Laserova tlaciaren

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Laserova tlaciaren

Príspevok od používateľa Andrej » 17 Jan 2008, 13:20

Prosim vas ludkovia. Kto viete poradit..Mam deskJet a chcem si kupit LaserJet, vsetci asi vedia na co. Do tlaciarni fakt moc nevidim, tak sa chcem spytat, ci kazda laserova tlaciaren je shcopna tlacit na folie. Lebo v NAY mi panak hovoril, ze nie vsetky to vedia, co sa mi ale nezda moc realne...Tak aky je vas nazor?? Konkretne sa jedna o lacnosku XEROX Phazer 3117 Diky. Aby som ju nekupil a bude mi na dve veci..
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 17 Jan 2008, 13:34

Ahoj, ja mam HP1020 je to velmi dobra tlaciaren. Na folie tlaci, len musim vyskusat ako. Dnes je to uz skonceny model, ale vyraba sa namiesto neho 1018ka. Je to to iste. Ja ti doporucujem tuto. Mozem ti vyskusat ako to tlaci an folie. A neni problem i s tonerom. Sice pouzivam repasovane, ovsem te horsie tlacia, ale to je u vsetkych tlaciarni tak. Ten toner sa da kupit za cca700sk bet dane. Vydrzi mi cca 3000 stran, zalezi od hustoty a kontrastu,.. V zasade netlaci v mode setrenia toneru. je to aj pre tlaciaren horsie. ja by ti doporucil to HP, a tie folie mozem vyskusat, alebo dobehni, a mozes si ju vyskusat sam. Som s Kanianky :-)

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

aLE

Príspevok od používateľa Andrej » 17 Jan 2008, 13:49

no POZERAL SOM JU....Ale na moj vkus dost draha.. :D Ja som to chcel len na DPS... Tuto ten phazer ci aky chuj to je je za 2000. no tak reku ci to ide, alebo nejde...Ved ja si ale myslim, ze by to malo ist...
Jozi tak z Kanianky hovoris...No parada...aspon niekto nablizku super..Uvidim, este dnes ze ako sa to ukaze...a tak.. :)-..
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 17 Jan 2008, 14:03

ved stoji asi 3ku. mozno by som ti vedel vybavit zlavu. A na dps sa mi osvedcil pauzak, nakolko treba vytlacit dva a zlepit ich kvoli kontrastu. s foliu mi to neslo dobre, a toner sa niekedy odliepal. Teoreticky to dokaze kazda tlaciare vytlacit, ale prakticky ti to na tu foliu nikto neda vyskusat. kludne sa stav, ked nebudem v robote alebo v skole tak budem doma co je asi len cez vikend:-)

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

He

Príspevok od používateľa Andrej » 17 Jan 2008, 14:05

Ja som zase v robote len cez vikend..a v tyzdni v SKOle.. :D nuz ked sa inac neda...a na ten pauzak to ide v poho??? presvieti to potom UV-cka? A na pauzak sa s atramentom neda tlacit??
0

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 17 Jan 2008, 14:17

Ja mam doma laserovku Xerox Phaser 3122 a tlacim na nej predlohy DPS na priesvitne folie. Mam ju vyse roka a funguje spolahlivo. Ked vsak vytlacim predlohu na priesvitnu foliu, nie su spoje dokonale cierne a nepriesvitne, musim vytlacit este raz predlohu a prelozit povodnu predlohu...takto dosiahnem plne cierne a nepriesvitne spoje...
0

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 17 Jan 2008, 16:17

mam HP 1020, uz tu bola spominana, a na transparentne folie bezproblemov, len po vytlaceni treba tu foliu vopchat do nejakej krabice a vyko krabice pokapkat acetnom, aby toner na folii bol sytejsi, a potom ti to vybojka nema sancu presvietit.
0


Používateľov profilový obrázok
DODO252
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 03 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Topoľčany
Vek: 29

Príspevok od používateľa DODO252 » 21 Feb 2009, 17:26

no caw ja tiez robim fotocestou a tlacim v pohode atramentovou tlaciarnou ale kupujem do nej foliu do atramentovych tlaciarni a ona je z jednej strany taka drsna a z druhej hladka a na to drsne ked to vytlacim tak je to na 100% ani nemusim dve davat na seba jedna a ide to !
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 21 Feb 2009, 17:53

Tlač na fóliu nieje výhradou tlačiarne ale fólie. U laserovky nieje problém. Jediný problém je aby to médium prešlo vo zdraví zažehlovacou jednotkou. U atramentovky nastavenie typu papiera hodne zmení výsledok lebo sa reguluje množstvo atramentu. Všeobecne tlač na fóliu je čiste SW záležitosť. Takže určite budeš musieť kupovať fóliu do origo laserjet. Ak tlačiareň nepodporuje ponuku tlač na fóliu tak to vytlač ako na normálny papier v CAD kvalite. Tieto moderné tlačirne ma celkom fascinujú lebo si merajú šírku média a pod. Meranie spočíva čiste na optickom princípe takže som to riešil formou zafarbenia jedného kraju fólie pomocou centrofixu. Kde a ako treba zafarbiť treba zistiť u konkrétnej tlačirne lebo sa to trochu mení.
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa thompson » 21 Feb 2009, 18:10

joži napísal:Ahoj, ja mam HP1020 je to velmi dobra tlaciaren. Na folie tlaci, len musim vyskusat ako. Dnes je to uz skonceny model, ale vyraba sa namiesto neho 1018ka. Je to to iste. Ja ti doporucujem tuto. Mozem ti vyskusat ako to tlaci an folie. A neni problem i s tonerom. Sice pouzivam repasovane, ovsem te horsie tlacia, ale to je u vsetkych tlaciarni tak. Ten toner sa da kupit za cca700sk bet dane. Vydrzi mi cca 3000 stran, zalezi od hustoty a kontrastu,.. V zasade netlaci v mode setrenia toneru. je to aj pre tlaciaren horsie. ja by ti doporucil to HP, a tie folie mozem vyskusat, alebo dobehni, a mozes si ju vyskusat sam. Som s Kanianky :-)
ja ju mam teiz a dnes som tlacil na lepiacu foliu pohoda
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 21 Feb 2009, 18:49

Mam ju doma, čo by si chcel vedieť ?

a Andrej, tiež si myslím že už v dnešnej dome dokáže resp. v SW má na výber aj fóliu...takže tlačiť bude...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 21 Feb 2009, 19:35

Kedze tema ma viac nez rok uz si viem odpovedat aj ja :D ano bez problemov ficim na tej XEROXke :)
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Aug 2011, 19:01

AKURAT aj ja riesim fotocestu vyskusal som to z taramentovou tlaciarnou no moja tlaciaren je uz asi K.O zisla by sa nova ta napln ,doteraz som len doplnal ,ale nasiel som na nete
http://pc.bazos.sk/inzerat/9414977/HP-L ... unkcna.php
ako som tuto cital par prispevkov vysse tak je ok
ak by nahodou predaval s tonerom lasnejsie dajte vediet

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 03 Aug 2011, 19:29

Toto boli legendarne tlaciarne. Na fotocestu funguju, istu dobu som pouzival srochu slabsi model tejto rady. Samozrejme black covering sptay je nutnostou ale kontrast je fyborny. Jedina nevyhoda je rozmerova nepresnost pauzaku. Daju sa robit obojstranky aj maska ale nieje to dokonale. Kazdopadne malo by ti to viac nez stacit.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 03 Aug 2011, 19:41

predával som tu LaserJet 1200N s viac ako do polovičky plným tonerom (6k) za 20E plne funkčnú , nikto nechcel ;)

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Aug 2011, 20:29

right13
vtedy nebola mi treba

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 35 minútach:

edit

a uz nepredas?

Používateľov profilový obrázok
Daniel6945
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21 Sep 2011, 00:00

Re: Laserova tlaciaren

Príspevok od používateľa Daniel6945 » 11 Okt 2011, 15:17

Nechcem zakľadať ďalšiu zbytočnú tému, ale chcem sa Vás opítať ohľadom tlačiarne HP Photosmart C3180. Tlačí aj fólie na DPS ? :)
0

Používateľov profilový obrázok
zelatina
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 18 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Piešťany/Brno
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Laserova tlaciaren

Príspevok od používateľa zelatina » 11 Okt 2011, 17:29

tlačí, ale treba preložiť 2 fólie cez seba, ináč to dosť presvitá
0

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Laserova tlaciaren

Príspevok od používateľa heno382 » 18 Dec 2011, 11:42

Ahojte nezakladam nové vlákno tak sa spýtam tu rozmýšľam nad kúpou laserovky a našiel som túto tak sa chcem spýtať či ju niekto nemá a ak ano ako tlačí fólie, potom do úvahy ešte prichádza konica minolta PP1350W, ktoru by ste si vybrali z týchcto dvoch alebo môžte navrhnúť aj inu. Ďakujem za odpovede.
0
Inak, volám sa Daniel :)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok