mikrovlnná rúra

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 08 Dec 2009, 15:47

Jacob989 napísal:Ako to realizovať v kuchyni ? Napríklad s potravinami ... mikrovlnné žiarenie preniká do potravín. Ale potraviny sa ohrievajú nerovnomerne, podľa obsahu vody v nich a vodivosti. Tak vznikajú tzv. hotspoty ak sa nemýlim.
Stačí nechať napríklad párok, jaternicu alebo podobné potraviny v mikrovlnke na určitý čas, a odmeraním miest s rozdielnou teplotou (studené a upečené časti) sa dá odmerať lambda, a tým aj frekvencia.
To je ono ! :D Ja som to zrealizoval takto : Hladká múka trocha vody a tento biely sirup naliať do taniera. Položiť do MW tak aby sa tanier neotáčal. (podložiť náhon servítkou) pár sekúnd variť a objavia sa sklovité ostrovčeky v "mlieku".
Ich vzdialenosť sa elegantne dá zmerať - to sú tie maximá vlny ! Je to cca 6 cm
l= 3x10E8 / f a toho vyjde cca 12 cm čiže maximá dobre sedia ! Vyskúšajte a môžete daľť foto :wink:

Mohol som tam dať pravítko...ale tie uvarené časti do 3-uholníka majú cca 6cm.
Prílohy
Sn?mka092.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: mikrovlnná rúra

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Aug 2012, 20:32

lato napísal:Ako najľahšie zistíme frekvenciu našej mikrovlnky? A vlastne aj dokážeme, že sa tam "voľačo" chová ako vlnenie ! (Presnosť +- autobus :D )
No osciloskop pomôže, pokojne aj voltmeter. Na druhej strane ani logická sonda nie je odveci.
Ale ako vyskúšaš, či je magnetron funkčný a pritom aj urobíš užitočnú vec? Namieriš na cigáňa.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď