Aku flexa

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 10 Feb 2018, 07:26

Dobre, ozvem sa najblizsie vtedy, ked budem vidiet naznak hrdze. Cize nikdy
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Dec 2018, 12:20

centesco napísal:
Mego napísal:V Kovospole majú najmä Dewalt... tam som rozmýšľal o tej all-in sade za dva táce. Bohužiaľ som nevyhral na matoch, takže som to nekúpil napokon.
Do obi som liezol preto, lebo môj minuloročný obrat činil niečo vyše 2000€, na základe čoho som mal na svojej obi karte free body v hodnote 116€. V konečnom dôsledku som v obi dnes platil necelú dvacku. :applause:

-- Spojený príspevok 20 Jan 2018, 00:07 --

Pozerám akurát tu kovospol stránku, tak také úchvatné ceny tam zas nie sú. Je síce pravda, že na nete majú len dewalty a teda nečakám, že tam budú veci za dvacku. Ale flexa tam je za vyše 200€. Ja viem, že je to dewal, lenže flexa je flexa. Potrebujem s ňou píliť UD a CDčka, sem-tam nejaký hrubší plech. Na to mi v pohode postačuje aj Reikel z tesca za 30€ :D

A teraz si pozri nejake instruktazne videa od sadrokartonistov... V kazdom ti povedia, ze profil sa nema pilit flexou ale strihat, koli korozii. :potlesk:
Viem, že reagujem na starú tému, ale nedá mi to - aký je rozdiel medzi pílením a strihaním?
Veď zoberme si napr. U profil. Vieme, že je zinkovaný na povrchu. Či ja spravím rez alebo strih, zakaždým prejdem profilom a jeho koniec bude obnažený. Od toho tu predsa máme zinkový sprej, pokiaľ by to malo korodovať, streknem tam sprejom, je to relatívne rýchlo suché a mám 100% istotu. Ja v kufri vždy nosím aspoň jeden sprej, bežne ho používam, keď sa robia žľaby. Po odstrihnutí/odrezaní to šmiknem sprejom a vybavené. Detto DIN lišta na mieru, dokonca aj na rozvádzači keď vystrihnem dieru, nanesiem tam vatovou tyčinkou z tej farby. Korózia je sviňa a aj malý bodík stačí na to, pokiaľ tade steká voda, aby zahrdzavela celá trasa vody.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Cofi » 31 Dec 2018, 17:03

pilenim (flexou) vznika TOO..(tepelne ovplvnena oblast) a degraduju sa vlastnosti materialu, hlavne povrchovo upravovane...a to je potom casta pricina vzniku zavad (znizena pevnost, lamavost, korozia)..a to hlavne plati pre stavebnictvo, kde majstri rezu uplne vsetko flexou
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa OHAJ » 25 Dec 2020, 20:04

V robote používame takúto 18V Makitu, je ľahká, problém je skôr v AKU ako u drvivej väčšiny:
Obrázok
https://www.wish.com/c/5f56289a80e8c0883883ec49 23 € cena bez baterie a nabijačky.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Dec 2020, 20:47

23€ makita? :D :D

No mám dosť, vás aj rožkom opijú.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa pablox » 25 Dec 2020, 21:14

To majú možno z Noweho Targu, tam ma pri aute spamoval chlapík predávajúci túto značku. Pochopil som to, keď sme nedávno kupovali do roboty ďalšie sady ich bitov pre chlapov - tie kupované v roku 2014 boli made in Japan a ak ich niekto nestratil, nebola šanca ich zodrať. Tieto nové sú made in poland a chlapi mi ich nosili po hrstoach zodraté. Ale ta z Wishu je extrém :D
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa E001 » 25 Dec 2020, 23:08

Drakoush napísal:
25 Dec 2020, 20:47
23€ makita? :D :D

No mám dosť, vás aj rožkom opijú.
Nevšimol si si na začiatku tej adresy to Wish ? Za tú cenu origo nekúpiš ani tú nálepku. :) na Makitu. Ale ináč samozrejme potrebuješ aj vysokokapacitný akumulátor, s takým 2,5 Ah si môžeš akurát tak leštiť tie oné... Ináč na rovinu, používam tú karbošku už pár rokov, na začiatku fantázia, žiadne chvenie, tichučká, vypínač tak trocha návykový. Ale mám ju asi tri roky, používaná iba sporadicky, no keď ju štartnem, už to neni to čo to bývalo. Alebo že by sa mi triasli ruky?
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa OHAJ » 25 Dec 2020, 23:52

Jasná, že to bude fake, na bazosi inak tiež taká istá bola dokonca s ošúchanou batériou 2Ah - keby je to i reálne, tak isto akumulátor je K.O., on sa tvári, že je na 1/2 nabitý, ale zarežeš do materálu a ostane Ti kotúč zaseknutý na maděru a za to to fakt nestojí. Zlé skúsenosti mám i z výkonnou Hilty, keď už si zvyknente na zvláštne tlačidlo s automatickým vypínaním, tak zasekávanie kotúča fakt naštve a je ťažká jak šlak. Bosch sú zase predražené ...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Dec 2020, 10:50

E001 napísal:
25 Dec 2020, 23:08
Drakoush napísal:
25 Dec 2020, 20:47
23€ makita? :D :D

No mám dosť, vás aj rožkom opijú.
Nevšimol si si na začiatku tej adresy to Wish ? Za tú cenu origo nekúpiš ani tú nálepku. :) na Makitu. Ale ináč samozrejme potrebuješ aj vysokokapacitný akumulátor, s takým 2,5 Ah si môžeš akurát tak leštiť tie oné... Ináč na rovinu, používam tú karbošku už pár rokov, na začiatku fantázia, žiadne chvenie, tichučká, vypínač tak trocha návykový. Ale mám ju asi tri roky, používaná iba sporadicky, no keď ju štartnem, už to neni to čo to bývalo. Alebo že by sa mi triasli ruky?
Ja som si to všimol, ale aj keby to predával čávo pred baumaxom, ako husqvarny, alebo hoci aj malý obchod, tak je to podozrivé :D
S tým, čo popisuješ, je to veľmi ťažko. Je to za prvé subjektívny pocit. Dá sa to merať, ale vybavenie na meranie vibrácií a hlučnosti nemá hocikto a dávať to "len zo srandy" skúšobnému úradu je blbosť. Veľkú úlohu potom hrajú aj kotúče, skúšal si bez kotúča? Ja som zažil už veľa nevyvážených kotúčov, niektoré boli dokonca na tom tak biedne, že ich nepožula ani narexka s automatickou vyvažovacou jednotkou. Ešte aj tam vibrovali, tie išli rovno do koša. Je možné aj to, že skutočne sa niečo kvalitatívne zmenilo na tej makite a nie je to už to, čo to bolo kedysi. No a naposledy - môže byť aj to, že sa Ti trasú ruky viac, ako predtým :D Boh vie? Ale skús to bez kotúča. Veľa krát sa mi to stalo. Najhoršie sú tie všelijaké brúsne kotúče mimo uhlíkových, teda lamelové, textilné a iné. Niekedy sa mi stalo, že na nosný disk to bolo nalepené tak krivo, že zapieral materiál do krytu...

Ja mám bosch GWS 18-125 V-LI a som spokojný. Kúpil som ju v Hornbachu v KE za 350€ v akcii - sada brúska, 6A nabíjačka, 2x4Ah akumulátory, kufor. Požičal som to chalanom v lome, pílili dole šróby M20 na vynášacom páse v počte asi 40ks a vytiahli jeden akumulátor, druhý ostal z dvoch tretín plný. V Michalovciach - Žabanoch som staval obaľovačku a tam išla tiež skoro vkuse, nebavila ma vrčiaca centrála. Tam som s ňou pílil zľaby, konzoly na rozvádzače, kadečo - nebol problém. Tam som si na ten luxus bez kábla zvykol tak, že aj keď som uviedol MG do prevádzky a dal na stavbu antoníčka, aby chaloši mohli zvárať, tak som nosil túto so sebou. Kto bude naťahovať káble? Vždy si potreboval vyše 50m :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa pablox » 26 Dec 2020, 11:58

Niečo kvalitatívne zmenilo? :D napríklad akumulátor, jeden z 2016 a druhý asi rok starý
IMG_20201226_115550.jpg
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Dec 2020, 12:48

Ten prvý je tiež z číny, iba sa to tam neuvádza. Je tam len hlavné sídlo spoločnosti.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Wicker » 26 Dec 2020, 20:26

Mám model DGA504ZJ za 123€ s DPH bez akumulátora, AKU používam 5Ah a nemám s ňou žiadny problém, ani s akumulátorom, použitie v garáži, na výfuky, plechy, skrutky, tyčky, čapy aj dáku tú gulatinu...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok