Ako "odtieniť" magnetické pole

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

alidedko

Re: Ako

Príspevok od používateľa alidedko » 25 Jan 2013, 14:23

Několik záběrů - pravděpodobně funkční prototyp zařízení poslední generace.
... pravděpodobně :finga:

Ak nieco take zostrojis a bude to zazrak, pridavam sa k Matovi, dame vytlacit ten tvoj plagat v zivotnej velkosti 2x, vylepim si ho v izbe a pomozem mu stavat ten pomnik. Vlastnorucne.

Split

Re: Ako

Príspevok od používateľa Split » 25 Jan 2013, 14:27

efendy111 napísal:Ja sa len tak vas opytam,ze ak sa tomu tak smejete. Skusali ste to niekedy? Ci len preto to nemvoze fungovat,lebo termodynamika nic take nedovoluje? Kazda cievka ma svoju kapacitu.Ale aj to chcete popriet?
kapacitu coho? Teraz uz nepochybujem o tom ze si nestudoval elektrotechniku ani nic take lebo pojem "kapacita" pri cievke neexistuje. Maximalne tak parazitna vytvorena medzerami vo vinuti cievky. Ty mas asi na mysli energiu magnetickeho pola.

Stale ale nechaem co si tymto chcel dokazat. Volnu energiu? Ten magnet musi niekto tocit nie? Mal b si si precitat nieco o technologii SMES (superconducting magnetic energy storage) aneb Supravodive magneticke skladovanie energie... tam mozno dojdes na nieco , preco to nemoze fungovat tak ako to ty hovoris (aj keby si pouzil 2 litre eteru)...

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ako

Príspevok od používateľa spin90 » 25 Jan 2013, 14:41

Parazitnu kapacitu myslel, hej. Ja mam tusenie na co naraza a aj v suvislosti s teslovou bifilarnou cievkou. Nepovedal by som hned ze elektrotechniku nestudoval :) Kopec ludi co elektrotechniku aj studuje napriklad na parazitne kapacity zabuda, pricom su to castokrat velmi dolezite a podstatne parametre. Napr. Teslov transformator, tam je ucinok pozitivny. Ale stale som toho nazoru,ze kapacita teslovej bifilarnej vcievky a kapacita beznej cievky (hoc bifilarnej) su rovnake, akurat energia elektrickeho pola viazaneho v teslovej bif. cievke by teoreticky mohla byt vecsia. A to by sa mooozno dalo vyuzit na nejeke blikanie diod. Prakticke vyuzitie ale nepoznam. Tesla to ma v patentoch uvedene ako cievka pre elektromagnety. Tak isto dochadza k zaverom, ze ma vecsiu energiu. Nech to znemena cokolvek :D
Nechcem tym tvrdit ze tu mame perpeta mobile :D, len poukazujem na to, ze evidentne ste tu nikto nerozmyslali nad tym, co si vlastne efendy111 predstavuje pod pojmom teslova bifilarna cievka. Nie je to bezny bifilar, na to upozornujem.
Len tolko, aby to zas nebolo az prilis jednostranne :D Dodam, ze tiez sa mi tieto veci nepozdavaju (teda roznym merania viac vykonu na vystupe a menej na vstupe samosrejme neverim) , ale rad by som zistil, ako to s tou teslovou bifilarnou cievkou je. Raz davno som dokonca odvodzoval aku energiu elektrostatickeho pola takato cievka ma oproti obycajnej , alebo aj bifilarnej cievke a bud som sa pomylil, co najskor kedze to bol druhy rocnik SS, alebo my vysla vecsia energia elektrostatickeho pola. Konkretne N kvadrat vecsia. N je pocet zavitov. Ale vravim, nema to prakticke vyuzitie. Ale bol by som rad, keby niekto skontroloval moje uvahy, ked tak ich rozvyniem. Ale myslim ze je to uplne jasne pri lepsom pohlade na teslov bifilar.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Jan 2013, 14:54

Netvrdil som,ze to vyriesi svetovu energeticku krizu,ale ze aj takymto spvosobom skusat. Na principe kapacity cievky a snazit sa zvysit ucinost,teda aj vykon. To,ze niekde je napisane,ze je to nemozne,neznamena,ze to aj tak je.

Aky jazykotvorny program?

Ano s tym magnetom sa tocit musi,ale nepvosobi na na ten magnet ziadny odpor.

Ano parazitna kapacita.

Beriem ta slovo,ale ten plagat nemusi byt :-) Mne nejde o ziadny zisk,alebo odmenu,ale nieco uzitocne aby to bolo prospesne pre vsetkych.

Ked by som aj ja tvrdil,ze je to nemozne ako niekedy v minulosti ako vy,tak by som nemohol robit ziadne pokusy,lebo by som si sam robil prekazky.
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako

Príspevok od používateľa JAKUB G » 25 Jan 2013, 15:01

pozri sa AHA! Kto ma chut na kamenaky: http://batery.webnode.sk/news/prva-sg-nabijacka/
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Jan 2013, 18:18

efendy111 napísal: Ano s tym magnetom sa tocit musi,ale nepvosobi na na ten magnet ziadny odpor.
akože nepôsobí, šak ti bude svetiť LEDka ty truhlík. resp ti blikne a už sa nezozsvieti lebo jej odber je večší ako si schopný naindukovať. a čo tak trenie okolia ? šak musíš nejakou energiou točiť ten magnet , tá je odkial ? z Bendilinoho riti ?

efendy , uvedomuješ si aspoň trošku, máááličko , za štipku , že sa ti tu dačo ludia a dokonca vzdelaný v obore a aj v praxi snažia naznačiť aby si začal trošku študovať fyzikálne zákony a prestal sa strápňovať ?

dám ti radu, zavri sa do pivnice a skúša, skúšaj skúšaj a keď postavíš niečo čo ti nabije tú 12V baterku za dva mesiace prídi sem, ja na to kuknem a vyplatím ti 33 000 E na ruku a Hneď pôjdem do tlačiarní nech vytlačia tvoj plagát na celú stenu v mojej obývačke, aby som sa mal ku komu modliť ......


K tomu Teslovi. taký nevzdelaný zaslepenci ako ty, si z neho urobili modlu a tým pádom ho v očiach vzdelanej verejnosti neskutočne pošpinili a spravili z neho majstra mágie a dementnosti. A TO MA SERIE !!!! skovávate sa za jeho celoživotnú prácu, ktorá nám všetkým uľahčila život a tým ste jeho kredibilitu neskutočne zhodili. ak nič nevymyslíš tak sa hanbi a radšej svoju identitu nikomu neprezraď , lebo sa z teba budú všetci rehotať do konca života a budeš chodiť po kanáloch.

takže si na ťahu a verím že už nebudeš prispievať, až kým ma neoslovíš aby som prišiel na návštevu k tebe do pivnice, že ten stroj tam je a funguje.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Jan 2013, 18:55

efendy111 napísal:Ano parazitna kapacita.
a ešte niečo ty parazitná kapacita . kukni sa na princíp kondenzátora z čoho sa skladá a potom si uvedom že Cu vnútri je vodič a lak je dielektrikum. potom si zober čo to je LC článok .....
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Ako

Príspevok od používateľa pin » 25 Jan 2013, 19:29

Kým si efendy111 príde po peniaze, je chvíľu času vrátiť sa k pôvodnej otázke, lebo lato doteraz nedostal presnú odpoveď. A tak by som upravil jeho otázku na prácu. Ak by sme teda mali diamagnetický materiál s μr=0,01, ktorý by v objeme medzery magnetického obvodu (okolitý priestor neuvažujme) znížil magnetický tok na 1% pôvodného, aká práca by sa musela vykonať pri zasunutí (bez trenia) toho modrého unobtainia - viď obrázok:
Prílohy
uloha-lato.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Re: Ako

Príspevok od používateľa lato » 25 Jan 2013, 21:03

Nehnevajte sa, že som sa zatiaľ nepripojil do debaty, ale chcem si to cele "osviežiť" a to trochu potrvá.. ale času budem mať čím ďalej tým viac a už sa na Vás všetkých teším! Zatiaľ som ale hlboko presvedčený, že bez "silových-tepelných " účinkov sa mag. pole odtieniť nedá.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Jan 2013, 21:27

Vitáááááááj Latooooo, kde si bol dosial na Bahamách či čo ,vieš ako si nám tu chýbal,normálne to tu na tejto téme bez teba zamrzlo,ako mariška bez elektriky u číňanov.Dúfam, že si zdravý a humor ťa neopustil,lebo sám to tu neutiahnem. :lol: Máš čo čítať, tak sa zorientuj a už sa teším na tvoje duchapné,
ale samozrejme aj hlavne odborne fundované príspevky.

Maťo , ak sa mu to nepodrí, tak by mal dať jednu fotku aj zozadu ,aby sme mali do čoho hádazať šípky a pod.... :wink:
Ináč do bodky súhlasím s názorom na tú nezmyselnú Teslovu diskreditáciu.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 27 Jan 2013, 09:59, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Re: Ako

Príspevok od používateľa danhard » 26 Jan 2013, 09:28

efendy111 napísal:Kondenzator ked pripojite na napetie,tak sa nabyje,alebo sa mylym?
S tou fyzikou to bude asi stejné, jako se slovenčinou :lol:

http://www.fzu.cz/popularizace/supravodivost-a-levitace
0

Používateľov profilový obrázok
Sakasvili
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 00:00
Vek: 31

Re: Ako

Príspevok od používateľa Sakasvili » 26 Jan 2013, 12:36

Vrátim sa k pôvodnej problematike zo strany 1.
Ak by bolo možné odtieniť mg pole bez pôsobenia magnetickej sily na tieniaci predmet, tak by tento patent v prílohe asi fungoval. Nie?
Prílohy
Rusky magneticky motor.pdf
(796.93 KiB) 143 stiahnutí
0
...ak sa nemýlim.

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Mar 2013, 22:33

Tak som tu aj ked to trvalo dlhsie a bola to tvrda drina a to najme to skusanie,testovanie,experimentovanie. Ale stalo to za to,lebo uspech sa dostavil a na vystupe je viac energie ako na vstupe. Len upresnim o co ide: Je to pulsny motor + energizer (magneto). Este dodam,ze na vystupe energizera nie je prud,ale cisty potencial,teda vysoke napetie bez prudu. Taketo zapojenie energizera nema ziadny odpor a rycho nabija kondenzator s velkou kapacitou. Pri vybijani kondenzatora uz prud je,ale uz je na nasej strane a nie proti nam. Mato rozmyslal som o tom co si slubil. Majte sa pekne, ozvem sa. Pekny vecer. :D :D :D :D :D :D
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Mar 2013, 22:37

Zaujimave,lebo dnes uplynulo presne dva mesiace ked su tu prispieval. Este raz pekny vecer. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Ako

Príspevok od používateľa breta1 » 25 Mar 2013, 22:38

"uspech sa dostavil a na vystupe je viac energie ako na vstupe"

Blahopřeji.
Jsi první na světě.
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Mar 2013, 23:02

To sa mylis,lebo na anglickych forach uz dosiahli over unity viac ludi. Vlastne aj vdaka nim som dosiahol uspech.Vela som cital a studoval tie prispevky z energetic forum a overunity forum. A vela obrazkov a schem mam stiahnute čo mne velmi pomohli. Nie je to nic zvlastne,len treba zmenit uhol pohladu. Ako priklad uvediem tranzistor mosfet,ktory sa ovlada cistym potencialom,takmer bez prudu a predsa moze spinat velke prudy. Potencial ma velke mnozstvo energie. Podla moznosti odfotim kamerou a pridam obrazky zariadenia motor+ energizer.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Ako

Príspevok od používateľa breta1 » 25 Mar 2013, 23:05

Jsi ideální kandidát na udělení bludného balvanu
http://www.sysifos.cz/index.php?id=home ... D%20balvan
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Mar 2013, 23:11

bude sranda, bude prdel ....
teším sa na fotky :D

ty máš over unity ja budem mať zase vyšší over kill :wink:
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Ako

Príspevok od používateľa pin » 25 Mar 2013, 23:38

efendy111 napísal:... na vystupe je viac energie ako na vstupe. ...
Ja mám na vstupe akumulátor s energiou 600 Wh, pripojený na čerpadlo, a na výstupe v nejakej výške nádrž na vodu, na začiatku prázdnu. Teraz spustím čerpadlo, za nejaký čas je nádrž plná a akumulátor vybitý. Na vstupe nulová energia v batérii, na výstupe potenciálna energia vody. Je toto prípad over-unity?

Tým chcem len povedať, že porovnávať energie na vstupe a výstupe nestačí. Treba ukázať, že celková práca na vstupe (zníženie vstupnej energie) bola menšia ako zvýšenie energie na výstupe. Potom to bude over-unity.
0

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Ako

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 25 Mar 2013, 23:41

odtiente ho antimagnetickym materialom z perpetu mobile, len ich nedavajte k sebe, lebo zanikne magnetizmus na zemi...
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok