Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa fractal » 08 Júl 2020, 17:40

Planujem kupit 1GHz osciloskop a celkom sa mi pozdava model WavePro 950 od LeCroy. Momentalne je takyto osciloskop v ponuke na ebay za viac-menej prijatelnu cenu https://www.ebay.com/itm/LeCroy-WavePro ... SwFFVeMLiQ. Samozrejme vela o pristroji neviem, ale podla fotiek vyzera byt opticky v celkom dobrom stave, spusta sa, vsetky kanaly idu. Kedze nie som nejaky skuseny odbornik tak chcem sa poradit na co by som sa mal/mohol dodatocne opytat predavajuceho pred nakupom.
Dalsia vec je, ze po nakupe budem mat 14 dni na pripadnu reklamaciu, za tych 14 dni by som potreboval osciloskop pretestovat. Pretestovat to v celom rozsahu samozrejme nemam cim a uprimne povedane ani neviem co vsetko a ako presne by sa na nom malo skontrolovat. Zhanam preto niekoho, kto s takymto niecim pracuje a ma na to vsetko potrebne. Za testovanie, resp. pripadnu kalibraciu som ochotny aj dat nejaky peniaz, ale nerad by som za to zaplatil este raz tolko kolko ma bude stat ten skop. Najlepsie ak by to bol niekto v KE alebo blizkom okoli, ale viem to doniest niekam aj v ramci celeho SK. Ak niekto to vie urobit, resp. pozna niekoho tak poprosim sa mi ozvat do SS.
0
...live to fight another day...

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa deepspace » 08 Júl 2020, 19:00

Mám niečo podobné z ebay, pred kúpou som sa zaregistroval v Yahoo group Lecroy a prečítal všetky dostupné informácie a prípadné problémy..,

Viac Ti asi moc neporadím, sám ho mám len chvílu, a ešte som ho moc dôkladne neskúmal. Čo je ale isté, pokiaľ chceš využívať celý jeho rozsah, budeš potrebovať kvalitné aktívne sondy, ktoré kludne dosiahnu ceny celého osciloskopu aj keď zoženieš použité :)
0

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa fractal » 08 Júl 2020, 19:53

Vdaka, som videl tvoj post ked si ho kupil, som sa vtedy pytal na tu disketovu mechaniku a moznosti prenosu dat na PC. Si ma inspiroval a teraz si tiez chcem kupit.
Osciloskop potrebujm hlavne na konkretnu aplikaciu - merat dlzku kratkych laserovych pulzov. Mam na ten ucel detektor so 75Ohm vystupom, prepokladam, ze cez nejaku prepojku 75->50 Ohm sa to bude dat pripojit priamo na osciloskop. Sondu tym padom zatial potrebovat nebudem.
0
...live to fight another day...

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa martin knocik » 08 Júl 2020, 20:55

To nie je nejaka prepojka, to je trafo 75 na 50 Ohm. Čo už na 1Ghz nie je sranda.

75 Ohm vystup je taky trochu neštandardný pre meraciu techniku. 75 Ohm bol tusim bezný vo svete analogoveho videa.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa deepspace » 08 Júl 2020, 20:59

Ano, 75 Ohm je bežná impadancia v TV technike, ale ten adaptér by nemal byť úplne problém ..

viď.. https://www.ebay.com/p/1334426370
Prílohy
s-l1600.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa ypsi » 08 Júl 2020, 21:10

Rise time tam uvadzaju pod 350ps. Snad ti to nebude nejak ten pulz deformovat, resp to, co uvidis, bude aj pravda.
https://accusrc.com/uploads/datasheets/6693_AFTDS.pdf
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa fractal » 08 Júl 2020, 22:06

martin knocik napísal:to je trafo 75 na 50 Ohm
No neviem ci prave trafo, ide to od DC.

75Ohm je bezne aj pre vojensku a meraciu techniku ZSSR, detektory ktore mam su sovietskej vyroby. Tie adaptery uz som pozeral, daju sa v pohode zohnat. 350ps rise time by mi asi mal stacit, ocakavam dlzky pulzov v oblasti jednotiek az desiatkov ns.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: Potrebujem radu ohladom 1GHz osciloskopu

Príspevok od používateľa ypsi » 08 Júl 2020, 22:27

Tak potom jo. Nejaky rusky bazmeg zo 75 na 50 niekde mam, nikdy som sa nepozeral dovnutra, tusim je s N-kami.
0
...som zhasol...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok