Ako "odtieniť" magnetické pole

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

mind-storm
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 16 Dec 2011, 18:53
Bydlisko: Prievidza, SR
Vek: 10

Re: Ako

Príspevok od používateľa mind-storm » 01 Máj 2013, 11:26

Drakoush napísal:
A kde je náš perpetummobilista?
Drakoush, zatiaľ mám pauzu :)
Potom sem dám jeden zo svojich nápadov, keď ho vyskúšam aj v praxi - jedná sa o využitie magnetov - dúfam, že bude fungovať.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Máj 2013, 12:35

Nemyslel som Teba :)

Mal som na mysli toho efendyho, čo tu plácal absolútne kraviny.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Máj 2013, 13:26

wwlado: Ta ledka blikne lebo je velmi citliva,ale odpor cievky na magnet nie je ziadny,lebo parazitna kapacita cievky je velmi mala. A to znamena,ze napetie a prud je vo faze a odpor je nulovy. Ak by sa paralelne k cievke pripojil kondenzator s vecsou kapacitou,tak to uz by sa brzdny odpor cievky na magnet vyrazne prejavil. Pretoze v tomto pripade prud predbieha napetie čo sa prejavi brzdenim magnetu.
0

efendy111
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 22 Jan 2013, 14:19

Re: Ako

Príspevok od používateľa efendy111 » 25 Máj 2013, 13:59

Boraicho: Kapacita sa da zvecsit a takto ozivit aj stare baterie. No,ale do notbuku je to problem,lebo ta bateria v notbuku ma viac kontaktov,ktore su v notbuku pospajane. Je potrebne vyrobit na bateriu specialny konektor,ale predtym je potrebne zistit meranim. Merat digitalnim multimetrom kontakty v notbuku kde sa pripaja bateria. Podla toho sa da zistit,ktore clanky v baterii sa maju spojit. Nabijacka je jednoduchy Bediniho motor.Ani rotor nemusi byt.Staci len ta cievka tranzistor a niekolko suciastok.Jadro mvoze byt aj feritove,alebo kremikove plechy. Bedini odporuča zvaraci drot.Prikon sa znizi na minimum asi 70-80mA. Na ozivenie takejto baterie je potrebne urobit viac cyklou nabitia a vybitia. Kapacita by sa mala postupne zvecsovat,teda ak bateria nie je mechanicky vnutorne poskodena. Zo zaciatku pripojit malu zataz asi C20 kapacity baterie. Priklad ked ma bateria kapacitu 4100mAh,tak je to asi 205mA zataz. :D
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ako

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Máj 2013, 15:58

zawin napísal:efendy111: Prosim ta už prestaň spamovat toto vlákno.
Dohodnime sa tak, že sem napíš až keď budeš mať reálne výsledky. Inak tie tvoje rozprávočky budem chápať ako spam čo je porušenie pravidiel fóra. Vdaka za pochopenie
0

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Ako

Príspevok od používateľa nfko » 25 Máj 2013, 16:30

sice je to mimo temi ale cely tento topic je už mimo preto sa opýtam tu, v škole zme zapálili hlavičku ledky a na jej konce sme pripojili druhu ledku (+ na - a - na +) a na počudovanie svietila. Viete mi povedať o jaký jav išlo ?
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Ako

Príspevok od používateľa xmilos » 25 Máj 2013, 16:40

nfko napísal:sice je to mimo temi ale cely tento topic je už mimo preto sa opýtam tu, v škole zme zapálili hlavičku ledky a na jej konce sme pripojili druhu ledku (+ na - a - na +) a na počudovanie svietila. Viete mi povedať o jaký jav išlo ?
nemuseli ste ju zapalovat, stacilo zasvietit svetlom. Aj led - ka je fotodioda.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Máj 2013, 13:13

efendy111 napísal:Boraicho: Kapacita sa da zvecsit a takto ozivit aj stare baterie. No,ale do notbuku je to problem,lebo ta bateria v notbuku ma viac kontaktov,ktore su v notbuku pospajane. Je potrebne vyrobit na bateriu specialny konektor,ale predtym je potrebne zistit meranim. Merat digitalnim multimetrom kontakty v notbuku kde sa pripaja bateria. Podla toho sa da zistit,ktore clanky v baterii sa maju spojit. Nabijacka je jednoduchy Bediniho motor.Ani rotor nemusi byt.Staci len ta cievka tranzistor a niekolko suciastok.Jadro mvoze byt aj feritove,alebo kremikove plechy. Bedini odporuča zvaraci drot.Prikon sa znizi na minimum asi 70-80mA. Na ozivenie takejto baterie je potrebne urobit viac cyklou nabitia a vybitia. Kapacita by sa mala postupne zvecsovat,teda ak bateria nie je mechanicky vnutorne poskodena. Zo zaciatku pripojit malu zataz asi C20 kapacity baterie. Priklad ked ma bateria kapacitu 4100mAh,tak je to asi 205mA zataz. :D
No, tých viac kontaktov je tam pre komunikáciu akumulátora s notebookom, odosiela sa jeho stav, napätie, kapacita, teplota a tým sa reguluje nabíjanie. Tvoje tvrdenie, že sú v NTB pospájané je mimo tému a drž sa toho, čo písal zawin. Lebo toto je ešte väčšia 3,14čovina, ako kockatý kruh.

P.S.: obes sa!!!
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok