AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

schusterj
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 25 Sep 2015, 13:53

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa schusterj » 03 Dec 2022, 09:35

Zdravím, už se někdo setkal s tímto testerem? Nevím, co to má za displej a co do něj nahrát.
Nějaký nový GM328A?

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802xWf4NX
IMG_5161.JPG
IMG_5162.JPG
0

bm-magic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07 Feb 2019, 23:02

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa bm-magic » 28 Jan 2023, 22:36

Již před Vánoci vyšla Verze 1.48 od Markuse Reškeho.
Třeba se to někomu může hodit.
Prílohy
48_ctester_cz.pdf
48_ctester_cz.pdf
(1.14 MiB) 140 stiahnutí
0

PatrikMckane
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Jan 2017, 21:48
Bydlisko: Hadaj

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa PatrikMckane » 30 Mar 2023, 21:58

Zdarec, mam tento komponent tester z poslednym firmwarom 1.13k. a nechce nabehnut. jedine co je zle je napetova referencia tl431. ak do dosky dam este atmegu8 z firmwarom 1.09 ktory tu referenciu nepotrebuje tak tester ide. ak tam dam ale megu328p z firmwarom 1.13 tak tester ani nenabehne. skusal som aj starsi firmware 1.10,1.11,1.12 a to iste. Kedze to tl431 doma momentalne nemam nemam to ako overit. Je mozne ze je to vo firmwery tak zablokovane?
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 31 Mar 2023, 09:24

@PatrikMckane:
Napäťová referencia 2.5V nie je nutná a slúži iba na kontrolu a kalibráciu Vcc. Pokiaľ je použitá, tak po zapnutí testera sa na displeji zobrazí na krátky okamih hodnota napätia batérie a hodnota Vcc. Za predpokladu nepoškodeného a správne napáleného MCU musí tester fungovať aj bez tejto externej referencie. Problém možno spočíva aj v tom, že chceš použiť firmware pre iný typ a inú konfiguráciu displeja.
1
Obrázok 1

PatrikMckane
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Jan 2017, 21:48
Bydlisko: Hadaj

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa PatrikMckane » 31 Mar 2023, 15:17

Nie nepouzivam firmware na iny typ displaya. vsetky firmware co mam su na moj tester cize 2x16. zohnal som tu referenciu a zrazu vsetko ide. tak ja to nechapem. ako nahle ju dam prec nefunguje nic len atmega 8 nastavena na interny oscilator a to je vsetko. mega328p nastavena ako chces nefunguje. interny, externy oscilator, 8mhz, 16mhz. nic nepohne. len blika ledka. dam spat tl431 a vsetko funguje aj atmega 328.
0

bm-magic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07 Feb 2019, 23:02

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa bm-magic » 18 Máj 2023, 19:10

Málem jsem zapomněl dodat, že zase vyšla nová verze 1.49 od Markuse Reškeho.
Česká dokumentace je v příloze
Prílohy
49_ctester_cz.pdf
V 1.49_CZ
(1.17 MiB) 106 stiahnutí
1
Obrázok 1

celeron
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28 Júl 2013, 00:46

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa celeron » 13 Aug 2023, 09:29

Ahoj!
Mám čínskej tester LCR-T4. Z nějakýho neznámýho důvodu mi na něm odešel 78L05 a protože se prorazil, vzal s sebou i 328P. Jestli přežil displej zatím nevím. 78L05 a 328P jsem vyměnil, vše v HW vypadá dobře.
Prosím o tip kde stáhnout aktuální FW a jakou aktuální verzi. V těch více než 60 stránkách zde na fóru se nějak ztrácím. Nechci na desce nic předělávat.
Tester je od LáskaKit, varianta s modrým tlačítkem a ISP nemá zespoda zrcadlový zapojení. ATmegy programuji přes USBASP z Bascomu, (nebo z Arduiňáckýho IDE) tak bych prosil tip na již zkompilované soubory.
Děkuji.
Edit: Zkusil jsem napálit několik FW, který by snad měly být vhodný pro ten můj tester. Třeba mega328_T4_V2_ST7565. Výsledek je, že se vždy po stisku tlačítka rozsvítí podsvit displeje ale na displeji není naprosto nic. Po cca 20 sekundách podsvícení zhasne. To znamená, že procík v zapojení žije ale buď mám pro displej nesprávný FW a nebo ten průraz 78L05 odpálil kromě 328P i řadič displeje. Nevím, jak vyloučit FW nebo zničený displej. Asi budu muset koupit nový tester. :(
0

bm-magic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07 Feb 2019, 23:02

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa bm-magic » 13 Aug 2023, 22:42

@zájemce,
zase vyšla nová verze od Markuse Reške. Zasílám v příloze.
@celeron,
před pár lety jsem zkoušel napsat příručku jak poznat tester a podle ní tu správnou FW.
Při hledáni informací jsem zjistil, že existují stránky v internetu, které jsou lepší než moje
a co je hlavní, jsou neustále aktualizované.
Tak jsem to vzdal. :-)
Ten tvůj tester neznám, ale našel jsem ho a zjistil, že existují dvě verze.
Posílám můj nehotový text. Na poslední stránce jsou odkazy. Je to odkaz (6). Ruská stránka
od indman@EEVblog. Tam najdeš také aktuální FW k tvému testeru.
Info: Ten stejný odkaz je také v té nové verzi jako [13].
Tak hodně štěstí.
PS ten druhý soubor je moc velký a nevejde se sem. Tak ho ale máš také v tomto dokumentu
Prílohy
50_ctester_cz.pdf
nová verze
(1.18 MiB) 89 stiahnutí
0

celeron
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28 Júl 2013, 00:46

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa celeron » 14 Aug 2023, 11:17

Ahoj!
Díky moc za dokumentaci a návod. Dnes jsem se v tom testeru ještě chvíli vrtal a zjistil jsem, že je přerušená jedna ze dvou SMD 1N4148, co snižuje napájení pro displej. Po její výměně se "rozsvítil" rastr celý plochy displeje ale jen někdy a nic nezobrazil. Tak jsem prošel osciloskopem komunikační piny SDA, SD, SCK a RST. Všude se něco dělo jak na nohách 328P tak za odpory na snížení úrovní signálů. Kromě RST, na noze 328P signál byl, ale za odporem né. Odporově nekonečno. Tak jsem na to kouknul lupou, noha zapájená, odpor taky. Mikroskopem jsem zjistil nepatrnou prasklinu v pájecí plošce pod pinem 30. Stačilo přidat víc pájky a spoj se zacelil a tester maká s posledním FW, co jsem tam nahrál ještě když displej nešel. Vypadá to, že ta prasklina tam vznikla při odpájení 328P horkovzduchem a nebo tam už byla z výroby desky a 328P byla třeba trochu jinak posunutá a zapájená, takže se to neprojevilo.
Tester jsem už včera objednal novej, tak budu mít dva. :) Jeden na měření, druhej na laboraci s různejma FW.
0

bm-magic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07 Feb 2019, 23:02

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa bm-magic » 14 Aug 2023, 15:14

@celeron, moc mě těší, že se ti to povedlo. Škoda, že si již ten další objednal. :-(
V poslední době je hodně nových clonu, ve kterých není originální AT328 ale náhražka, kterou
nelze aktualizovat!
- Přečti si začátek kapitoly 7.
Doufej, že budeš mít štěstí.
0

kocickamia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14 Okt 2023, 15:18

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa kocickamia » 14 Okt 2023, 15:29

schusterj napísal:
03 Dec 2022, 09:35
Zdravím, už se někdo setkal s tímto testerem? Nevím, co to má za displej a co do něj nahrát.
Nějaký nový GM328A?

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802xWf4NX

IMG_5161.JPG
IMG_5162.JPG
Ahoj, displej je LCD_SEMI_ST7735, LCD_RES PD0, LCD_CS PD5, LCD_DC PD1, LCD_SCL PD2, LCD_SDA PD3. Ještě jsem upravoval ENCODER_A PD1 a ENCODER_B PD3. Pokud bys měl obraz vzhůru nohama, zakaž LCD_FLIP_Y a povol LCD_FLIP_X.
2
Obrázok 2

knightey-
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09 Dec 2023, 19:02

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa knightey- » 09 Dec 2023, 19:08

Ahoj, moc díky za tohle super obsáhlé forum!

Jako amatér bych se rád vrátil k elektrotechnice (ze střední).
Tenhle RLC/ESR tester se mi líbí a rád bych ho jako hobby využil pro proměření součástek při opravě kávovarů (vetšinou o vstupní výkonovou část jde...).

Narazil jsem třeba na Hadexu na spousta typů těchto měřáků a to i na Aliexpressu.
Pak i na tohle mega obsáhlé forum. A teď teda vůbec nevím, co bych si měl objednat. Jestli je něco, podle čeho se řídít.
Samosebou, že asi nejvíc mě zajímá "přesnost/opakovatelnost" měření.

Pokud by i existovala stavebnice, asi bych neměl problém si jí koupit a postavit.

Nicméně programování čipů jsem se nikdy nedostal a nečuchnul.
Dokázal by jste mi někde doporučit co ověřeného kde zakoupit?
0

bm-magic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07 Feb 2019, 23:02

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa bm-magic » 23 Dec 2023, 13:26

Jako každý rok je tady pod stromeček, pro ty kteří mají více času, nová verse od Markuse Reškeho.
Tak hezké Vánoce a úspěšný další rok.
Prílohy
51_ctester_cz.pdf
C-tester V1.51
(1.18 MiB) 83 stiahnutí
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok