Kvalita atramentovej tlace na foliu

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Apr 2018, 15:28

tento link uz funguje. :thumbup:

Vidim ze kazdy ma inu tlaciaren. Ale jedno je spolocne a to je EPSON.
Ze by to bolo jedno aku tlaciaren kupim (keby som isiel kupovat) hlavne nech je to EPSON?

Idealne by bolo keby to vytlacilo farbu na jeden krat a nebolo by treba prekladat dve folie na seba.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 12 Apr 2018, 15:30

A hlavne si zozen tie folie, co som dal link. Bez nich je to na dve veci.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Apr 2018, 20:48

heno382 napísal:Ahojte momentálne si myslím že lepšia voľba by bola tato tlačiareň už len kôly počtu trysiek na čiernej farbe.
na počet trysiek netreba vôbec hľadieť, ja mám 90 ( L 800) a je to lepšie ako predtým fototlačiareň s 180 (PX820FWD ) .... sam som s tým mal trochu problém, ale technik mi odporučil test ktorý sme spravili a bolo to prefektné. Takže treba radšej pozerať aký objem dokážu tie trysky dať, štandardne sa uvádza čo najmenší v 0,00x pl, ale keďže EPSON spravil lacný kvalitný toner, tak jeho dávajú viac.

Som rád , že už mnohý pochopil, že jediné ozajstné tlačiarne na DPS sú EPSON a ich nový superlacný a superobjemný toner.

-- Spojený príspevok 12 Apr 2018, 19:53 --
romiadam napísal:tento link uz funguje. :thumbup:

Vidim ze kazdy ma inu tlaciaren. Ale jedno je spolocne a to je EPSON.
Ze by to bolo jedno aku tlaciaren kupim (keby som isiel kupovat) hlavne nech je to EPSON?

Idealne by bolo keby to vytlacilo farbu na jeden krat a nebolo by treba prekladat dve folie na seba.
dve fóli na seba si môžu dovoliť len tak akurát zosilnovači, ak chceš robiť s MCU a chceš aby to nejako vyzeralo, tak to prekladanie dosť komplikuje situáciu, pár rokov som to tak robil .... u mňa to bolo o to horšie, že robím masku aj popisky a to všetko z oboch strán, takže 16 lólií na jednu DPS a takmer vždy som niečo podrbkal .... Takže s dobrou EPSONou bude potrebovať len jednu fóliu ..... a aby som nazabudol, kukni na toto, je to hneď po vytlačení - žiadne schnutie a kancelársky papier

https://photos.app.goo.gl/TjgVACjprEmRDmyt2




Poprosím miestnych machrov, čo sa do mňa teraz obujú, tak nech si pripravia fotečky svojich DPS, aby sme vedeli o čom sa bavíme.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Apr 2018, 01:25

Dakujem pani za reakcie.

Tak porobil som rozne dalsie pokusy s tou tlacou a ani neviem kde zacat....

Tak vytlacil som to na predvolbe fotopapier a je to uplne nieco ine, avsak stale su tam malicke biele bodky a cele je to tmavo zelene. Malo by to byt cierne.
PhotoPaper.png
Tak som zacal zistovat ze preco tam mam bodky a zistil som ze je to scasti aj atramentom a aj foliou. Kvapol som ciernu farbu z original Canon kartridze na foliu a toto sa stalo:
CanonAtrament.png
Potom som kvapol ciernu nahradn napln a tot sa stalo:
Nahrada.png
Teda jednoznacne mozem povedat, ze Canon atrament pre tento moj papier je na :butthead:

Toto by ma az tak nena..... :butthead:

Zacal som zistovat preco je to tmavo zelene....Ked som to zistil tak som skoro dostal infarkt..... :biggrin:
If any other paper type is selected, color ink will be used to create the black text that appears on the page, even if the grayscale printing option is selected.
Po slovensky povedane, ze ak vyberiem z ponuky Media Type -> Fotopapier, tak sa mi cierna farba namiesa zo vsetkych farieb bez ohladu na to ci ja chcem tlacit len s ciernou alebo nie (grayscale sa ignoruje). Takze pre Canon je tmavo zelena farba Cierna farba. Ma trafi slak...

cierna (Madie type - Normal paper)
cierna.png
Cierna na Media type fotopapier (na tejto fotke nie je to az tak dobre vidiet kvoli AWB. Je to skoro taka ista zelena ako prvy obrazok hore, trosku tmavsia lebo to bolo tlacene na klasicky papier)
zelena.png
A este aby toho nebolo dost, tak som zistil ze na folii su mikrobublinky. Je to normalne? Alebo je to taky smejd ta folia.
bublinky.png

Takze pre totalneho zaciatocnika sa pos.. :butthead: vsetko co sa mohlo. Vedel som ze budu problemy lebo som tu cital ze treba Epson tlaciaren a tu polsku foliu. Polsku foliu som tu nedostal, len ten Q-connect a "Tesco" tlaciaren som otestoval a je tiez na :butthead:

Takze plan B.

Kupim si na SK polsku foliu zo Sevtu a k tomu tlaciaren Epson (len este neviem ktoru, ci je to jedno? Neaku taku co ma flasky na boku?) Trosku sa bojim kupovat taku ktoru este tu nikto nema, lebo radsej by som kupil taku ktoru niekto ma je je snou nadmieru spokojny a este sa stale predava na trhu.

Mato3000, aj ty pouzivas tu polsku zo sevtu co Milos6 dal link?
https://www.sevtprefirmu.sk/folie-pre-a ... arkov.html

Mam este jednu otazku na vas co mate kvalitne tlaciarne aj foliu. Aj pod lupou vasa tlac vyzera pekne? Lebo volnym okom aj moje vytvory z Canonu su dobre, ale po lupou vidim ze sa to UV svetlom lahko presvieti. Aj tie mikrobublinky vidim len pod lupou 10x.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Apr 2018, 07:01

1. Áno
2. Áno
- áno, máš na hofno tlačiareň. Už ti tu poradili akú Epsonku, stačí si vybrať. Mne na predlohy stačí tá L310. Nepotrebujem multifunkčné kraviny.
- áno, máš na hofno fólie. Daj si poradiť a kúp tie poľské. Vo fóliach sú obrovské rozdiely. https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 35#p641797
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa heno382 » 13 Apr 2018, 07:13

tak pridávam foto, fólia je ševt a tlačiareň epson WF-3520

-- Spojený príspevok 13 Apr 2018, 06:20 --

Mato3000 tým chceš teraz povedať (len pre upresnenie)že máme hladať tlačiaren ktorá dá vačší alebo menší objem kvapky?
mato3000 napísal:Takže treba radšej pozerať aký objem dokážu tie trysky dať, štandardne sa uvádza čo najmenší v 0,00x pl, ale keďže EPSON spravil lacný kvalitný toner, tak jeho dávajú viac.
Prílohy
20180413_050634[1].jpg
0
Inak, volám sa Daniel :)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Apr 2018, 08:07

Fúha. To je tak zle vytlačené, alebo zle odfotené.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa heno382 » 13 Apr 2018, 08:41

ak to bolo na moju foto tak to skúsime zvaliť na kvalitu fotografie :D inak zaostrené to bolo na stred takže kraje sú rozmazane
0
Inak, volám sa Daniel :)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Apr 2018, 09:08

Na tej čiernej ploche v strede kde je to zaostrene to sú biele bodky alebo len odraz blesku? Sú aj na kraji fotky len tam je to menej ostré.
Pri fotení nepoužívaj blesk. Podsviet to lampou alebo to daj do okna nech to obloha "presvieti"
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Apr 2018, 09:16

heno382 napísal:ak to bolo na moju foto tak to skúsime zvaliť na kvalitu fotografie :D inak zaostrené to bolo na stred takže kraje sú rozmazane
Nejde o to, že je to rozmazané, ale je to "riedke" ? - moc priesvitné.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Apr 2018, 09:35

Aj mne sa vidi ze to ma "riedke". Ako to že to má "riedke" a tlačil to na EPSON WF3520?
Predvoľby tlače alebo nie je EPSON ako EPSON?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa heno382 » 13 Apr 2018, 10:10

tak áno "riedke" to je to uznávam a nastavenie tlače je monochromatická tlač ale papier si nepamätám aký bol nastavený neviem či to nebolo v základe nastavené, alebo je to dané objemom kvapky 2pl keďže L310 má objem kvapky 3pl, alebo aj iným atramentom
0
Inak, volám sa Daniel :)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Apr 2018, 10:41

A robil si dps podľa tej predlohy?
UV svetlo ti to nepresvietilo?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa heno382 » 13 Apr 2018, 11:08

robil som podla nej dps a vyšla bez problémov
0
Inak, volám sa Daniel :)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Apr 2018, 11:16

Ja dávam Epson Premium Glossy, tlač farebná, ďalšie nastavenia - korekcia farieb - nasýtenie a hustota na plno.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa heno382 » 13 Apr 2018, 11:23

skúsim to to pozrieť je možné že sa to líši aj v nastaveniach, dačo vytlačím a zavesím to sem
Prílohy
po úprave nastavení je síce farba plnšia ale ťahá ju do červena(to nevadí) fotené na okne z podloženým kancelárským papierom
po úprave nastavení je síce farba plnšia ale ťahá ju do červena(to nevadí) fotené na okne z podloženým kancelárským papierom
0
Inak, volám sa Daniel :)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Apr 2018, 18:16

Nakolko Canon tlaciaren pojde do kosa, tak mi bude chybat scaner (kopirka). Rozmyslam ze by som kupil multifunkcnu EPSONku ET 2600.

Co myslite bude toto dobre?

https://euronics.ie/product/epson-all-i ... r-et-2600/
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Apr 2018, 18:42

heno382 napísal:skúsim to to pozrieť je možné že sa to líši aj v nastaveniach, dačo vytlačím a zavesím to sem
Nechapem ako to moze ciernobielu tlac tahat do cervena. Mas tam nieco posahane. Mozno soft ku tlaciarni.
Mne sa nikdy nestalo, ze by mi to vytlacilo v inej farbe ako cisto cierna.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa heno382 » 13 Apr 2018, 19:32

no dal som si teraz tlačiť podla papierov ked tam nastavím obyčajny kancelársky papier a monochromaticku tlač tak tlačí na čierno ale "riedko" keď nastavím kvalitnejšie papiere tak kvalita tlače stúpne ale bohužial tlačí to do červena
0
Inak, volám sa Daniel :)

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa kamilko » 13 Apr 2018, 19:35

Fote to polozene na okne oproti dennemu svetlu aby bolo aj nieco vidno. Ideakne aj urobit ciaru fixkou novou s uvedenim typu.

Daj si vytlacit farebne pruhy cerveny modry a zlty. Idealne by bolo spustit testovaciu tlac z firmweru tlaciarne. Tj servis modu ak to ta tlaciaren ma.
0

Napísať odpoveď