Ako "odtieniť" magnetické pole

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Apr 2013, 19:56

zabava graduje graduje ....

dúfam že popíšeš odkial tam je tá síra , a prezradíš mi prečo má baterka napetie tak 1,2V a nie VN napetie ?

asi nechápeš prečo sa ťa to pýtam, ale aj tak odpovedz, možno sa dostaneme k vysvetleniu

a ešte prosím bez urážky prezraď kolko máš rokov.
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 20:07

spin 90: Preco sa to nepouziva v elektromobiloch? Myslis,ze by sa to vyrobcom baterii pacilo? Sale dookola pozivat energiu a uz nekupovat nove baterie. Dalsia vec je,ze z jednej baterie by sa nemala zatazovat viac,nez C20.Teda dvaciatinou kapacity.Bedi to robi tak,ze poziva viac baterii zapojenych paralene,teda batrie banky.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Apr 2013, 20:09

prečo ignoruješ moje otázky ? Bendini na ne nemá odpovede ?
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 20:12

mato: odpoviem,len som nestihol napisat,lebo som odpovedal na iny prispevok.A este k tomu mi blbne internet.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ako

Príspevok od používateľa spin90 » 24 Apr 2013, 20:48

Tie keci o chladnej elektrine, no, pozoruhodne :) Urcite nechcem nikoho urazat za iny nazor, to nie, len sam musis priznat, ze je prinajmensom nekonvencny.
Otazkou stale ostava, preco sa to nerozsiruje, preco nie su realne merania, realne zapojenia, ktore vyuzivaju tu myticku "energiu eteru" alebo co. V kvantovej fyzike, z principu neurcitosti vyplyvaju urcite veci ohladne energie vakua atd. ale eter ako taky bol vo fyzike nepotrebny (nechcem napisat ze vyvrateny) vdaka praci Einsteina. Hovorit o eteri, je ako hovorit proti Einsteinovi. Eter by bol univerzalnym vztaznym polom, narusoval by principi relativity (dufam ze sa nemylim, relativitu som v knizke naposledy videl pred par rokmi) To je dost silna kava :) Ale, pri urcitych argumentoch, meraniach a ak ta teoria bude davat urcite meratelne predpoklady, ktore klasicka Maxwellovska teoria nevysvetluje (neviem o takych javoch na makroskopickej urovni) tak preco nie. Ale stale tu ostava kvantova elektrodynamika, najpresnejsia a najviac overena teoria elektromagnetizmu. Necital som nikdy a tom, aby z nej vyplyvali taketo rozne cudesne chladne prudy a podobne veci.
Rad by som lepsie pochopil, o com ta teoria chladnej elektriny vlastne hovori, a ci nie je v rozpore s napriklad kvantovou elektrodynamikou. Na 99% bude :) Kazdopadne ak niekto skonstruuje nieco tak podivne, bud je sialenec, alebo genius, ine moznosti tam nie su. Zatial sa zda skor ta prva moznost, kedze neexistuju relevantne vysledky merani. Ak by existovali, a skutocne to robilo to co to akoze ma robit, myslim ze mato3000 ale aj kopec inych ludi tu z fora by boli medzi prvymi, ktori by to rozbehli a skumali :)
Cize, ak mas nejake vecsie info o tom, nejake merania, pripadne aspon clanky, tak sa podel. Aj ked je to take ake to je.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 20:58

zacat by si mal tymto: http://www.eternaltruth.net/Science/Bed ... 0Motor.htm


odkial je tam ta sira? Odpoved je na tejto stranke :http://cs.wikipedia.org/wiki/Sulfatace

Preco ma baterka 1,2 a nie VN? Ako mvoze mat VN? Ved je to bezny nabyjaci clanok Nicd,NiMh.Vecsie napetie ako 1,2V jeden clanok nemvoze mat. Aj ked su baterie alkalicke,ktore maju aj 1,7V. To zalezi od elektrolitu a od elektrod toho clanku.

Kolko mam rokov? Ved to sa nehovori. Ale tak priblizne nad 30.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Apr 2013, 21:06

8O kamráde tak máš viac ako 30 :rolleyes:

niečo ti ukážem : "Sulfatace je nežádoucí jev vyskytující se u olověného akumulátoru" a ty píšes o NIMh a alkalických a pod. nechápeš ani najprimitívnejšie základné veci ... škoda reči ...

Spin, klobúk dole že si to dokázal tak slušne a pekne napísať, ja nemám toľko pedagogického nadania , možno je to tým že denne bojujem z hlúpsťou a neznalosťou a tak už nevládzem


efendy111 : panenka skákavá, ja toho znesiem fakt hooodne, ale ty si vyhral. vzdávam to .....

toto vlákno malo byť už týždeň v koši, to je hanba tohoto fóra

// toto vlákno je ukážkou neznalosti a zaslepenosti, verím že je velmi zlou reklamou tomuto fóru a navrhoval by som premiestniť ho do koša, prípadne aspoň tú poslednú časť s efendy111 vymazať
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ako

Príspevok od používateľa spin90 » 24 Apr 2013, 21:30

No dobre, dobre, to su rozne nakresy, to aj ja mozem nacarbat na papier a tvrdit nejake zazracne ucinky. Skor by to chcelo nejaku skupinu uzivatelov, forum, fotky, a hlavne tu fyziku k tomu. Alebo keby aj ta nebola, pochopim ze novy revolucny objav, tak OK, neni este teoria, ale co nepochopim je, ze sa jedna o podla Tvojich tvrdeni revolucne veci a pritom nie su nikde medzi ludmi rozsirene. To je proste zakladny argument proti. Ak by to vsetko islo, cesticky si to najde bez debaty. A moze byt ja neviem aka lobby, ale domaci kutili si to medzi sebou proste rozsiria a nic na svete by im v tom nezabranilo. Skoda ale aj tak, ze neviem anglicky, mozno by som sa celkom zabavil :D Ked vidim v nakrese rozne kolieska, baterky a hluposti, no ako tomu mam verit ?
Takto sa spytam skorej, ake nezvycajne ucinky, ktore mozes podlozit si pozoroval Ty ? Ak je co i len jeden podozrivy ucinok, ktory sa neda bezne objasnit, tak sa tomu vazne zacnem venovat :) Ale nie tociace sa koleso od bicykla s magnetmi a kontaktmi zo striebra, rozne pochybne merania nesinusovych priebehov merakmi, ktore to proste nespracuju atd. atd.
Mato3000, tak ale aj mne dochadza sila pri pohlade na rucne nacmarane kolieska a alchymisticke kamene mudrcov :D Som zvedavy kedy budu elektrolyzovat svatenu vodu, alebo nieco podobne.
Ale neviem, stale nehovorim na 100% ze urcite nie. Myslim si ze to nemoze fungovat, tak ako vecsina ludi, ale necham si take malicke promile na to, ze cely ten humbuk okolo tychto eterickych strojov, magnetickych zariadeni, studenofuznych reaktorov a ja neviem coho vsetkeho, poukazuje na nejaky hlbsy, jednotny, nam nie uplne znami princip. Aj ked pre prax nevyuzitelny zda sa. Mozno by to bolo aj dobre, keby boli nejake nejasnosti. Uz dlhe desatrocia sa vo vede a technike nic prevratnejsie neuskutocnilo. Teda nie v elektrotechnike.
Tak neviem, nebudem sa viac k tomu nejak vyjadrovat. Proste treba urcitu komunitu ludi, ktora to dokazatelne skonstruuje, napoji povedzme svoje rodinne domy, necha si to preverit vedcami, ktori budu krutit hlavami ale nevyvratia to a vtedy to bude zaujimave. Ale asi by som chcel vela, pre zaciatok by mi stacil jeden exemplar ktory by som videl na vlastne oci.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 22:01

mato: vsak som ti napisal link o tej sire o sulfatacii.

Tie clanky 1,2V si sa pytal tiez som odpovedal. Preco zmiesavas prispevky?
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 22:09

spin90: Staci prelozit cez google translate. Ten rotor je scalarny a preto ked pripoji zataz,tak rotor nie je brzdeny,lebo zero nebrzdi rotor.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Apr 2013, 22:13

efendy111 napísal:mato: vsak som ti napisal link o tej sire o sulfatacii.

Tie clanky 1,2V si sa pytal tiez som odpovedal. Preco zmiesavas prispevky?
prosím ťa už nebuď ako debil, si prečítaj to čo si mi poslal. je to o OLOVENÝCH AKUMULATOROCH, ale ty tu píšeš o NiMH a alkalických .
prezraď mi kde je síra v NiMh a ALKALICKÝCH akumulátoroch

a keď si to ujasníš, tak sa vráť na začiatok, kde píšeš o tom ako funguje moja nabíjačka a skús si to spojiť v svojej hlavičke . Ak máš 30 rokov a viac, tak s pánom bohom .....

a prečo nemôže dať ten článok via článok 1,2V ? a pritom ho nabíjaš VN ? -- ja ti na to odpoviem, lebo ma jebne ... pretože to je chemický vratný proces , ktorý závisí od potenciálu daných látok a to sa týka vybíjania a aj nabíjania. a preto ho nenabiješ pulzným VN ako tvrdíš. elektróny totišto potrebujú čas na prekonanie odporu, ale to neni pre teba problém, lebo bendini - debilin i to vyriešil chladnou elktrikou, ktorá neprekonáva odpor, lebo sa nafetoval s eterom a ty si to zožral aj s navijákom a ... ale dosť. Naštuduj si ako funguje elektrolýza a toto je aj vratný dej. samozrejme ty akurát natrafíš so svojim vzdelaním na debilný IVAN-MEYEROV elektrolyzér ...

keby si mal aspoň trochu záujem, niečo sa dozvedieť, dávno by som ti to slušne vysvetli, ale ty si ako slepý, hluchý pako čo nasleduje nejakého guru, škoda reči

ale už fakt, majte sa na tomto vlákne, lebo sa hanbím za to že som sem niečo písal
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 25 Apr 2013, 09:54, upravené celkom 3 krát.

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 22:18

spin 90: Ake ucinky? Prva vec vysoka mechanika ucinnost a velmi maly prikon.Zaujimave je,ze rotor nedosiahne hned vsoku ucinost,ale az za niekolko minut.Po rozbehnuti treba chvilku cakat. Dalsia vec: zvecsenie kapacity viac ako ma bateriu na stitku. Ako by si to inak vysvetlil ked obidve baterie su vybite a zo zaciatku vydrzia len niekolko minut.A pri opakovanon prehadzovani vydrzi hodinku a potom 5hodin ?
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 22:32

mato: A kde ja som napisal,ze clanky NIcd,NimH maju siru?

Clanky 1,2V som napisal oddelene,takze si si to poplietol.

Chcel si povedat,ze preco ten clanok 1,2V nemvoze dat viac napetia? Aj ked ten clanok sa nabyja VN,tak vecšie napetie na nom nebude.Ten clanok ma urcitu kapacitu,teda sa sprava aj ako kondenzator.VN napetie mvoze zvecsit kapacitu,ale napetie clanku,tak aby mal napr. 1000V.To by musel mat ten clanok velmi velky odpor aby to napetie na bateriach vyskocilo viac ako ma clanok. To sa deje pri olovenych zasulfatovanych bateriach.Mal som zasulfatovanu bateriu 12/1,3Ah kde napetie vyskocilo na asi 40V. PO oziveni kleslo na 12V.
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 24 Apr 2013, 22:42

mato: Lenze elektrony maju aj urcitu zotrvacnost.A pri kratkych o strych impulzoch sa pohybuju rychlejsie.

Mylis sa lebo Bedini tehnologia funguje,len musis zmenit uhol pohladu. A vyskusaj si ten motor na Bedini stranke.
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Ako

Príspevok od používateľa jaromir » 24 Apr 2013, 22:47

Zaujimava tema, pokracujte dalej.
http://replygif.net/i/149.gif
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Ako

Príspevok od používateľa Ond3x » 24 Apr 2013, 22:49

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako

Príspevok od používateľa zawin » 24 Apr 2013, 23:04

efendy111: Prosim ta už prestaň spamovat toto vlákno.
Dohodnime sa tak, že sem napíš až keď budeš mať reálne výsledky. Inak tie tvoje rozprávočky budem chápať ako spam čo je porušenie pravidiel fóra. Vdaka za pochopenie
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Apr 2013, 23:06

efendy111 napísal:Kolko mam rokov? Ved to sa nehovori. Ale tak priblizne nad 30.
To je papierový vek, že? Duševný je podobný, ale bez tej nuly.

Na začiatok by možno stačilo, keby si sa naučil písať bez gram. chýb, lebo nabýjačka neexistuje. Keď to zvládneš, odporúčam doučiť sa základy elektrotechniky a energie.

Ozaj, dneska som vytvoril motorgenerátor a výstup z generátora som pripojil na vstup motora, roztočil a doteraz sa to točí a bude sa točiť až dokedy sa neinovujú zákony o magnetizme a to som si ešte na tom ceruzku nabrúsil!
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Apr 2013, 23:41

:D :D :mrgreen: :D :mrgreen: :ANAL: :axe: :butthead: :rolleyes: :finga:
Bolia ma oči od toho čítania, sánka od smiechu a hlava od tých hovädín.
Ale asi som konečne pochopil princíp...tvrdého nabýjania... bude to tým tvrdým ..Y.. , :lol: nepripomína vám to Y niečo, kam by to malo byť celé odoslané? :oops:
Jediné, čo ma tu ešte drží, je zvedavosť,a že v telke nieje nič srandovnejšie. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Apr 2013, 23:51

efendy a to zvečšovanie kapacity funguje len pri nových baterkach alebo sa daju zvečšiť aj stare 6 ročne? lebo notbuk mi vydrži tak 8-10 minut, 6 rokov baterka , nemožeš dať navod ako ju zvečšiť? diky
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok