prerobenie Db metra na Vmeter

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

alidedko

Re: prerobenie Db metra na Vmeter

Príspevok od používateľa alidedko » 23 Máj 2012, 22:45

Ja takisto nechcem nikomu nic vnucovat, ale nebude lepsie pouzit na meranie NAPATIA meraci pristroj urceny priamo na meranie NAPATIA, tzn VOLTMETER, resp. OCIACHOVANY VOLTMETER, s danou (a hlavne znamou) citlivostou, kde si delic napatia uz len jednoduchou matematikou dopocitas?

Nieee, radsej sa dva mesiace hrajme s dBmetrom, aj tak nepochopime, ako to funguje a aj tak to nepojde, nakoniec skonci v kosi a autor temy kupi nieco ine, dygytalne ...

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: prerobenie Db metra na Vmeter

Príspevok od používateľa mjankovic » 23 Máj 2012, 23:18

si si istý že ten merák má lineárny priebeh ?
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: prerobenie Db metra na Vmeter

Príspevok od používateľa pin » 23 Máj 2012, 23:29

Od konca po polovicu stupnice je -6 dB, čo je naozaj polovica. Od polovice ku štvrtine je zasa -6 dB (od -3 po -9), čo je polovica z polovice. Ten systém asi bude lineárny. Decibelmeter bolo hlavne to, z čoho bol ten budík vytiahnutý. A z toho experimentu pri 9V, takmer plnej výchylke a s predradníkom 20 kΩ by som tipoval na citlivosť 500 uA, teda 2 kΩ/V.
0

mato1168
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 22 Apr 2012, 21:48
Bydlisko: Piešťany
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: prerobenie Db metra na Vmeter

Príspevok od používateľa mato1168 » 24 Máj 2012, 21:38

Diki vsetkym za dalsie rady dlho som nekukal tuto temu.Teraz tam mam potenciometer 1,5Mohm myslim a uz to pri 9V nieje na konci.Na stupnicu mam program myslim ze odtialto z fora nazov uz neviem ale momentalne ten merak zatial neriesim mal byt do lab.zdroja ale je moc velky a asi tam dam digitalny multimeter.Ale aj tak by som rad aj tento vyuzil na zatial docasny regulovatelny zdroj s LM317 ktory nahradim tym co stavam.
0

mato1168
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 22 Apr 2012, 21:48
Bydlisko: Piešťany
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: prerobenie Db metra na Vmeter

Príspevok od používateľa mato1168 » 24 Máj 2012, 21:41

alidedko napísal:Ja takisto nechcem nikomu nic vnucovat, ale nebude lepsie pouzit na meranie NAPATIA meraci pristroj urceny priamo na meranie NAPATIA, tzn VOLTMETER, resp. OCIACHOVANY VOLTMETER, s danou (a hlavne znamou) citlivostou, kde si delic napatia uz len jednoduchou matematikou dopocitas?

Nieee, radsej sa dva mesiace hrajme s dBmetrom, aj tak nepochopime, ako to funguje a aj tak to nepojde, nakoniec skonci v kosi a autor temy kupi nieco ine, dygytalne ...
Ako som predchvilou tu napisal budem robit digitalny multimeter pochopil som ze aj ked tam sice mam 1,5Mohm tak by som musel dat vecsi kedze zdroj bude do 30V
0

mato1168
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 22 Apr 2012, 21:48
Bydlisko: Piešťany
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Od: prerobenie Db metra na Vmeter

Príspevok od používateľa mato1168 » 25 Máj 2012, 10:07

Mam este jeden voltmeter pisal som do jednej temy ale nikto neodpovedal.okopcil som ten prispevok sem. Mam doma analogovy voltmeter doniesol som ho s vyradenym zdrojom.Na voltmeter som pripojil 9V baterku rucicka sa pekne vychylila ale na druhy krat ked som ho chcel zapojit do lab.zdroja tak uz neisiel ani na tej 9V baterke ziadna vychylka.Neviete mi poradit co s tym dam sem foto este dnes.Skusal som ho rozobrat ale nedasa otvorit teda odsrobovat kedze neviem ako lebo su tam neni klasicke srouby.Este dnes sa mi podarilo ako je videt na druhej foto jeden vyvod zastrcit a neda sa vybrat ak by mi niekto poradil bol by som rad.
Obrázok

Obrázok

Odesláno z LG-P690 , pomocí Tapatalk
0

Napísať odpoveď