cesta na Slnko

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

cesta na Slnko

Príspevok od používateľa vama » 15 Jan 2010, 17:17

Tak dalo by sa podla vas v buducnosti pristat na Slnko? A ak aj, akym sposobom?
Pristatie nemyslim len clovekom, moze byt vyslany len robot.
Dufam, ze vsetci nepoviete, ze nie.
0

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Príspevok od používateľa eriko » 15 Jan 2010, 17:19

Áno, poviem nie! Aspoň v blízkej budúcnosti nie.
Je v tom "menší" háčik - teplota.
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 15 Jan 2010, 17:27

vama napísal:Dufam, ze vsetci nepoviete, ze nie.
Chystáš sa tam? :D

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 15 Jan 2010, 17:27

Neni hlavny problem skor v tom, ze slnko nema povrch ako taky, skor je to velka gula plynov/plazmy?
Co sa tyka ostatnych problemov: Sorac, ale nemyslim ze je to mozne (so sucasnymi materialmi). Ked si vezmes aku ohromnu energiu to vyzaruje, ake su tam podmienky atd. tak ne.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 15 Jan 2010, 17:30

Taky si myslím že ta teplota a hlavně že je to (jak napsal daqq) plazmová koule,ale v mnoha filmech nám ukázali že to jde :lol: :lol: :lol:
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 15 Jan 2010, 17:31

No ja si to tiez osobne nemyslim, ze sa tam da dostat, ale ci sa tu nejaky originalny napad nenajde ?
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 15 Jan 2010, 17:37

myslím že teplota ani nieje taký problem...skôr radiácia....


je to blbosť sama os sebe..to je to isté ako keby si sa snažil prežiť výbuch 200m od atomovky...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
MISSHO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 19 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto
Vek: 28

Príspevok od používateľa MISSHO » 15 Jan 2010, 17:39

Ja som vecny optimista :D
mozno o par storoci(ak este ludstvo bude jestvovat) to mozne aj bude s tou technikou to ide nebezpecne rychlo!Ked si tak vezmem ze pred par rokmi stare DOS-y 95-ky.... a ine v tej dobe tiez vraveli ze silnejsie uz nebude a teraz sa my smejeme co kedysi existovalo tak isto aj o par desatroci sa budu smiat nam co pouzivame teraz.
Ale spat k teme- v sucastnej dobe je to sice nerealne ale myslim si ze raz sa urcite nejaka sonda v buducnosti aspon priblizi k slnku.Ale myslim si aj to ze ziadny zivy tvor by sa k slnku nepriblizil ani na par stoviek kilometrov !stroje mozno ano ale ziva bytost nie! aspon tak si ja myslim ved uvidime o par rokov :wink:
0
Radsej sa 2x spytat to iste ako urobit v tom chybu.Ked nieco neviem , tak sa pytam.

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pin » 15 Jan 2010, 17:45

Ak už by bolo treba poslať zásielku na nejakú hviezdu, tak jedine na Slnko. Tam to máme rýchlosťou svetla za 8 minút, na ďalšiu najbližšiu Alfa Centauri cez 4 roky. Kto by sa tam terigal! :D
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 15 Jan 2010, 17:45

MISSHO napísal:Ja som vecny optimista :D
mozno o par storoci(ak este ludstvo bude jestvovat) to mozne aj bude s tou technikou to ide nebezpecne rychlo!Ked si tak vezmem ze pred par rokmi stare DOS-y 95-ky.... a ine v tej dobe tiez vraveli ze silnejsie uz nebude a teraz sa my smejeme co kedysi existovalo tak isto aj o par desatroci sa budu smiat nam co pouzivame teraz.
Ale spat k teme- v sucastnej dobe je to sice nerealne ale myslim si ze raz sa urcite nejaka sonda v buducnosti aspon priblizi k slnku.Ale myslim si aj to ze ziadny zivy tvor by sa k slnku nepriblizil ani na par stoviek kilometrov !stroje mozno ano ale ziva bytost nie! aspon tak si ja myslim ved uvidime o par rokov :wink:
No aspon jeden optimista.(ani ja niesom az taky optimista, ale...)
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 15 Jan 2010, 17:47

Mišo, pár storočí? To dovtedy aj spáli všetko, čo má a zhasne jak sviečka vo vetre :D

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 15 Jan 2010, 17:50

je to blbosť sama os sebe..to je to isté ako keby si sa snažil prežiť výbuch 200m od atomovky...
Rekord je 100m od epicentra.
Some of the reinforced concrete buildings in Hiroshima had been very strongly constructed because of the earthquake danger in Japan, and their framework did not collapse even though they were fairly close to the blast center. Eizo Nomura (野村 英三 Nomura Eizō?) was the closest known survivor, who was in the basement of a modern "Rest House" only 100 m (330 ft) from ground-zero at the time of the attack.[42] Akiko Takakura (高蔵 信子 Takakura Akiko?) was among the closest survivors to the hypocenter of the blast. She had been in the solidly built Bank of Hiroshima only 300 meters (980 ft) from ground-zero at the time of the attack.[43] Since the bomb detonated in the air, the blast was directed more downward than sideways, which was largely responsible for the survival of the Prefectural Industrial Promotional Hall, now commonly known as the Genbaku, or A-bomb Dome. This building was designed and built by the Czech architect Jan Letzel, and was only 150 m (490 ft) from ground zero (the hypocenter). The ruin was named Hiroshima Peace Memorial and was made a UNESCO World Heritage site in 1996 over the objections of the U.S. and China.[44] The Memorial monument for Hiroshima was built in Hiroshima for bombing victims.[45][46][47]
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 15 Jan 2010, 17:52

daqq, to bol len odhad...každopádne treba mať namysli že dávna pri slnku by bola opakovaná niekoľko krát za sekundu... :wink:
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 15 Jan 2010, 17:53

Viem, len buzerujem ;-)
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Príspevok od používateľa Tuf » 15 Jan 2010, 17:59

Toto je velmi starý ftip. Vedci dvoch krajín sa dohadovali, kde majú vyspelejšiu techniku. Jedni vraveli, že v roku 2000 (je to starý vtip) pristanú na Marsu. A ti z druhej krajiny je trumovali, že oni pristanú na Slunci!!.
"Ako to, ved raketa shorí?"
"My sme na to prišli", vraveli prefíkane, "ma tam pristaneme V NOCI".
0

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 15 Jan 2010, 18:14

Neviem či ste niekto videli film "Sunshine" - tak tam sa kozm. loď vydala na cestu na Slnko koli vyhasínaniu Slnka, ale bolo to z roku 2142 takže v tomto roku by to bolo možné na 40%, aspoň podla mna.

A ešte taka zaujimavosť, ta loď je veľká ako ostrov Manhatan, al je to iba film :)
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 15 Jan 2010, 18:19

Manzelka porad narika, ze ji je zima.
Ze bych ji tam poslal, aby ji bylo teplo?
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 15 Jan 2010, 18:22

Slnko vyhasne za asi 5mld rokov.

A vlastne, ako chce niekto pristáť niekde, kde nie je povrch ?
dobre, dajme tomu, že máme hydroplány, ktoré pristávajú na vode.
Ale pristáť, ehm, na/v plyne/plazme ?

:lol:
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 15 Jan 2010, 18:23

A vlastne, ako chce niekto pristáť niekde, kde nie je povrch ?
dobre, dajme tomu, že máme hydroplány, ktoré pristávajú na vode.
Ale pristáť, ehm, na/v plyne/plazme ?
Treba vymysliet plynoplany a plazmoplany...
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

aero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 26 Okt 2009, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa aero » 15 Jan 2010, 18:24

podľa mňa nemožné
Slnko je plynová guľa tam sa nedá hovoriť o pristávaní tak ako to chápeme napr pri sondách na Mesiaci alebo iných telesách s pevným povrchom, možno by sa dalo priblížiť k nemu. teplota povrchu je naozaj vysoká na naše meteriály aj keď netvrdím že raz dakto nevymyslí dačo čo vydrží 6000°C dlhodobo, obrovská radiácia a tepelné vyžarovanie, magnetické a elektrické polia a dalo by sa asi nájsť ešte veľa dôvodov prečo nie
0

Napísať odpoveď