Stojan na uhlovú brúsku

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa kelwin » 13 Aug 2013, 23:28

anakondiel napísal:Chlapi ,to metabo, je na drevo , a umele hmoty.
okrem toho to metabo ma asi hlinikovy podstavec polozim tam nejake L/Tcko alebo iny jokel a ten hlinik sa vyklepe
ten 170e model vyzera ze uz je asi liatina ono tieto rozbrusovacky je lepsie mat aj tazke potom to menej skace + bezny ponk ;)

Kotuc a otacky niesu problem to sa da vymenit a regulovat externe ale To metabo 120e model asi tazko bude riesit prizmaticky uchyt na tu plastovu hmotu :) co je v strede ako na hlinikove trubky medenne plastove a pod by som sa nebal mozno 10 joklov za rok tiez nie
ale ked to clovek chce na nejaku konstrukciu sklenik by som to asi zodral minimalne ten stojan motor asi vydrzi tie robia poctivo aj loziska a prevod ak je tam.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa Robio » 13 Aug 2013, 23:56

čo ti na tom má preboha skákať.

S tými na drevo sa hliník bežne reže a nieje to vôbec žiadny problém...Na železo sú pílky iné. Najlepšie nejakú veľkú doma robenú zo šrotu alebo bazáru.
S tým stojánkom na karbošku to ide taktiež...ale je to také riešenie že raz za uhorský rok keď človek potrebuje a to už aj ručne sa dá.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa kelwin » 14 Aug 2013, 00:23

A hlinik ten aj AWDckovym platom mozes rezat to je blato - ja by som nechel na tom METABE na drevo rezat Fe profil ako som pisal
nieco silne tazke a tak 50-60x rezov za den a kazde 2-3 tyzdne neverim ze by to dlho vydrzalo (nemyslim motor ale tu konstrukciu podstavca)

skakanim som myslel hlavne to ze liatinovy stojan ma lepsiu stabilitu a liatina nevibruje respektivne nejako pohlcuje tie vibracie

a tie bazosove tazko sudit ja by som asi na nich nevedel spravit 45uhol :))) aspon pri L profile 50x50
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Aug 2013, 22:22

Tie stojany sú na jedno kopyto, labilné a navyše rezať s karbinou upevnenou v stojane tiež nie je bohviečo. Buď pokosovú pílu alebo stacionárne rozbrusovačky, pracujú s 300vkou kotúčom, aj vyšších priemerov. Napr.:

http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/21 ... 0-pr-1.jpg

Alebo takú, ako mám ja. Domamont.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

sarisHD
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 00:00

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa sarisHD » 18 Aug 2013, 22:48

Pôjdem pozrieť v pondelok tú z madmatu a uvidí sa ako je na tom konštrukcia ... v hornbachu som si obzrel iné "značky" a zdá sa že to bude fajn. Kupujem to na domáce použitie kde sa raz za čas bude niečo rezať .....malo by to vydržať...
0

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa kelwin » 19 Aug 2013, 05:38

Drakoush napísal:Tie stojany sú na jedno kopyto, labilné....e rozbrusovačky, pracujú s 300vkou kotúčom, aj vyšších priemerov. Napr.:

http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/21 ... 0-pr-1.jpg

Alebo takú, ako mám ja. Domamont.
@Drakoush >Ta tvoja je uz aj gravitacna pustis a reze sama :)


@SarisHD > Co sa tyka madmatu moc by som si nebol isty ze ju tam uvidis oni to objednaju momente ked to objednas ty
na predajni maju take veci ako metre vrtaky a pod ale toto nebude len tak v tej miestnosti :) ak to nemas po ceste tak si zisti dopredu
0

joži

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa joži » 19 Aug 2013, 07:51

To metabo KS216 tku máme, je to výborná pokocová píla, nemusíte sa ničoho báť, nič sa nevyklepe ani nič podobne.
V spolupráci s Makitáckym kotúčom do hliníka reže ako do masla. treba však použivať mazivo, použivame Lojovú pastu.
Kamarat kupil pokosovku v lídli parkside za 100vku a rezal na tom joklovinu 40x40X4 klasickým rozrusovacím kotučom 200vkou, popílil bezproblemov, len to má nizke otačky na pílenie železa. takisto popílil bezproblémov a dokonca aj presne, a žiadny stojan sa mu neuklepal ani neohol.
treba sa k tomu správať ako človek nie ako prasa, potom aj hobby stroje idú perfektne....

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa kelwin » 19 Aug 2013, 08:08

Ach... ale prave ze hobby zamocnik reze kolko to daa a nie kolko moze na to slabe naradie zatlacit :)
Skus na tej drevo makite rezat ten jokel 40x40x2 a nie hlinik po mesiaci pilenia daj vedet ;)
0

joži

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa joži » 19 Aug 2013, 08:26

prečo by som to robil?? na pílenie železa mám pásovú pílu, takže nevidím dôvod na pílenie železa na mojej pokosovke.

Ja nie som skúšobný ústav aby som robil kreštesty spotrebného tovaru a niekomu vyvracal alebo potvrdzoval jeho domienky. To že sa na pokosovke obstojne píliť dá som písal v predchádzajúcom príspevku.Vari keď to skúšal a píli tak kamarát už nejaký ten mesiac, tak to ako dôkaz stačí nie? Ja mam pílu na jemnú robotu a nie aby som tam pílil železo na to mám iný stroj; pásovú pílu.

Ale zvykol som si že tu jedinci píšu bez žiadných hmatatelných skúseností s daným strojom, iba súdia podľa výzoru a podobne.
Maj si za to že drevopíla metabo píli iba drevo, mne je tvoj imaginárny názor úplne u riti. JA SOM NAPíSAL NAOZAJSTNú REALNU SKúSENOSť S PíLOU METABO KS 216

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Stojan na uhlovú brúsku

Príspevok od používateľa jaromir » 19 Aug 2013, 08:34

jozi, skoda ze nie si registrovany, dal by som ti za tento prispevok - pekne demonstrujuci nezmyselnost podobnych diskusii - pochvalu pred nastupenou jednotkou :)
0

Napísať odpoveď