Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Jan 2018, 13:54

Milos66 napísal:Ale pri ručnom osádzaní na linkách je pevná teplota, alebo aspoň uzamknutie regulácie nutnosť.
A takéto stanice sú určené presne na takúto prácu.
na linkach sa iba osadza ale nespajkuje, dosky idu na ramoch do vlny, spajkuje az vizualna kontrola, ked sa opravuje po vlne, nakolko ostavaju sem tam nezacinoane spoje "diery", vizualna kontrola zaroven aj doosadza komponenty, ktore idu na stranu spojov - napriklad LED displeje a podobne, nakolko tie nemozu ist cez vlnu ked su na strane spojov. Rucne pajkovacie stanice mame nastavene na cca 300°C, teplota nieje "uzamknuta" da sa doregulovat podla potreby nakolko pouzivame rozne priemery spajok - 0.5, 0.75 a 1mm.

AndroidSK, doma tiez nebudes velmi "regulovat" zalezi od hrotu a od priemeru spajky aky pouzijes, ja uz som "neprenastavoval" pajku cca 3 mesiace, pouzivam ten isty hrot a spajku 0.75mm. Ale odporucam ti pajku z regulaciou od cca 100°C do 400°C, spodna teplota je pre mekke pajky z nizkou teplotou topenia a horna pre tvrdsie spajky a pocinovanie vacsich ploch, ci hrubsich vodicov
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

makyke
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 24 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa makyke » 28 Jan 2018, 14:05

0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Jan 2018, 14:18

to JBC CD-2BE, presne take mame v robote cca 40 stanic, kompaktnost, masivnost a spolahlivost, jednoducha vymena hrotov :thumbup:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

makyke
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 24 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa makyke » 28 Jan 2018, 14:27

Ako zvláda napr. 12 AWG káble, väčšie konektory, plochy s rozliatou meďou a pod.?
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Jan 2018, 14:42

konektory a rozliata med ok - na rozliatu med sa pouziva specialny plochy hrot, vodice neviem - tie nepajkujeme, ale nemyslim si, ze by to malo byt pre nu problem

Obrázok
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 10 Mar 2018, 10:21

Uvažujem nad tou letovacou pinzetou ovšem máte s tým niekto skúsenosti prípadne aj so značkou tej stanice? Pozeral som aj Ersu ale keďže moja letovačka funguje tak by mi stačil aj takáto lacnejšia verzia :D https://www.hotair.sk/detail/spajkovani ... w-esd.html
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Washu » 10 Mar 2018, 13:32

Hopikmajo: S JBC chybu nespravis. Pinzetu vrelo odporucam, a nezabudnut na sadu hrotov. Pri tychto pajkach ma zmysel na kazdy druh prace brat spravny hrot, to vsak uvidis sam. Weller tiez nieje zla ale ma drahsie hroty je ich mensi vyber v porovnani s JBC a nahradne hroty na pinzetu su cenovo uplna tragedia. Ale inak aj Weller pajkuje spickovo.
Na co si daj pri tej JBC bacha aby vedela mat naraz zapnuty vystup aj pre pinzetu aj pre spajkovacie pero. Zda sa mi ze tieto male stanice to nevedia ale over si to. Nezda sa to ale je to VELMI uzitocna vec.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 10 Mar 2018, 13:53

Spájkovacie pero nepotrebujem na to mám kúpenú Ersu (RDS80). JBC mi už príde celkom drahé na to, že opravy elektroniky niesú môj primárny prísun prašulí :) Každopádne tá Yihua by mohla byť použiteľná či?
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

sergej
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 16:49
Bydlisko: PN/PH
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa sergej » 10 Mar 2018, 14:23

U nas cely vyvoj postupne prechadza na ERSA I-CONxV - da sa k tomu pripojit mala pinzeta na SMD smetie, velka pinzeta pre svaby s hramou az cca 4cm a 150W rucka s obrovksym vyberom hrotov. Vo vybere a testovani bola aj JBC ale ta nie je vhodna na hrubsie prace - hrube kable, tieniace plechy a tiez nema pinzetu na vacsie svaby. Weller mame par kuskov s 250W perom na naozaj velke veci.
0
Ked to funguje na 1. zapnutie, je to prinajmensom podozrive...

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 10 Mar 2018, 14:34

Na Ersa I Con som pozeral aj som si našiel dobrú staničku ale 800eur sa mi aktuálne dať za to nechce. Keď sa jedného škaredého dňa odporúča letovačka tak potom ale zatiaľ na pár rokov som chcel niečo cenovo prijateľné ale zas nie úplne lacný šmejd a tá Yihua mi prišla celkom ok za tie peniaze :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

sergej
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 16:49
Bydlisko: PN/PH
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa sergej » 11 Mar 2018, 01:26

Ako low cost riesenie pre brigosov pouzivame I-con 1V, ktora je len jednokanalova, ale umoznuje pripojit vsetky nastroje. Len teda prehadzujes konektory. Tu nakupujeme pod 10k CZK. Len teda bez DPH :-D
Este lacnejsia je I-con bez "V", ale ta umoznuje pripojit len pero. Mozno aj velku pinzetu , to som si neni isty.
0
Ked to funguje na 1. zapnutie, je to prinajmensom podozrive...

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1284
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Mek » 06 Máj 2018, 21:37

Caute,
mojej starej trafospajkovacke zn. Tesla 75 W pomaly ale isto dochadza tych, preto by som si chcel kupit novu. Budem objednavat aj ine veci z TME, preto som si tam vybral tuto - celkom sa podoba tej starej a dokonca ma aj rovnake upevnenie hrotu. Viem, ze je 100 W, ale 75 W je len o par drobnych lacnejsia...
Moja otazka, ci je to dobra spajkovacka. Lebo minule som kupil v este Baumaxe (teraz je to OBI) taky neskutocny ksunt, vobec to nehrialo, proste sa s tym nedalo robit. Upevnenie hrotu bolo ale vymyslene celkom dobre, boli tam dve dute trubicky so srobmi (preto hroty boli priame, nie zahnute na koncoch). Nastastie mi ju zobrali naspat a vratili peniaze.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Máj 2018, 22:11

Mek napísal:mojej starej trafospajkovacke zn. Tesla 75 W pomaly ale isto dochadza tych
poriadne očisti konce, kde zakladáš drôt a pôjde ako nová :D
Pre jednoduchšiu výmenu drôtov mám takúto úpravu...
Prílohy
Bez názvu.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Máj 2018, 22:51

Mek napísal:Caute,
mojej starej trafospajkovacke zn. Tesla 75 W pomaly ale isto dochadza tych, preto by som si chcel kupit novu. Budem objednavat aj ine veci z TME, preto som si tam vybral tuto - celkom sa podoba tej starej a dokonca ma aj rovnake upevnenie hrotu. Viem, ze je 100 W, ale 75 W je len o par drobnych lacnejsia...
Moja otazka, ci je to dobra spajkovacka. Lebo minule som kupil v este Baumaxe (teraz je to OBI) taky neskutocny ksunt, vobec to nehrialo, proste sa s tym nedalo robit. Upevnenie hrotu bolo ale vymyslene celkom dobre, boli tam dve dute trubicky so srobmi (preto hroty boli priame, nie zahnute na koncoch). Nastastie mi ju zobrali naspat a vratili peniaze.
Pravdepodobne už dožíva trafo. Asi je zodraté. Skús vymeniť krúžky.
Alebo vyčisti liehom pásoviny od trafa. Pôjde ako nová ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Máj 2018, 23:00

takto to dopadne, keď sa pravidelne nemení olej :finga:
Mek napísal:preto by som si chcel kupit novu
lepšiu NOVÚ trafopájku dnes ťažko kúpiš...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1284
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Mek » 07 Máj 2018, 22:45

Ved v poriadku, a nebojte sa, ja som uz skusal vsetko vycistit a naozaj fachcila ako nova. Tym, ze doziva, som myslel, ze a) trafo sa v kryte mierne hybe, ma volu, a b) mam strhnute zavity na srobiky co upevnuju drotik, tak som tam dal take sirsie ale je len otazkou casu ked uz ani to nepomoze...
Tak co, nemam kupovat tu z TME a radsej sa poobzerat po bazosi a spol. a kupit nejaku staru teslu? Tuto spajkovacku som tiez kupil cez bazos, dobre sluzila (a este sluzi, len dokedy...)
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa AEdison » 08 Máj 2018, 00:55

Na už nebohej trafopajke som tiež vychrustal diery. Odrezal som ten kúsok (asi 6mm), vytiahol stredovú izoláciu, vyvŕtal a narezal nové závity. Keď ti linga trafo, stačí rozobrať a vyložiť pertinaxom, alebo preloženým kartónom.
Ak trváš na novej, tá čo si poslal ti bude dobrá. (Mal som čo otvoriť, teraz mi každá stránka predáva v reklamách trafopajky. :roll:)

Mimochodom ten trubičkový úchyt čo si spomínal, obchádzaj na ďaleko. Síce to vyzerá prakticky a elegantne, ale je to tak vrcholne na hovno že tú pajku po týždni vrátiš.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa Milos66 » 08 Máj 2018, 07:38

Mek napísal:Tak co, nemam kupovat tu z TME a radsej sa poobzerat po bazosi a spol. a kupit nejaku staru teslu? T
A prečo starú, keď sa stále vyrábajú?
https://www.dtelektronik.sk/kategoria/d ... kou-etp-3/
http://www.hresan.sk/?action=detail&id= ... &catg=2348

A ak máš ulomené vo vnútri držiaky na trafko, tak kúp len nový dekel.
https://www.dtelektronik.sk/kategoria/d ... -oranzovy/
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa AndroidSK » 09 Máj 2018, 23:48

ja mám ETP III, 100W a nemôžem sa sťažovať... idú s tým pekne aj troška väčie množstvá cínu
ps: radšej by som bral verziu so žiarovkou, tie ledky moc nemusím
0

marek_k2
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18 Jún 2018, 13:31

Re: Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Príspevok od používateľa marek_k2 » 18 Jún 2018, 13:38

Ahojte, hladam spajkovaciu stanicu, staci mi hobby trieda, nepotrebujem presne nstavenie teploty na stupen, ale chcem nieco s cim sa bude dat robit a nebudem nadavat pri tom. To co ponukaju v GM stoji za cosi? Alebo sa da za 90€ zohnat nieco lepsie?

https://www.gme.sk/pajeci-stanice-solomon-sl-20cmc
https://www.gme.sk/spajkovacia-stanica- ... uct-detail

resp posluzi tato https://www.gme.sk/pajeci-stanice-proskit-ss-206b rovnako ako ta drahsia proskit, len nebudem mat mikroprocesorovu ale analogovu?

Preco su solomon predavane pod znackou Pensol lacnejsie?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok