Nový zdroj - má smysl RD6006?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Zdroj
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05 Aug 2020, 21:40

Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Zdroj » 05 Aug 2020, 21:47

Ahoj,
mám doma zdroj DPS3005 a teď jsem našel recenzi na RD6006 https://youtu.be/Dn9UYdE7MYw?t=1833.
Líbí se mi vzhled a možnost zobrazení proudu/napětí z výstupu, ale má smysl to kupovat?

Ještě jsem našel tyhle recenze:
https://www.youtube.com/watch?v=JxJOWr4lVdc
https://www.elektormagazine.com/news/re ... supply-kit

Chtěl bych porovnání od někoho kdo má zdroje DPS a i RD a může reálně porovnat, zda má ta investice smysl. Vím, že je to subjektivní, ale levný to zrovna není a tak bych to nerad kupoval, když by mi to nepřineslo nějaké významnější výhody.
Díky
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 05 Aug 2020, 21:57

RD6006 WiFi mám doma, na mojich stránkach je k tomu aj recenzia, teraz je v predaji aj jej silnejší variant 6012 - 12A, za mňa odporúčam, nakoľko je to dobrý pomer cena / výkon / funkcie. Rovnako je aj veľmi dobre spracovaný soft na PC s bohatými možnosťami ovládania.

Takže ÁNO, je to dobrá voľba na kúpu :thumbup:

Ps: Aj 3005 by tam malo byť v recenzii :)

Oprava : Je tam 3003, ale je to to isté ako 3005 v podstate
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Andrej152 » 05 Aug 2020, 23:20

sam som nad nim aj uvazoval ale toto stoji za pozretie

https://www.youtube.com/watch?v=0qjLx_HsKUQ a potom to meral este raz https://www.youtube.com/watch?v=gpwkiJC5hfU
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1770
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa jezevec » 06 Aug 2020, 08:38

Nevím, co od toho kdo čeká, ale je to obyčejný DC/DC Step Down regulovatelný měnič a tomu odpovídá i průběh na výstupu. Je to velmi nenáročný zdroj načančaný všelijakýma blbinkama, ale je to levný.
Na napájení motorků, topných tělísek a podobných nenáročných spotřebičů se hodí.
0

Zdroj
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05 Aug 2020, 21:40

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Zdroj » 16 Aug 2020, 09:50

Díky všem za radu a ochotu :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Aug 2020, 11:01

Marek1975 napísal:nakoľko je to dobrý pomer cena / výkon / funkcie.
Marečku, lenže ani jedno z uvedeného nie je hlavným parametrom pri výbere laboratórneho zdroja. Neviem, čomu sa dotyčný venuje, ale takýto spínaný zdroj vyhovie len málokomu. Na všeobecné použitie by som sa pozeral skôr po lineárnych zdrojoch, pretože spínané zdroje s riadne navrhnutým filtrom sú pomerne drahé.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 16 Aug 2020, 11:53

Pokiaľ si si nevšimol, tak dopytujúci neuviedol účel použitia - nepotreboval a tým pádom neriešil lineárny zdroj, ale spínany. Práve preto moja odpoveď bola práve k tým trom aspektom, ktoré si citoval.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Aug 2020, 11:55

Presne tak, neuvideol ho, preto ja by som ako prvé položil otázku, čo si od toho sľubuje a kde to plánuje použiť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa pajky » 16 Aug 2020, 18:25

Neviem co je to za zdroj, ale pozeral som na ebay nieco rozumnejsie cinske, presny typ neviem a aj to mi prislo nic moc a cena na komplet sa splhala kdesi na 150€, tak si vravim to nie.
Tak som si vzal toto, spravim reklamu predavajucemu.. Extra som to netestoval, ale pri tej obchodnej cene to asi nebude nejaky zobrak.

https://elektro.bazos.sk/inzerat/113070 ... up36-6.php

Mozte sa vyjadrit co si o nom myslite, som zvedavy.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Aug 2020, 18:29

TDK lambrda nie sú zlé zdroje. Čo sa spoľahlivosti týka, tak sú veľmi dobré, čo sa týka výstupu, tak je to taký priemer na systémové veci.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa pajky » 16 Aug 2020, 18:47

Je mi jasne ze to nieje linear, ale vramci ceny asi super. Ziadna cina, vie to komunikovat s pc, hlavne v kombinacii s labview to moze byt good.
Pokial nepotrebujes vyslovene algienta, tak myslim dobra volba. Na tom displejiku toho extra neukaze, ale je to sikulka :-) hmm dufam.
Nemeral som vystup, nerobim v labaku, ale toto mi prislo ako dobra volba.

Edit. Ak niekto mate nejaky i/o interface od NI pre labview v rozumnej cene dajte vediet.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Aug 2020, 18:54

Nejde o to, či je to lineár, ale ako má urobené filtrovanie. TDK je taký priemer, nie je to nič svetoborné, ale rozhodne to nie je tak zarušené, ako tieto čínske somariny. Na drvivú väčšinu to bude dobré, pokiaľ sa nebudeš šprtať v metrológii, tak na všetko :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa oravan » 16 Aug 2020, 20:09

Riden zdroj či ako sa to volá ani zadarmo
0

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa AdamVarga » 16 Aug 2020, 20:33

Rozhodne ano. Videl som o tom všelijaké recenzie ale myslím že na účel laboratórneho zdroja spĺňa základné funkcie. Výstup regulovaný nastaviteľný a prúd obmedziteľný a nastaviteľný. V audio veciach sa "bordel" zo spínaku moc neprejavuje(a tomu ani nechcem veriť že by to bol problém a keby niekto mal dôkaz nie štýlom ja som počul alebo ja som videl ale foto z osciloskopu alebo video tak uverím ale len na ten konkrétny zdroj).

To čo tu ostatný rozoberajú že zásadne lineárny zdroj im je treba: stará škola neschopná akceptovať modernú technológiu. Nehovorím že nemajú pravdu ano DC/DC meniče sú rušivé ale zas vôbec to nieje tak zlé ako to niektorý opisujú a vonkoncom ti to nebude robiť problémy v domácom kutilskom kútiku. Pokiaľ sa nehráš s digitálom alebo s RF tak ten zdroj je dobrý. Šance sú že nikdy nenarazíš na problém so šumovosťou v rozsahu 100kHz (to som treskol z brucha možno je to vyššia frekvencia) v domácom prostredí. Ak by si robil so špeciálom RF alebo nejakými citlivími vecami tak by si sa predpokladám že by si sa nepýtal a rozhodol na základe potrieb :).

A nezabudnime ten výkonu 12A! Akýkoľvek lineárny zdroj takého prúdu by bol 40kg kus železa iba vo forme transformátora alebo chladiča na 30 tranzistorov

Každopádne rozhodne odporúčam. Predsa laboratórny zdroj má za účel provizorne napájať skúšaný diel.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Aug 2020, 20:40

Nikde som nevidel napísané, že zásadne lineárny zdroj. Mohol by si to, prosím, citovať?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 16 Aug 2020, 21:05

oravan napísal:Riden zdroj či ako sa to volá ani zadarmo

Zas hejtuješ? Ešte si nevysvetlil v blogu to s tým oddelovacim trafom, rovnako plno veci si opindal len tak bez vysvetlenia a teraz pindas opät na nieco cosi videl akurat tak na fotke? Mimochodom stale cakam na ten tvoj oddelovak

Odcitujem ta :

Oravan napisal
Ak nezabudnem tak ráno sem dám fotku 350W trafa síce klasika a v pohode dá 40A použiva sa do vysielačiek
Odpisal som ti:
No... pokiaľ "dáva" 350W (0.35kW) a pri výstupnom prúde 40A potom aké je napätie na výstupe? Nejako ti "nesadla" matematika v jednoduchej rovnici :D

Podľa tvojej špecifikácie, na výstupe máš 8.75V :D , čo evokuje obyčajné trafo :D

Edit : Je úplne jedno akej konštrukcie je transformátor, či už toroid, alebo klasický transformátor, matematika nepustí!

Pri napätí siete : 230V
Výstupný prúd : 40A
Výstupný výkon : 9200W !!!!!!!
Odborník Oravan :D 7 príspevkov na fore a reputacia -16 :D

PS: Sorry za OT ale uz sa nedalo
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa oravan » 16 Aug 2020, 21:15

Páčia sa mi reči ako prskáš keď Ti niekto povie ako prd vieš teda pardon nie že vieš ale len to tvoje naj proste nebudem už reagovať a to na ten zdrojík pre holiaci stojček a kukni po čom idú poriadne regulačné trafá to čo tam ukazuješ nemá 500W to zlý štitok a urážaj prosím niekoho iného a blbosti ti možno žerú deti ale ten zdroj hore by som nechcel to skorej G 400 to sa aspoň dá opraviť a aby som ťa neurazil tak som si len vyjadril svoj názor a že sa nezlučuje z tvojím tak za to ma nemusíš hneď osočovať asi toľko .
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 16 Aug 2020, 21:37

1.
kukni po čom idú poriadne regulačné trafá
Zisti si, aký je rozdiel medzi regulačným a oddeľovacím transformátorom. Rovnako nebavili sme sa o "kupovanom", ale "robenom" a to je obrovsky rozdiel.

2.
to čo tam ukazuješ nemá 500W to zlý štitok

Áno, štítok je zlý pretože to výrobca transformátora pobabral, že? Mimochodom, trafo som kupoval tu na fóre, tak si to môžeš overiť u predajcu.

3.
ten zdroj hore by som nechcel to skorej G 400 to sa aspoň dá opraviť
Samozrejme, na to ti poviem len jedno - dobre spravený zdroj netreba opravovať - ja si nekupujem veci aby som sa v nich vŕtal, či hneď od začiatku ich opravoval.

4.
vyjadril svoj názor a že sa nezlučuje z tvojím tak za to ma nemusíš hneď osočovať asi toľko
Vyjadrenie názoru akceptujem, pokiaľ je podložené vecnou argumentáciou a overiteľnými faktami, ale tvoje tvrdenia typu "akurát na holiaci strojček", "je to naprosto nevhodné zariadenie pre napríklad servis TV", "To nemá 500W kde by to vzal možno deti na to skočia ale ja nie ","Ak nezabudnem tak ráno sem dám fotku 350W trafa síce klasika a v pohode dá 40A použiva sa do vysielačiek", a teraz najnovšie " Riden zdroj či ako sa to volá ani zadarmo", vypovedajú ozaj o tom, že ja naozaj prd viem a ty si na slovo vzatý odborník :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa AdamVarga » 16 Aug 2020, 22:52

Rovnako by som chcel vedieť odpoveď na jedno z mojich vlákien na marekovej stránke.

Replika koncáka Tesla 820:
Koncák s originálnou schémou na moderných súčiastkach
Oravan: "Zničite len koncový stupeň a výsledok je taký že to nebude hrať lepšie" (to som doslova skopíroval)

Na základe čoho ste prišli vášmu nelogickému záveru? Žiadne fakty ste nepopísali ani možné problémy ani nič. A napriek výzve aby ste mi to vysvetlili odborne som sa odpovede tiež nedočkal. Ak neviete vysvetliť problém aký máte s niečím tak aký má význam vôbec sa zapojiť do diskusie ?
Z tohoto si ja akurát myslím že vám sa nepáči tvorba iných ľudí. Ale ako som spomenul - prijmem kritiku s radosťou nech je už pozitívna alebo prevažne negatívna a spoločne sa niekam dostaneme, buď si jeden druhému vyvrátime tvrdenie faktami alebo sa naučíme niečo nové možno by sme zistili že obaja máme pravdu. Ale takto asi nie

Čudujem sa že ste ešte nenapísali na môj projekt s elektrónkovým zosilňovačom s nejakím negatívnym nezmyselným a neplatným argumentom.

(Ospravedlňujem sa za príspevok mimo témy ale už to nešlo tolerovať)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový zdroj - má smysl RD6006?

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Aug 2020, 22:56

Chlapci, nechajte to tak, nehádajte sa :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok