Poradte sadu naradia

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

MSDOSMan

Poradte sadu naradia

Príspevok od používateľa MSDOSMan » 11 Aug 2011, 19:01

Zdravim.

Chcem sa opytat.... urcite je tu par elektrikarov aj zamestnanim, nielen oblubou. Potreboval by som sadu naradia, ale nechcem tie sady ako moja firemna (Aj kufor sa uz rosypal :D) ..

Obsahovat by to malo nieco ako toto:
http://www.gme.sk/sk/sada-naradi-pro-el ... 1-679.html

len by som sa potesil, keby boli v kufri aj neake prihradky na dutinnky, texy, sroby, vagosvorky a podobne .. ved ti, co robite, viete.

Robim aj vzducharinu, poplasne, apodobne, preto ta sada taka ... vacsia ..


Cena .. do cca 200 eur... No keby sa naslo nieco, za co by mi nebolo luto hodit aj 300, tak nieje prekazkov..

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 11 Aug 2011, 19:25

OT :lol:
Prílohy
DSCF1217.JPG
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

MSDOSMan

Príspevok od používateľa MSDOSMan » 11 Aug 2011, 20:17

Nieco take mam v praci teraz .. a vsetko odchadza, polovicu naradia som uz polamal, poohybal, ztupil .. Ale dvojrocna sada srobovakov z lidla za cca 12 eur drzi bez akeokolvek vacseieho viditelneho poskodenia, a dokonca som y nej este niec nestratil :D

ujo-elektron

Re: Poradte sadu naradia

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 11 Aug 2011, 21:27

MSDOSMan napísal: Robim aj vzducharinu, poplasne, apodobne, preto ta sada taka ... vacsia ..


Cena .. do cca 200 eur... No keby sa naslo nieco, za co by mi nebolo luto hodit aj 300, tak nieje prekazkov..
Zdravím ťa, robím servisáka kotlov a podobných zariadení, vrátane kompresorov a pod. Ja osobne mám všetko v kufríku, ako peťus, ale troška vo väčšom. Sady náradia nekupujem, lebo to odchádza, samozrejme je drahšie, kupovať všetko po kúsku, ale je to kvalitnejšie. Lisovačky, skrutkovače, kliešte mám cimco, som spokojný. Kedysi som mal kufrík, v ktorom boli 3 "listy", z každej strany som mal zapichnuté náradie, ale v tom som viac upratoval, ako robil. Preto som to šmaril do kufra. A navyše mi to bolo aj tak prd platné, lebo nosím kopec náradia, mám to potrieskané v dodávke a vyberám jak v zbernom dvore.
Toľko môj názor.

Používateľov profilový obrázok
sonikmartin
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Litomyšl
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sonikmartin » 11 Aug 2011, 21:49

Doma to mam v plastovem kufru (pracovni na spinavou praci) a nebo v supliku ve stole a v poradaci ve skrini. Jinak v praci mam kozenou tazku a tam mam vsechno naraci co potrebuji. Sroubovaky NAREX, klice Bahco, Nastrckové klice a bity TONA, Krabicku s pojistkama, krabicku s dutinkama, pixlu se startery, pixly se stahovackami, A jsem spokojeny. Sroubovaky bych nevymenil protoze NAREX je perfektni a zbytek je take velice kvalitni.

Spinavá prace

Obrázok

A ted cista a jemna
Sroubováky a jine klice

Obrázok

Vsechno ostatní

Obrázok

Obrázok

Tasku mam v praci takze ti fotku nedadam hned, ale jak rikaji ostatni, kup si to jednotlive a kvalitni znacky a budes mit klid a klidne i ten plastovy kufr. Na naradi by se nemelo setrit.
0

ujo-elektron

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 12 Aug 2011, 14:10

Martin, si ďaľší, krotý verí narexu a bahcu... Môj človek ;)

Používateľov profilový obrázok
mat100
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 07 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Plzen - jih
Vek: 29

Príspevok od používateľa mat100 » 12 Aug 2011, 14:31

Taky se přidám k zastáncům kvalitního nářadí

Narex, Bosch, Bahco, Hilti, Makita, Tona, Knipex,

Každá firma je dobrá pouze v určitém druhu nářadí ! Musíš vědět, kde co kupovat. :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 12 Aug 2011, 15:17

od boshe jenom profi, jinak ty levný jsou taky hnůj. Jsem rád že nikdo nepovažujete za kvalitu Black&Decker :lol:
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 12 Aug 2011, 16:13

Sa cudujem, ze ste este nespomenuli v tejto teme Zbiroviu...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sonikmartin
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Litomyšl
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sonikmartin » 12 Aug 2011, 16:29

Peťus napísal:od boshe jenom profi, jinak ty levný jsou taky hnůj. Jsem rád že nikdo nepovažujete za kvalitu Black&Decker :lol:
Kdyz si vemu Black&Decker, FERM, levny bosh a treba ty marketový akce tak jako proc je nekoupit, Jako jednorázovku na akci u které vím že budou trpět jako pes. Protože mi je potom nebude líto zahodit. Takže tohle nářadí ma taky svoje místo na trhu.
0

Používateľov profilový obrázok
otep69
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 31 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Jarok
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa otep69 » 12 Aug 2011, 19:05

Aj tak najlepšie náradie s akým som doteraz pracoval (a to pracujem ako umelecký kováč - zámočník - zvárač) sú stará dobrá TONA gola sada a kladivo ako donucovací prostriedok :D
0
Teší ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
Čo nejde silou, pôjde silou ešte väčšou.

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 12 Aug 2011, 19:31

sonikmartin napísal:
Peťus napísal:od boshe jenom profi, jinak ty levný jsou taky hnůj. Jsem rád že nikdo nepovažujete za kvalitu Black&Decker :lol:
Kdyz si vemu Black&Decker, FERM, levny bosh a treba ty marketový akce tak jako proc je nekoupit, Jako jednorázovku na akci u které vím že budou trpět jako pes. Protože mi je potom nebude líto zahodit. Takže tohle nářadí ma taky svoje místo na trhu.
určitě mají, přítelky táta si je kupuje, a za půl roku nadává že mu to zase nejde... Já mám brusku od Boshe Profi 850CE a nic lepšího jsem v ruce ještě nedržel (myšleno brusku). :D
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 12 Aug 2011, 19:32

hentie NAREX MICROLINE su geniálne , to je šrobovák ako sa patrí , mám dva už zopár rokov ale to je prakticky nezničitelné,skor zničíš hlavu ako ostrie

Dalej mám od WIHA šrobováky, stojí síce jeden 7euro a viac ale tiež držiak, tie z lídla stoja zahovno, som ich zničil ani neviem ako,škoda peňazí

kliešte mám ešte staré narexácke , ináč by som kupoval buď wihu alebo spomínané cimco alebo narex.... Len bacha , mám šrobováky od NAREXu s ružovou rúčkou a to sú nejaké šroty,veľmi ľahko sa ohnú.


Vyser sa na sadu náradia, kúp si jeden kufor a postupne kupuj značkové náradie...

Používateľov profilový obrázok
mat100
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 07 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Plzen - jih
Vek: 29

Príspevok od používateľa mat100 » 12 Aug 2011, 19:44

Peťus napísal:
sonikmartin napísal:
Peťus napísal:od boshe jenom profi, jinak ty levný jsou taky hnůj. Jsem rád že nikdo nepovažujete za kvalitu Black&Decker :lol:
Kdyz si vemu Black&Decker, FERM, levny bosh a treba ty marketový akce tak jako proc je nekoupit, Jako jednorázovku na akci u které vím že budou trpět jako pes. Protože mi je potom nebude líto zahodit. Takže tohle nářadí ma taky svoje místo na trhu.
určitě mají, přítelky táta si je kupuje, a za půl roku nadává že mu to zase nejde... Já mám brusku od Boshe Profi 850CE a nic lepšího jsem v ruce ještě nedržel (myšleno brusku). :D
Ani držet nebudeš :wink:
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 12 Aug 2011, 19:57

mat100 napísal:
Peťus napísal: Já mám brusku od Boshe Profi 850CE a nic lepšího jsem v ruce ještě nedržel (myšleno brusku). :D
Ani držet nebudeš :wink:

tým by som si nebol taký istý, myslím že makita alebo teraz najnovšie HITACHI čo je všetko označované ako PROFI by ju prekonalo až by zozelenela závisťou...

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 12 Aug 2011, 20:01

Kdyby nám ji dali vyzkoušet v práci,tak bych mohl posoudit, ale kupovat si jí nebudu :-)

//2000 Happy New Year
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Príspevok od používateľa SMITH » 12 Aug 2011, 20:15

otep69 napísal:Aj tak najlepšie náradie s akým som doteraz pracoval (a to pracujem ako umelecký kováč - zámočník - zvárač) sú stará dobrá TONA gola sada a kladivo ako donucovací prostriedok :D
Čo sa týka klúčov a gala , tak velmi slušna značka je aj FORTUM .
V práci máme eletrikárske skrutkovače WIHA , ale su dosť mäkké , ale ako som si všimol to je problém aj u iných skrutkovačov pre elektro iných značiek . Inak používame Náradie UNIOR , ktoré je tiež velmi slušnej kvality . Teraz sme nafasovali vrtačky HITACHI , tak uvidím čo to bude zač .

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 8 minútach:
Peťus napísal: Já mám brusku od Boshe Profi 850CE a nic lepšího jsem v ruce ještě nedržel (myšleno brusku). :D
Mali sme BOSCHky v práci a na 3 som musel opravovať vypínač , a jedna sa kusla do materialu a ulomila sa jej hruška , nemala bezpečnostnú spojku.
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

MSDOSMan

Príspevok od používateľa MSDOSMan » 12 Aug 2011, 20:15

Ved preto som tu napisal, ci niekto nevie o niecom kvalitnom v sade.


Ja srobujem povacsinou akumou - makita... no tie srobovaky z firmy nevydrzia ani ten zvysok.. Vrtam Hiltkou - nikdy by som ju nemenil ..
Na lisovackach nemam ani znacku, ale chapem to, niekedy uz mam fakt chut pouzit kombinacky a fakt tu robotu odj*bat.
Stikacky, plochacky, a podobne ... aj tam bola akasi znacka, no ani neviem uz aka, aj plasty su dodrete, nielen pracovna cast.. plochacky poohybane (uz mam v kufri asi 4-ro, co vzdy kupim neake sroty, co len tak vezmem na rychlo, ked idem po material a pod.)

Noz na odblankovanie je totalne osobitna kapitola .. ten moj firemny nekomentujem, uz mam treti a stale a vzdy mi daju ten isty (typ, znacka cimco) ..
Rozmyslal som na Yokari (alebo tak neak sa vola), kolega ho ma, a vraj je spokojny.

Tiez som zatial natom tak, ze vsetko osobitne .. No napisal som tu, ak ma niekto skusenost s neakou profi sadou, ze je fakt dobra, tak by som to mal o dost jednoduchsie...

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Príspevok od používateľa SMITH » 12 Aug 2011, 20:23

MSDOSMan : Popozeraj sa po UNIORe maju velmi slušnu kvalitu .
Odizolovačky mám nejaké w ,neviem z hlavy ,musím pozrieť v práci.
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 12 Aug 2011, 20:26

Narex je jasná volba. Zničil jsem od nich jen nůžky na plech a ty dostávaly těžce zabrat.

Nejlepší nářadí je to vyrobené v československu. Ještě se mi nikdy nepovedlo zničit starý poctivý klíč. :D
0

Napísať odpoveď