Zváračka - nakupna poradna

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa Marek1975 » 12 Dec 2016, 21:11

Takze tato, myslim si, ze na "home made" zvaranie plne postacuje. Nasiel som ju za cenu 150€ - nová raz pouzita, vratane prislusenstva (vid foto), jedine co potrebujem dokupit je maska a mozem "bliskat" :D Dufam, ze budem spokojny.

Obrázok
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa martin63 » 12 Dec 2016, 21:25

zober si 200A verziu.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa Marek1975 » 12 Dec 2016, 21:30

Je na inzerat, takze som bral to co ponukali. Myslim si ze dost velky skok ceny oproti uplne novej v eshope - cca 100€ price cut potesi :) navyse ak je nova a zo zarukou :)

Povodne bola kupovana za 240€, pred mesiacom, je vratane zaruky :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Dec 2016, 04:46

Slabšie invertory sú na domáce žuvanie v pohode. Nikdy ho neodstavíš teplotou. Mám 170A na 90% a v pohode.
Tam je skôr problém vybrať tie správne elektródy. S tým sa musí popasovať každý sám, aká komu vyhovuje.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa maher » 22 Júl 2019, 11:09

čo poviete na takúto zváračku za36€
https://www.banggood.com/ZX7-200-miniGB ... rehouse=CN
oplatí sa na také domáce žuvanie?
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa rogi » 22 Júl 2019, 11:30

Skoro jak Dnepro co sa predava na Ukrajine, sade cinan pise IGBT lebo je to moderne, sak to kup, nie je to suma co by ta polozila na kolena :mrgreen:
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa jenda23 » 22 Júl 2019, 11:39

Tak todle dá tak 50A při vytěžovacím činiteli 0,001%.... a je to rádo

a prej Rated load duration: 60% :lol: :lol: :lol: :lol: možná tak na prázdno

a ještě ať mi někdo vysvětlí jak může být zařízení třídy ochrany 1 připojené dvoulinkou :crying: a zajímalo by mě jestli ten transformátor vydrží mezi primárem a sekundárem 4kV :?: a dle síly použitých vodičů jsou využity supravodiče.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Júl 2019, 11:56

oplatí sa na také domáce žuvanie?
Neoplati

Zvaracka ma zvarat a nie zuvat. Kup si nieco normalne. Ja som si napr. kupil KITin 150 a stym sa da pekne zvarat.. Nevravim ze si kup presne to iste, ale nieco na tej urovni. Mimochodom tu na SE sa uz KITina opravovala, takze ak sa tam nieco pokazi schema je k dizpozicii a da sa opravit..

https://m.heureka.cz/svarecky/kuhtreibe ... 0/recenze/
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

jopo166
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 00:00

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa jopo166 » 22 Júl 2019, 14:33

maher napísal:čo poviete na takúto zváračku za36€
https://www.banggood.com/ZX7-200-miniGB ... rehouse=CN
oplatí sa na také domáce žuvanie?
K tejto cene ti treba pripočitať cenu zvaracich kablou a lahko sa približiš k cene 100€
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Júl 2019, 15:44

a dle síly použitých vodičů jsou využity supravodiče.
Oni tam asi pouzili vodice zo zlata...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa Marek1975 » 23 Júl 2019, 04:27

ZX-7 nájdeš v každej farebnej čínskej krabici, na občasné prizvaranie niečoho ok, ale nie na robotu okolo domu, ktorá zaberie viac hodín, na margo toho linku... Si si istý, že to pri takej veľkosti skrinky uchladis? A napájať to dvoj zilou bez ochranného vodiča, tak to ani onylom
1
Obrázok 1
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa juraj77 » 23 Júl 2019, 14:13

Dajú sa s týmito zváračkami vyzvárať diery na staršom aute ?
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa rogi » 23 Júl 2019, 15:57

juraj77 iba ak narobit dieri do karoserie :mrgreen:
Na vyvarenie dier minimalne stary autogen, ak investicia tak MIG/MAG zvaracka :wink:
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Júl 2019, 18:31

Jurak se určitě uťuknul a chtěl napsat vytvárať, ano dají a velice efektině....

většinou pokud už jsou v plechu díry nepomůže ani zásah božstva, natož Cočko, tam už jedině flexa a řezat a řezat, stejně většinou zjistíš že už není do čeho. :lol:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Júl 2019, 20:24

Potvrdzujem slova jednda23. Diery sa s tou lacnou zvarackou budu dat robit a poriadne velke a aj to ze ked je uz diera v aute, tak to potom treba rezat az do dialky zdraveho plechu, lebo hrdzavy plech sa neda zvarat. A ked sa reze az po zdravy plech, niekedy zistis ze ti chyba polka auta :biggrin: a potom sa skriabes za hlavu ako "A je to" a pytas sa ci to stalo za to. Ale toto su extremne pripady.

Taktiez rataj s tym ze ked mas jednu dieru teraz, za rok mas dve a za dalsi uz 4 ak nie viac. Takze rychlo vyzvarat, zamaskovat a zbavit sa toho auta, inak ta caka zavaranie plechov kazdy rok.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

hrucho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 12 Jan 2010, 00:00
Vek: 49

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa hrucho » 23 Júl 2019, 21:52

A čo na zváranie Inox/Al - TIGom (AC/DC) MMA nemusí byť ( zrejme bude) - Máte skúsenosti ?
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa rogi » 24 Júl 2019, 06:14

MIG/MAG ci TIG potrebuju plyn ako ochranu atmosferu bud CO2 alebo Argon ci mix, nastudujte si na webe problematiku zvarania, co vsetko treba ku zvaraniu.A ked si niekto mysli ze kupi zvaracku a bude zvarat ako profik hned od zaciatku, tak sa rychlo prebere zo sna!
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Júl 2019, 07:48

Na sváření nerezavějících ocelí a hliníku existuje hned několik metod. Oboje se dá svářet elektrodou čiže MMA, nerez tak vařím běžně (pokud se nejedná zrovna o speciální typy nerezí které jsou obtížně svařitelné), i hliník v dnešní době jde už i stejnosměrným proudem. Ovšem elektrody jsou krutě drahé. Ale narážíš zde na stejné problémy jako u svařování klasickou obalenou elektrodou, čili pohledově horší svary (obzvlášť u hliníku) a problémy při vaření při síle materiálu pod 1,5mm u hlíny pod 2,5mm. Ted mi kolega ukazoval sváření tlustých hliníkových konstrukcí pulsním MIGem, 600A v pulzu na 300Hz mazec, to vypadá jak výbuch vodikový bomby :lol: průvar lepší jak TIG. Samozdřejmě i nerez je možný vařit MIGem. Asi pro domácí podmínky lze nejefektivnějc tyhle materiály vařit TIGem, ovšem TIG je asi nejražší druh svaru s tím musíš počítat. Jinak samozdřejmě každá metoda svařování má svoje specifické vlastnosti a využití a není možné jí aplikovat na vše. Ovšem to pro domácí podmínky není nutné uplně řešit.

A jak psal kolega, pro každou metodu svařování platí to samé, MUSÍ se to umět. Většina začátečníků je z toho sklamaná, protože na youtube to vypadá tak snadno. Škrt a jedem, ale skutečnost je naprosto jiná. I tu nejlepší svářečku ovládá svářeč a svar je dokonalý jen tak jak nejslabší článek řetězce. Výkonnější a kvalitnější stroj pouze ulehčuje svářeči práci a popřípadě si poradí s určitými neduhami a chybami při sváření. A samozdřejmě stroj musí odpovídat požadovaný činnosti, stále platí pravidlo nejslebšího článku.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

hrucho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 12 Jan 2010, 00:00
Vek: 49

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa hrucho » 24 Júl 2019, 21:33

Toto všetko viem :) Potreboval som konkrétne skúsenosti s konkrétnou mašinou (mám XY zváračku a je na .../ OK)
Hlavne TIG + Al.
MMA ma vôbec nezaujíma... aj keď to dá asi každý TIG.

Alebo... poškuľujem po tomto: https://fachowiec.com/sklep/pl/products ... er_fantasy - ale tu ju asi nik mať nebude ... alebo

Zvárač nie som !!! A už asi ani nikdy nebudem :oops:
0

kovboj2000
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Apr 2014, 12:33

Re: Zváračka - nakupna poradna

Príspevok od používateľa kovboj2000 » 30 Nov 2020, 20:59

maher napísal:
22 Júl 2019, 11:09
čo poviete na takúto zváračku za36€
https://www.banggood.com/ZX7-200-miniGB ... rehouse=CN
oplatí sa na také domáce žuvanie?
Len možno ak chceš prilepiť niečo raz do roka. Na serioznejšie zváranie určite NIE. A na štítkový prúd 200 A zabudni - v reále to nemá možno ani polovicu udávaného prúdu. Zlá V-A charakteristika, a nízke napätie, čo nedrží oblúk, skúšal som ho, ja čo zváram častejšie by som ho nechcel ani zadarmo. Solidnejšie použiteľné zváracie stroje (GAMA, Kitin atď) sú okolo 200 € čo neni až tak veľa ale máš záruku kvality.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok