Spajkovacie hroty nekvalita ?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Spajkovacie hroty nekvalita ?

Príspevok od používateľa Jerry19 » 14 Feb 2017, 15:25

Bezolovnaty cin nema vobez zmysel pouzivat a ja som ho ani nikdy nepouzival ani doma ani v robote... Ked uz je nejaka elektronika hotova a vyvinuta a ide do vyroby, tak tam ano, tam sa budp ouzije pasta alebo to ide cez cinovu vlnu. Ale ked sa nieco osadza rucne, alebo as riesia nejake prototypove veci, skusa sa nieco, nema zmysel pouzivat bezolovnaty cin... Pajkovacka pride do kontaktu s bezolovnatym cinom len ked sa robia nejake zmeny na vzorkach elektroniky ktore su z vyroby... A aj tam stale pridavas cin s olovom ked nieco ides spajkovat...

Spajkovacky od spickovch vyrobcov ako weller alebo peace atp. maju take hroty, ze vam vydrzia roky a aj brutalnejsie zaobchadzanie, resp. pracu s bezolovnatym cinom a na vyssej teplote...

Mnohe firmy vedia preco nakupuju ci uz na vyvoj alebo aj do vyroby Weller napr PU 81 aj ked to nie je lacne... Nahreje sa to bleskovo, drzi to teplotu paradne, ma to dobru tepelnu kapacitu, nahrejete aj vacise veci a vyborne sa s tym pracuje... Sa to neda porovnat s nejakou lacnou somarinou... Domov by som si to ale nekupil, lebo je to drahe.. Doma mam spajkovacku na T12 hroty (to su take kde je hrot aj topne teliesko v jednom a vymiena sa teda hrot aj s telieskom spolu) a som s tym spokojny celkom...

Ide len o povrchovu upravu hrotu nic ine, jej hrubku a kvalitu...
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Spajkovacie hroty nekvalita ?

Príspevok od používateľa Loloone » 14 Feb 2017, 15:39

mam niekde 4-5 ks :-) ked ich najdem, poslem ti ich (za postovne), mal som to pero kratku dobu na skusku ale bolo to slabucke
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok