Spájkovacia technika - nákupná poradňa

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 24 Mar 2010, 19:31

víborná vec, ale je to profi...dačo take mame v škole a zatiaľ bol problem s prelomenym kablom...to trosku chýba kvalita....ale pri sťudentoch typu"aha švihadlo" sa ani nečudujem...
0

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 24 Mar 2010, 19:56

mám presne to isté čo sa týka vzhľadu, akurát tá moja sa volá fixpoint či ako...
zatiaľ problém nebol, ak nerátam odchádzanie výhrevných teliesok v rúčke tak cca po roku a pol. ale záleží od používania
0

tdid
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: Dunajská Streda
Vek: 48

spaj stanica

Príspevok od používateľa tdid » 07 Apr 2010, 23:30

Najlepsi je METCAL!!!
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 09 Apr 2010, 22:24

Za tu cenu by som do toho urcite isiel. Ale mam ERS-ku, takze zatial nepotrebujem novu mikropajku.


////Teraz som si pozrel cenu novych hrotov a celej rucky. Na tvojom mieste by som nevahal ani sekundu...
0
Obrázok

25Hz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 27 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa 25Hz » 29 Apr 2010, 15:44

Pozri este tu je to asi to iste, chodim do toho obchodu a zo spajkovaciek sa da vybrat

http://www.copper.sk/eshop/spajkovacia- ... sc40n.html
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 29 Apr 2010, 15:53

ja mám len rúčku k tomu , a robí sa mi ňou perfektne. ak je spravená dobre regulácia tak nie je o čom

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 01 Jún 2010, 10:44

Zdravim, chcem si tiež kupit plinovu pajku na pracu mimo dielne, len mna bohovsky zaujma ako sa meni plyn, a kde ho zohnat.
Mozno sa to plni ako normalne zapalovace ale vazne neviem.
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 01 Jún 2010, 11:17

ano,fičí to na normálny plyn do zapalovačov a plní sa to od spodku,má to taký bibas ako zapalovače. Takisto to mala aj tá bblosť z dealu aj teraz ten moj extra large jet torch

kúpil som si plyn v takom veľkom žltom ako keby spreji a som s ním fakt spokojný, čo som mal v takej plastovej nádobke tak ten nehorel vôbec - vydrží to relatívne dlho

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 01 Jún 2010, 11:23

Plyn pouzivam ten do zapalovacov. Niektore su lepsie niektore horsie to zistis sam. Vymena je velmi jednoducha prilozis flasku pritlacis (plyn musi byt hore, spajkovacka dole aby pretiekol do pajkovacky). Ked bude plna poznas to ;)
Ako pajku odporucam Portasol SuperPro ale uz aj ta presla cenovou optimalizaciou a kovovy krusok bol nahradeny plastovym :(
0

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 01 Jún 2010, 11:31

Ja si zrejme idem objednat tuto http://www.gme.sk/sk/n-gs-200k-p730-472.html
nebudem ju pouzivat niako casto, musim sa zmestit do ceny 35€
su tam aj niake nahradne hroty a je to v puzdre takze ju akurat idem objednat
ak myslite ze je to uplni smejd tak to napiste radsej hned
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 01 Jún 2010, 11:37

nebude to šmejd si myslím. od Pro'sKitu mám merák,myslel som že to bude šrot,ale je to za tie prachy dosť dobré . nebál by som sa toho. Prípadne došetril na Dremel :twisted:

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 01 Jún 2010, 11:38

nesetrim, to nieje z mojich financi, za svoje by som si taku nobl vec nekupil heh, financie mam od skoly za reprezentaciu
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 01 Jún 2010, 11:39

Kup si katalyzatorovu, nie taku s priamym plamenom. Je tam fakt velky rozdiel v spotrebe plynu v prospech katalyzatorovej.
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 01 Jún 2010, 11:41

hoď príklad aká to je

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 01 Jún 2010, 12:12

Napriklad spominana
http://www.gme.sk/sk/c010580000-p730-116.html
Isto su tam aj ine ale tuto pouzivam takze to viem na 100% potvrdit pri tych ostatnych by som hadal z obrazka a musel googlit. Treba sa pytat od coho su tam predavaci ;)
Edit: Predava sa aj ako sada, ten obal uz nieje co byval ale stale si myslim ze ako sada je to lepsie nes len samostatna pajka, lebo minimalne horuci vzduch a zo 2ks spajkovacich hrotov potrebujes...
0

cyberyc
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Vidiek pri Pezinku
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cyberyc » 01 Jún 2010, 12:58

Tiez mam tuto spominanu (http://www.gme.sk/sk/c010580000-p730-116.html) uz par rokov. Som s nou plne spokojny, horucim vzduchom vyberam aj velke SMD svaby, na samozmrstovacie (tepelne) buzirky je to tiez skvele.
Akurat co sa tyka plynu - ked som ju kupoval, predavac mi tvrdil, vraj tam treba nejaky specialnejsi plyn, aby sa vraj neucpala tryska. Mal som aj ten "specialny" ale potom som dlhodobo pouzival aj klasicky do zapalovacov, a nemam problem. Mate s tym niekto skusenosti?
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 01 Jún 2010, 13:50

Mam take ze ako tu uz zaznelo ten plyn v plastovej flaske je maly a dost spinavy. Ten v zltej plechovej flaske (vypada to ako trocha vacsi spray) je lepsi. Inak tych zltych je niekolko druhov niektore zu zevraj este cistejsie.
Co sa horuceho vzduchu tyka je to fajn ale na SMD sa musi opatrne ta letovacka ma maly tah ale vysoku teplotu a suciastky aj spoje sa snou daju aj spalit. Ale ked sa clovek nauci ako nato je to celkom dobra vec. A plynovka vynika aj pri klasickom pajkovani, samozrejme nie malych veci nato je nevhodna, ale zas snou pripajkujete aj 1cm hruby medenny drat ;) alebo ine veci kde sa ani trafopajka nechyta. Ked sa tomu vypecie ma to odhadometricky cez 500W tepelneho vykonu.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Jún 2010, 14:05

Sem jí krmil Ronsonem na ten to jelo jak poblázněný, tušim taky že je to butan. Ne propan butan, takže se s tim dalo pracovat i venku při dost nízkejch teplotách....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Ktora spajkovacka je lepsia v cene do 70eur ?

Príspevok od používateľa djwiktor » 30 Júl 2010, 11:43

Ahojte, planujem si konecne zlepsit dielnicku a rozhodujem sa medzi dvoma pajkovackami..

jedna je http://www.sos.sk/?str=371&artnum=56118
a druha http://www.sos.sk/?str=371&artnum=56549

Jediny rozdiel v nich vidim iba vo vykone, co su 2W.
Ak niekto ma skusenosti, poradte ktora by bola lepsia na beznu pracu.. Osobne si myslim ze 50W bohato staci v dnesnej dobe, nepotrebujem pajkovat odkvapy. Mam doma este trafopajku, takze vecsie suciastky, pripadne chladice a pod nie su problem. Avsak na smd a mini suciastky potrebujem uz lepsiu pajkovacku, pretoze ERSU ktoru som mal, odisla elektronika riadenia, a uz je po zaruke aj tak. Preto zvazujem novu.
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 30 Júl 2010, 11:49

Viacej sa mi pozádava tá EP5, daj sem presne typ tej pájky èo ti odi¹la, alebo link na òu...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok