Aky osciloskop??

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa elmoto » 19 Feb 2014, 22:00

cize notebook a audio vstup ti staci plus sw k tomu. plny internet
0
nie som tu

oravan

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa oravan » 19 Feb 2014, 22:24

to su haraburdy pokial chce dobrý skop nech sa nauči na analogu a za tie peniaze sa dá zohnat aj lepší ono fakt asi záleži čo ide a chce merať, ja osobne dokážem NF aj zo starším BM370 bez problémov zosilovače merať i ked sa to považuje za kukátko ale v vo svojej dobe iny nebol a inak sa merať sa nedalo no jo doba je iná aj za cenu vekych penazí len ked mám doma ničotu ale držím krok z dobou to sa mi zdá zblbosť ako tu v nejakom vlákne chcel maník analoovy meráčik prečo nie veď kolky nevedia ani z digitálom pracovať a ipulzná technika sa z digitálom už vôbec nejde vlstná skusenosť omluvám sa pravopis

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa SMITH » 19 Feb 2014, 23:05

BM370 je už archaizmus ... Nehovorím , že neukáže priebeh , ale vzhľadom na to , že nemám ani kalibrovaný delič , ani časovku , tak človek vlastne ani nevie na čo sa pozerá ...

Áno , na naučenie je analógový "škopek" najlepší , len ... na meranie v aute je málo vhodný kvôli napájaniu zo siete vzhľadom na to , že GND je spojené s PE siete , čo môže viesť k problémom , až k deštrukcii , pri meraní na aute ... dá sa to celkom efektne vyriešiť oddeľovacím transformátorom .
Dalšíou nevýhodou je absencia záznamu signálu , čo je prospešná vec na ďalšie skúmanie priebehu signálu ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

oravan

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa oravan » 20 Feb 2014, 00:00

ano ano v aute berem ale pokial chce meranie nejakeho zosilnovaču a vidieť krivku tam mu stači aj BM veď kedisi nič nebolo Krížik potom BM 370 a pardon tie čo volali autobus nejake BMky ale číslo neviem sám ho mal svojho času bola fakt krava teda slon ale šiel boli myslím do 50Mhz a 90mhz

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa balki » 20 Feb 2014, 00:29

Nechajte už BMky odpočívať v histórií kde nik nevidel za hranice a ani len netušil čo je to DSP...
Dnes je plný ebay prístrojov ktoré v čase výroby BMky ju predbehli o 15 rokov. Je na zaplakanie ako sme tu boli v tedy zaostalý.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa AndiCibula » 20 Feb 2014, 00:49

Nekaz kšefty nešťastníkom ktorí sa potrebujú zbaviť BMiek so ziskom aspoň na krytie straty. :evil:
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa balki » 20 Feb 2014, 00:55

Tak im poradím nech to šmaria okamžite do koša, aspoň sa zbavia odpodu ktorý vlastnia už od 90tych rokov :!:
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa SMITH » 20 Feb 2014, 01:35

oravan napísal:ano ano v aute berem ale pokial chce meranie nejakeho zosilnovaču a vidieť krivku tam mu stači aj BM veď kedisi nič nebolo Krížik potom BM 370 a pardon tie čo volali autobus nejake BMky ale číslo neviem sám ho mal svojho času bola fakt krava teda slon ale šiel boli myslím do 50Mhz a 90mhz
JJ BM464 a BM564 , to už boli osciloskopy , ale BM370 ? Meral čo ? Krivku ? ktorá mala velkosť U tretiu polohu prepínača a frekvencii 100 : 1 ? BM370 bolo kukátko , bez dalších prístrojoch ako merač kmitočtu a milivoltmeter prakticky nepoužitelné ...

2 Balki : Presne tak , BM sú už história ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa BFX » 21 Feb 2014, 00:19

OWON
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Aky osciloskop??

Príspevok od používateľa Jirka84 » 21 Feb 2014, 15:06

Sunnynko, co by zakladatel dotazu, zatím nehodlá komentovat názory, protože asi neví, kolik peněz by mohl do oscila investovat , jak dlouho ho bude bavit "pozeraŤ sa na obrazovku" ... NA-dávat na laciné a po-chválit drahé přístroje je věc osobní povahy. Já mám leta BM 564, i když jsem byl v práci, v dobách TTL logiky a sálových "PC", zmlsaný Tektronixem 2kanálovým s lupou a do 200MHz, ke kterému jsme si dodělali k němu 9kanálový analyzátor pro hledání chyb (až do ns pulzů).
Jak říkám, co technik, to názor :wink:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Mar 2017, 20:52

Zdar, zvazujem kupu skopu k PC - nie samostatneho stroja, nakolko mam v dielni HP DC5800SFF a chcel by som vyuzit prave PC k tomuto. Preto by ma zaujimal Vas nazor na toto tu :

https://www.aliexpress.com/item/Hantek- ... 0ad4963f14

Osciloskop bude obcasne vyuzivany, spat s nim nebudem :D to znamena na bezne merania. Zaujimalo by ma preto, ci ho z Vas niekto doma ma a ci je s nim spokojny a ci nema dajake muchy.

Obrázok

témy zlúčil a hlásenie uzavrel Merák 2.8.2017 o 20:10
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

BOBOR
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Snina, Košice

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa BOBOR » 20 Mar 2017, 20:55

Od Hanteku nič nebrať, vyrábajú polofunkčné šmejdy.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Mar 2017, 20:57

vies o dacom inom v podobnej cenovej hladine a parametroch?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Martin008
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18 Dec 2012, 19:59
Bydlisko: Bratislava
Vek: 25

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa Martin008 » 20 Mar 2017, 22:36

Od Hanteku mám osciloskop(DSo1060) dva roky Nemám žiaden problém z funkčnosťou.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa misocko » 20 Mar 2017, 23:01

vzhladom na cenovu relaciu - asi vies ze to nebude hitech. mam doma iba to, ale venujem sa elektrike iba hobby, ak by som s tym mal robit nonstop tak ho rozslapnem.
najviac ma stve to jeho pravidelne zamrznutie, s najnovsim updatom softwaru este viac ako zo starym (pichnes do siete klasicky nespinany adapter a uz je to zamrznute - vytiahnut z USB, obcas aj vypnut obsluzny program bo aj ten zamrzne, znova napichnut. Uz mam dve USB na notasi rozpadnute, kupil som si koli tomu hub a asi mu spravim aj nejaky resetovaci vypinac)
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Mar 2017, 23:18

nasiel som este toto, dotaz vizorovo veelmi podobny... nebude to hantek klon?

Obrázok

https://www.aliexpress.com/item/ISDS205 ... 9c2a&tpp=1

Pre misocko:

Downgrade firmware nemas dakde odlozeny? nedaju sa nejako vratit spet zmeny? Pred tym osudovym update bol ok? skade si tahal ten "podareny" firmware?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa SMITH » 22 Mar 2017, 10:33

Možno by nebolo na škodu si prečítať to to
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... osciloskop
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa muziker » 22 Mar 2017, 12:09

Už len pohľad na lacné čínske "akožeosciloskopy" (ale nielen tie, platí to všeobecne) vyvoláva zlé predtuchy u každého potencionálneho kupca. Vo všeobecnosti možno konštatovať (a asi to nebude až tak ďaleko od pravdy), že problémy veľmi pravdepodobne nastanú na použitých "značkových" elektrolytoch, ak to má nejaké ovládacie prvky ako enkodery, tak väčšinou začnú pomerne skoro strčkovať, pomaly ale isto začnú degradovať plastové diely ako rôzne hmatníky a gombíky, ..... a ako už bolo povedané firmware tiež nepatrí ku silným stránkam čínskym hračkám (lebo aj na prvý pohľad nepripomínajú seriózne meráky ale skôr hračky pre deti). Je to proste daň za snahu o stále lacnejšiu výrobu aby sa "čosi" zvýšilo pre "podnikateľov" ktorí jednoducho musia vždy a všade zarábať viac a viac. Na toto raz ľudstvo vykape.
Ale aby to, čo som sem hodil nevyzeralo až tak pesimisticky, treba kúpiť, vyskúšať a ... zanadávať si aby sa uľavilo na duši. :thanks:
0
muziker

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa martin knocik » 22 Mar 2017, 12:59

muziker, treba sa na to pozrieť z pohladu ceny. Problém je ten že digitalne osciloskopy si stale držia cenu. Aj použití digitalne osciloskopy stoja viac ako 200€, tektronix TDS210 pod 300€ som moc nevidel. Noví lacné osciloskopy začínajú od 200€ vyššie.

A teraz si predstavme že niekto chce sledovať jednorazove deje/prechodové javy a potrebuje osciloskop s pamaťou.
Ak má rozpočet menej ako 200€, tak jedina moýnosť sú tie čínske pc osciloskopy (dúfam v Moorov zakon a pokles ceny čipov pri naraste vykonu) alebo klony log analyzatorov - ak chce robiť digitalnu techniku.

Ten kto sa zabava s audiotechnikou, tomu je hej. Použité analogové osciloskopy su lacné, ak potrebuje zaznam tak stačí zvuková karta.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 53

Re: Nakupna poradna : Osciloskop

Príspevok od používateľa miroL » 22 Mar 2017, 17:51

Pridavam sa tiez k Misockovi. Je to hracka, ktoru ked clovek najviac potrebuje, tak mrzne, inokedy treba preinstalovavat softver a pod. Takze este som ho nerozslapal, ale uz k tomu moc nechybalo.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok