspevok od používateľa Ond3x » 25 Jan 2013, 14:19

Vezmu magnet, obmotám to nějakým drátem jakože cívka, na výstup dám ledku, výstup dám do vstupu, sem šupnu odpor aby ta ledka tím mega výkonem nebouchla. Pak tam šoupnu druhý magnet aby to občas nějak cosi bliklo. Hotovo. Světová krize vyřešena :mrgreen:

Když to nefunguje, zkusím se v tom pošťourat a pak to na 200% pojede. Tesla to tak měl taky :mrgreen: Jako bonus "schéma" kreslené pastelkou.

Pak že to není vtipné :wink:
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Ako

Príspevok od používateľa Dali2 » 25 Jan 2013, 14:22

efendy111: Preboha Ťa prosím, aspoň si nainštaluj nejaký jazykový korektor, veď to sa nedá čítať (odhliadnuc od obsahu), pripadá mi to ako písomný prejav 23-ročneho frekventanta 4. triedy ZŠ.
0
Naposledy upravil/-a Dali2 v 25 Jan 2013, 14:23, upravené celkom 2 krát.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok