Zváranie

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zváranie

Príspevok od používateľa Milos66 » 26 Jan 2017, 15:54

Čo sa serieš. Gurtňu okolo krku a keď drisneš dolu už ťa to nebude trápiť :ignore:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Zváranie

Príspevok od používateľa spin90 » 26 Jan 2017, 16:30

0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Jan 2017, 23:44

Mego napísal:sollers, ono čisto teoreticky tam môžem tie šteblíky priamo našrubovať a nemusím zvárať nič... šrubky mi však prídu menej dôveryhodné ako zváranie... možno sa mýlim.
Tak si kúp dôveryhodnejšie "šrubky" :)
Ako od gymnazistu som od Teba čakal troška viac - že si trebárs pozrieš pevnosť v ťahu tej "šrubky" a vypočítaš si to. Asi som sa sklamal.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zváranie

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Jan 2017, 00:30

Mego:

Ja ti to zhrniem.
1. Kym sa dedotknes toho kabla s cim zvaras, tak ta to nekopne. Lenze sa mozes lahko dotknut ak budes vkladat elektrodu. Elektroda na konci je odizolovana.A ked sa uz dotknes (zavisi od tvojo aktualneho odporu), tak ta to moze len jemne posteklit, ale aj riadne kopnut a to tak ze zoskocis z rebriku bezohladu na vysku v ktorej budes. Takze jednoznacne sa priviaz a niekto nech na teba dava pozor z dola, v pripade potreby vypne zvaracku.

2. Neviem ci potrebujes dovarit len priecky alebo aj predlzit rebrik. Ak len dovarit priecky, tak to tam v pohode nazvaraj, len ako to uz bolo spomenute, zvar overit velkym kladivom. Niekedy truska urobi svoje a spoj je nedostatocny.
Ak predlzit rerik, tak jednoznacne pomocou nasunutej trubky, inak sa ti rebrik moze zlomit v mieste zvarania.

Neviem ake mas skusenosti so zvarnim, ale v takej polohe ti moze odkvapnut roztavene zelezo. Takze dobra obuv je nutna, monterky natiahnute obuv, nie do obuvy, aby ti stekanec nestiekol do topanky, lebo na rebriku sa zle skace a vyzuva.... :-) . Ale ak ti zvaranie ide, tak stekanec nema sancu. Popripade si nacvic tu polohu zvarania este predtym na zemi.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváranie

Príspevok od používateľa Mego » 30 Jan 2017, 08:06

Drakoush napísal:
Mego napísal:sollers, ono čisto teoreticky tam môžem tie šteblíky priamo našrubovať a nemusím zvárať nič... šrubky mi však prídu menej dôveryhodné ako zváranie... možno sa mýlim.
Tak si kúp dôveryhodnejšie "šrubky" :)
Ako od gymnazistu som od Teba čakal troška viac - že si trebárs pozrieš pevnosť v ťahu tej "šrubky" a vypočítaš si to. Asi som sa sklamal.
Asi si sa sklamal, o pevnostiach v ťahu som počul naposledy pred 10 rokmi. Otázka je ešte - aké hrubé železisko tam dať? Aspoň štvorku trubku by to chcelo podľa mňa. A keĎ by som to našruboval... no čo ja viem...
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Zváranie

Príspevok od používateľa vaanja » 30 Jan 2017, 16:10

Byl jeden Skot, co se každý jeden den po 30 let modlil, aby vyhrál v loterii.
Potom zahřměl z nebes hlas:
"Synu, kup si alespoň jeden los!"

ale nie, chapem ze je teraz zima, tak tam nepolezes. :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zváranie

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Jan 2017, 16:23

Milos66 napísal:Čo sa serieš. Gurtňu okolo krku a keď drisneš dolu už ťa to nebude trápiť :ignore:
:lol: Tam u vas še hutori - i tak še da. :wink:

Ale bez srandy,ak nemáš šajnu o zváraní, tak to daj niekomu urobiť, ináč platí posledná veta v mojom prvom príspevku. :!:

Ale ak si nedáš povedať a riskneš to, tak si to najprv dolu natrénuj a ked si budeš istý, že to vieš, tak to daj aj tak urobiť niekomu , kto vie zvárať.

Ale ak si nedáš povedať, natrénuješ si to a budeš si istý, že to zvládneš a aj ten zvar zvládne teba, tak si zožeň tú pásovú gurtňu ,čo sa používa na viazanie nákladu na prívesné vozíky, to udrží aj koňa , opáš sa s ňou, poriadne zahrčkaj a druhý koniec tiež uviaž o rebrík,kúsok pod tebou.Potom, aj ked ti frkne struska do topánky ,alebo za golier a budeš tancovať brakedance /odzemok/,zadrží ťa to.

Nezabúdaj, že tie bočnice, čo zostali po tom pôvodnom rebríku neboli pre srandu,alebo hromozvody, ale to boli predlžené madlá, aby si sa mal čoho chytiť, ked vystúpiš na poslednú priečku,takže vlastne musíš urobiť to isté znovu,nielen dovariť priečky. :wink:

Viem , že doma môžeš mať rebrík aj zo slamy,ale v akejkolvek organizcii sa musia robiť pravidelné 6 mesačné prehliadky rebríkov a ich použitelnosti aj zo spísaným záznamom o kontrole,pretože nad 1,5m je už práca vo výškach podla vyhl.č 508/2009 BOZP.
To len naokraj,aby ti ten pásik v rožku avataru nemusel niekedy svietiť na -čierno.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď