Ekonomicka hadanka

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2010, 13:09

ja?nič...zostanem obyčajným človekom ktorý musí držať hubu a krok...pretože názor idiotov ktorí chcu zarobiť aj na kúsku osratého papiera neovplyvníš...

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 15 Jan 2010, 13:10

ano... a to je celý... to zůstaneme každý,a až půjde opravdu o hubu,bude už pozdě něco měnit...
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2010, 13:19

ťažko presvedčíš ľudí...oni na to dôjdu až keď bude neskoro...ja to ukončím dvomi rokmi overenými múdrosťami..

1. kto má veľa peňazí , chce ich mať ešte viac
2. bohatým sa človek musí narodiť

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 15 Jan 2010, 13:38

Aku alternativu ku kapitalizmu navrhujete?
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2010, 13:49

racionalny kapitalizmus?

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 15 Jan 2010, 13:58

Split: nie je to tak, ze bohatym sa musis narodit. kolko ludi s vysokoskolskym vzdelanim ma hlavu v smutku z toho, ze ich spoluziak zo zakladnej, co s problemami dostal vyucny list v odbore stolar, si zije lepsie nez oni?

Petus: na ten rozok si clovek musi zarobit v kazdom rezime, ale dolezite je, akym sposobom na neho zaraba a v neposlednom rade ide o hodnoty a medziludske vztahy
0
Obrázok

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2010, 14:02

eurobastler a prave v tom je ten problem...aj najvacsi tupec moze mat viac penazi ako vzdelany clovek..

to ze sa clovek musi bohatym narodit vychadza z presvedcenia ze bohaty su vacsinou chamtivi...

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 15 Jan 2010, 14:15

split: bohuzial, diplom nie je vsetko. vo vseobecnosti sa ludia delia na schopnych a neschopnych. diplom nezarucuje to, ze do 35-ky budes za vodou. to na nom nie je napisane. diplom je jedna vec a schopnosti, vedomosti a skusenosti su vec druha. darmo vie niekto integrovat zlava aj zprava a vypocitat obvod prstenca Saturnu, ked je v skutocnosti motak
0
Obrázok

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2010, 15:12

eurobastler mne to hovorit nemusis...ja som milion krat videl rozkol medzi praxou a vysokym vzdelanim...a vzdy vyhral sedliacky rozum pred titulom

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 15 Jan 2010, 15:17

este doplnim, ze "schopny", alebo "sikovny" u mna nie je ten, co robi podvody, okrada stat, alebo obycajnych ludi...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 15 Jan 2010, 15:24

To si teda zacitujem tretí koniec Stalkera "lidstvo je skazené a musí být ovládano"

Ja osobne proti tomu bojujem tým, že nekupujem výrobky Made in China, alebo recyklujem staré výrobky, teda, elektronické.

V izbe mám nábytok Made in ČSR, meracie prístroje Made in ČSR/ZSSR, v mojej izbe sa v podstate ťažko dá nájsť niečo novšieho dátumu výroby a som s tým maximálne spokojný.
Vínimkou je snáď len počítač, ale s tým nič neurobím.
Hoci bráchov LCD panel je Made in Romania :lol:

Ale celkovo ma tuctový svet absolútne nezaujíma, dianie v spoločnosti je mi ukradnuté...
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 17 Jan 2010, 04:34

Jediný systém který má šanci rozumně fungovat je diktatura v jejímž čele stojí rozumný člověk a nabere si k sobě selektivně další rozumné lidi. Jednoduše proto že jen takový systém je efektivní. Když je někde problém přijde diktátor a řekne "bude to tak a tak" a bude to tak hned. Ne že se s někým bude 10 let dohadovat, bude se s tím zabývat hafec lidí místo toho aby dělali něco užitečnějšího a výsledek je stejně na prd. Takový stav je ale prakticky nemožný. Pokud někde existuje diktatura tak pravidelně jen proto že v čele stojí nějaká kurva. On se ten svinec dost šíří. Když se někdo k tobě bude chovat jako kurva a nejlépe ještě další 5 takových jak dlouho odoláš než se podle toho zařídíš a budeš se chovat stejně? Typický příklad (začneme v malém): -když někomu něco půjčíš a on ti to nevrátí půjčíš příště někomu něco? když ti někdo něco nepůjčí prostě proto že nechce aniž by k tomu měl nějaký rozumný důvod budeš někomu něco půjčovat?

Kdo mě zvolíte diktátorem? :twisted: Nabízím antikurevskou politiku a budu zmetky kopat do řitě od rána do večera prostě proto že mě to baví.



Mimochodem také preferuji výrobky domácí provenience. Ať už co se týče nábytku (až na elektroniku typu pračka, myčka, TV atd) a nebo potravin. Srovnejte si jaký obrovský rozdíl mezi třeba českým a polským vejcem. Jenže kolikrát je problém ten český výrobek vypátrat, Hitlermarkety z nějakých úchylných důvodů neekologicky dováží různé šmejdy. Hádám že na Slovensku to bude podobné.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď