Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa lh » 15 Dec 2016, 18:04

Ušetrím Ti čas :biggrin:



Doska nesmie byť spojená vodivo so zemou controllera, a je spojená zo definovaným vstupom. Zem controllera je spojená vodivo s nástrojom. Je to jedna z funkcií CNC USB CONTROLLER-a.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Dec 2016, 18:13

:D

tak nejako to funguje, len hento je desný stoj, desné video .... a chýba ešte vsvetlenie/ukážka ako sa to nastavuje ...

proste si zvolíš veľkosť DPS, mriežku napríklad 10x10 a ono si to spočíta boby na mriežke a ide po nich. Samozrejme DPS je vodivé, na plexisklo používam hrubú Al pásku .na radiči je vývod pre túto sopndu a obal CNC je druhý pól. Takže ak máš vyvedený vstup ppre tú sondu, tak to stačí položiť na DPS a vrták je protipól. Samozrejme pri meraní sa vrták nesmie otáčať. Potom už len stačí mať to aktivované v nastaveniach a samozrejme zvolený normálny posun, hento mu behá nejako divne.
Po meraní si môžeš tú mriežku uložiť a použiť viac krát.
Pred spustením frézovania sa spraví warp s daným projektom a to ti posunie všetky body aj s interpoláciou. Takže pri správne zvolenej mriežke dosiahneš vynikajúci výsledok.
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa lh » 15 Dec 2016, 18:20

Škoda len, že sa nedá táto procedúra zahrnúť do programu (teda, ak to ide, ja som zatiaľ neprišiel ako na to). To by bola výborná vec.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa Robio » 15 Dec 2016, 19:17

Duro napísal:Najviac ma zaujima:

spravny nastroj, spravna rychlost, idealna hlbka frezovania, ale najviac upnutie DPS tak aby bola naozaj rovno...
Ja pouzivam 6mm/s frezy 1, 0.3 mm 15stupnov tusim maju,(na vrubovanie 1.5mm frezu na kompozit) tie najlacnejsie co sa daju na ebay kupit a jeden vydrzi tak cca 2-4dm2 potom zacne sklbat med. (meni sa to od zlozitosti dosky atp). Otacky 24tisic

Necital som co tu druhy pisali ale dosku si vyrovnas najjednoduchsie a najlacnejsie ze si spravis falosnu zakladnu ktoru odfrezujes a bude to pouzitelne, moze to byt kludne aj plexi ak nechces kov. Dosky uchytavam obojstrankou takze nejaku krivost dosky neriesim.
0
Naposledy upravil/-a Robio v 15 Dec 2016, 22:03, upravené celkom 1 krát.
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Dec 2016, 19:31

Presne to som robil pôvodne aj ja, ale neni to ono a je to pracné. časom sa mi vždy nejako vyosila a pre DPS večšiu ako 10x10 to už bol problém.

lh , načo to komponovať do programu ? ak robíš viac rovnakých DPS a upínaš ich na rovnaké miesto, tak by ťa to zdržovalo. Je to proste procedúra, ktorá sa púšťa keď potrebuješ. V našom prípade ma serie to preklikávanie v programe kým to spustíš, musím si zapametať číslo procedúry :D . Problém neni ani tak spustenie ale vždy naklikať mriežku, potom prípadne clear, potom rozmer ... a potom samotný wrap .... už dlho si vravím že si tie kódy vypíšem na papier ... ale ....
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa lh » 15 Dec 2016, 20:21

Veď to... Predstav si v programe napr. pár riadkov

Kód: Vybrať všetko

...

_49209
_48009
_48007
_3421

...

a už nemusíš nič klikať :D Len ešte vyriešiť, aby nekumulovalo korekcie.
Jasné, že sa to nedá všade, ale mne by to veľakrát pomohlo, aj keď skôr pri hrubších materiáloch frézovaných z obidvoch strán. A ešte by sa mi zišla funkcia, kt. by vedela merať Z korekciu pozdĺž dráhy nástroja. Napr. keď robíš gravírovanie na už nejakom predvŕtanom kuse, dá to niekedy fušku určiť správnu sieť bodov. Takto by meral len tam, kde bude frézovať, a vyhol by som sa tomu, že mi nástroj pri meraní vbehne do nejakej diery :crying:

A na rovnaké upnutie by som sa nespoliehal. Stačí inak krivý polotovar, a je to mimo.
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa Dali2 » 15 Dec 2016, 21:51

lh napísal:Škoda len, že sa nedá táto procedúra zahrnúť do programu (teda, ak to ide, ja som zatiaľ neprišiel ako na to). To by bola výborná vec.
Da, len potrebujes soft, ktory to vie, pozri si estlcam, ten to ma ako zabudovanu funkciu, aj najdenie hran obrobku a podobne kravinky http://www.estlcam.com/
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Dec 2016, 21:52

hej hej , diery sú sranda :biggrin: preto používam tú Al fóliu

ale inak myslím, že v tom našom programe sa to dá nejako ošetriť, tie SW krajné body a teda že Z nepojde menej ako XXX, ale neskúšal som to

-- Spojený príspevok 15 Dec 2016, 22:02 --

Dali2, myslím že to má aj náš program, len som ešte 3D nerobil

aha, len tu je nevodivá sonda

alebo
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa Robio » 15 Dec 2016, 22:09

Ked si clovek nafrezuje vodiace koliky, co je v podstate nutnost pri obojstrankach tak sa nevyosi. Ale ano, nieje to ono, je to proste domacke riesenie. Pre nic za nic nemaju profi masiny 30cm hrubu kamennu zakladnu.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Dec 2016, 22:10

lh, na tom našom programe ma vytáčajú práve tie kódy .. mega čísla a úplne proti logike :axe: preto ich nepoužívam ... aj to / si mohli odpustiť, šak sa to dáva zakaždým, tak tam mal byť jeden riadok, len pre zadávanie čísla
_49209
_48009
_48007
_3421
-- Spojený príspevok 15 Dec 2016, 22:13 --
Robio napísal:Ked si clovek nafrezuje vodiace koliky,....

práve pre to si tam dávam kamery ... kolíky som tiež používal , potom som si spravil uholnicu .... ale všetky tieto veci sú problém, hlavne ak potrebuješ celú plochu a ani tak to všetko nerieši, často máš viac DPS na jednom veľkom a po vybraní máš už smolu a musíš to pracne triafať. Tak som zvedavý ako sa mi to vylepší s tými kamerami.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa Robio » 15 Dec 2016, 22:35

S kamerami to musi byt super.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa lh » 15 Dec 2016, 22:58

mato3000 napísal: ...práve pre to si tam dávam kamery ...
Cheš tú kameru riešiť takto?
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Frezovanie DPS - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Dec 2016, 15:15

nie, ja mám dve kamery sladujem X a Y ... aby som sa trafil do už spravených otvorov ... už to mám skoro poskladané, len teraz riešim niečo iné. Potom dám vedieť ako to bude fungovať
Ten ofset sa mi nepozdáva, lebo používam rôzne nástroje , rôznej hrúbky a pod. Takže sa mi to zdá jednoduchšie s dvoma. Ale možno to je slepá cesta.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok