Ekonomicka hadanka

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Split

Ekonomicka hadanka

Príspevok od používateľa Split » 14 Jan 2010, 20:00

Majme produkt xy na ktorom vznikne porucha raz za rok ktora stoji z eur. Navrhnime riesenie ktore bude stat z/zzzzzzzzz eur (teda sakra malo). Otazka: vie niekto povedat preco by firma ktora tento produkt vlastni toto riesenie neprijala? Ja ho viem ale som zvedavy kolki z vas vedia aka skazena je tato spolocnost(ludstvo same).

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 14 Jan 2010, 20:10

Lebo na navrhnute riesenie ma niekto patent?
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Jan 2010, 20:17

nie...trocha pomozem...v tom produkte su zainteresovane viacere firmy ktore sa on staraju..a maju na starosti to aby bol bezproblemovy..a najdite v tom paradox a mate to
Naposledy upravil/-a Split v 14 Jan 2010, 20:24, upravené celkom 1 krát.

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 14 Jan 2010, 20:18

Tak ak ten servis stojí sakra málo a zisk sa ešte rozdelí - čo z toho majú? :D

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 14 Jan 2010, 20:19

kdyby byl bezproblémový tak ty firmy zkrachujou...
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Jan 2010, 20:23

peťus to trafil...je to debilita ze? Firmy ktore sa staraju o produkt ktory vyuzivaju tisice ludi denne je zneuzivany a nechcu sa ho zbavit prave preto ze je poruchovy...j.bnuta ekonomika

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 14 Jan 2010, 20:25

no jo a ber to z druhé strany nebýt servisu tak je nezaměstnaných spousta lidí... neměli by co opravovat
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Jan 2010, 20:29

ja nehovorim ze servisy nemaju existovat ale treba rozumny kompromis a nie cpat do vyrobkov kurvitka...a je blbe ze ak sa vie o tom ze porucha existuje a naschval sa neodstrani....lebo v tomto konkretnom pripade ani na odstranovani sa neda zarobit...a o goodwill nema nikto zaujem..lebo ide o dlhodobejsi aspekt ziskovosti a ne kratkodoby ako oprava...

Používateľov profilový obrázok
einsteinmino
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 16 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa einsteinmino » 14 Jan 2010, 20:30

tak tak vsade to tak funguje (vo velkych firmach)
0
___________________________________________
Pracujem na 1kW meniči do auta, na zosilňovač

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 14 Jan 2010, 20:35

jo kurvítka jsou špatná věc,ale protože je někdo opravuje tak jsou z toho peníze a ty peníze jdou zaměstnancům,který si koupí v obchodě nákup a z těch utržených peněz dostane tvoje mamka výplatu... ekonomika,smiř se

P.S. mamka-bylo obrazně řečeno,nechtěl jsem nikoho urazit,i když na tom,že někdo dělá v obchodě není nic špatného
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Jan 2010, 20:54

Pozeraj na to z inej stranky...vezmi si medziludske vztahy a tzv rodinkarstvo...a firma by patrila statu...firma ten produkt vlastni a vie ze sa kazi...v cele firmy je otecko synacika ktory vlastni firmu na opravovanie vyrobkov..a tym produktom by bol napriklad prostriedok hromadnej dopravy...je pravda ze ak by bol bezporuchovy tak by firma nic nezarobila ale ak je poruchovy tak si myslis ze to ma nejaky efekt v spolocnosti?...a peniaze ktore sa minu na opravu davame my...aj ten clovek ktory tie produkty opravuje...a ked tie firmy obe patria statu tak je to hotova katastrofa

tym teraz nechcem povedat ze petus nema pravdu...ale chyba v systeme je...to iste aj s mytom...ja si myslim ze ten tender bol vyhrany zamerne tou firmou kvoli rodinkarstvu alebo klientelizmu...proste cim dalej ludi nezaujima nic ine len prachy..a je jedno ci ste sprosty alebo nie...dolezite je byt bohatym...

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 14 Jan 2010, 21:05

Tak to shrneme,máme pravdu oba dva,protože ekonomika je tak složitá a citlivá že vyřešit problém by bylo těžký...

Pravdu ale máš s tím ,že spousta výběrových řízení je děláno přesně namíru jednotlivým firmám.
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Jan 2010, 21:06

to hej...ma to svoje pozitiva aj negativa ale v niektorych pripadoch tie pozitiva su na ukor negativ...

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 15 Jan 2010, 08:50

split: na celu problematiku ti poviem len jedno: zijes v kapitalizme.....
0
Obrázok

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Príspevok od používateľa Tuf » 15 Jan 2010, 10:18

V dobách prvých počítačov a program vraj riešili takúto úlohu:
máte dvoje hodinky. Jedny nie idú a druhé sa zrýchľujú o 10 sekúnd za deň. Ktoré si ponechať a ktoré hodiť do smetí?
Stroj to vraj vyriešil takto:
Tie, čo stoja nechať, tie, čo sa zrýchľujú vyhodiť.
Tie, čo stoja ukazujú presný čas dva razy za deň, tie čo sa zrýchľujú, ukážu presný čas raz za 23 rokov, 7 mesiacov.... atď..
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2010, 10:23

eurobastler napísal:split: na celu problematiku ti poviem len jedno: zijes v kapitalizme.....
to viem..teraz nemaj predstavu ze tu chcem mat komunizmus...dosledok tejto temy je len ten ze obcas mam pocit jak keby ludia videli len peniaze a nic mimo toho...

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 15 Jan 2010, 10:43

Split napísal:
eurobastler napísal:split: na celu problematiku ti poviem len jedno: zijes v kapitalizme.....
obcas mam pocit jak keby ludia videli len peniaze a nic mimo toho...
o tom prave kapitalizmus je
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 15 Jan 2010, 10:54

No kluci,ano peníze vládnou světu,ale proč? chceš auto? dá ti ho někdo? ne musíš si buď vydělat,krást,nebo (předem se omlouvám) drbat bankéřovu dceru... chceš rohlík? musíš si na něj vydělat, čím víc peněz tím si žiješ líp.Kdyby si byl třeba člověk co má 50 000Kč čistýho, určitě by sis nestěžoval na tuto politiku co vládne světem ;) a nezakládal tohle vlákno :)
Nakonec lidi si pořád stěžujou ,ale pořád dokola volý ty samí lidi,tak si potom nemůže nikdo stěžovat... (ale stěžujou)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Split

Príspevok od používateľa Split » 15 Jan 2010, 13:03

peťus možno že ty vidíš iba to že ide o prachy..ja nepotrebujem prachy ale tí druhí...ja iba potrebujem to čo sa za ne dá získať...a možno si myslíš že som jeden z tých ktorý keď mu do huby strčia zopár papierov že bude držať hubu..uznávam že človek niekedy nemá na výber a musí to urobiť ale ja by som to nikdy nespravil...pozri sa na kjótsky protokol...zachvílu nás možno všetky tie fabriky pripravia o zdravie..hlavné je že niekto na tom zarobí...a to je už choré a zvrátené...

zmysel založenia vlákna je v tom že chcem iba poukázať na to, kam to speje...že pomaly nič nie je dôležité iba peniaze

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 15 Jan 2010, 13:05

A co s tím chceš udělat?
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Napísať odpoveď