Stolna bruska/pila

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 29 Nov 2020, 11:47

Ahoj, hladam nejaky maly, univerzalny, stolovy pristroj, na ktorom by som vedel rezat konstrukcne prvky krabiciek na vsetky tie drobnosti co doma bastlime. Opracovavany material preglejka, drevenne hranolceky, hlinikova joklovina 20x20, hlinikovy plech 2mm a pod. Mohlo by to presne rezat uhly aj to mat pravitko na presne a kolme rezy plechu. Jednoducha vymena kotucov podla materialu.
Nieco ako sen kazdeho kutila, zial nic som nevygooglil, az si myslim, ze je to moc velke sci-fi.
Vedel by mi niekto poradit, nasmerovat ?

dakujem
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Wicker » 29 Nov 2020, 13:21

Cauko a niečo takéto by nestačilo ?
Prílohy
Screenshot_20201129-132005.png
0

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 29 Nov 2020, 14:46

Nooo to je vlastne ono, akurat nedostupnô a vianoce su za rohom. Aby to Jezisko stihol dorucit :D
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Nov 2020, 14:57

Musí to byť zrovna Park ? ... veď aj v Bau, Obi či Merkury také niečo určite budú mať..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 29 Nov 2020, 15:21

Nemusi, len som chcel nazor od niekoho, kto ma osobnu skusenost. Chcem sa vyhnut plastovym svorkam, pravitkam z ohnuteho pozinkovaneho plechu a podobnym prekvapeniam.
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Wicker » 29 Nov 2020, 15:58

Ja som to uviedol ako príklad, určite bude mať niečo také scheepach alebo podobné značky.

Skús na YT pozrieť videá od tohoto pána:

https://www.youtube.com/channel/UC9o8er ... Px4EjwyqLA

Rozoberá tam rôzne náradie a pomôcky na doma do dielne, možno tam má aj nejakú pílu, prípadne sa aspoň niečo dozvieš nové.

Prípadne ak sa niekto nenájde, kto má skúsenosť, tak aj takto:

https://dodomacnosti.sk/stolove-pily/

A ak ani tak, tak si to len vyrobiť.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Nov 2020, 20:19

Pokiaľ budeš chcieť trošku presnosti - buď si to dorobíš doma, alebo priplatíš za profi....alebo budeš rezať podľa čiarky :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 13 Mar 2021, 13:45

Ahoj, nakoniec som kupil Parkside, presne ten co navrhol Wicker. Za tu cenu paradna masinka, len ma vzdy pri zapinani zamrazi, ked cela cirkularka nadskoci. Neviem kolko to hriadel a loziska takto vydrzia. Chcelo by to nejaky softstart. Nemate niekto odskusane zapojenie? Idealne bez potenciometra, iba On/Off prepinac. Asi by som urobil externu krabicku a pouzival to aj na spustanie pokosovej pily, tam je to podobny nervak.

Diky
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

hardstano
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16 Dec 2020, 11:15

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa hardstano » 13 Mar 2021, 14:29

0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa josek » 13 Mar 2021, 15:34

Ja tú pokosovú pílu Park... používam asi 5 rokov, zatiaľ som nespozoroval nejaké anomálie. To trhnutie pri zapnutí tam je, ale nepríde mi to také extrémne.
0

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 13 Mar 2021, 18:59

Hardstano: softstart pre trafo je rovnaky ako softstart na jednofazovy motor ?

Josek: dakujem za info z praxe, mozno som iba nejaky precitliveny na svoje naradie. Ono pouzivat a pouzivat nieje to iste. Ked ma niekto remeslo v ruke a oku, zapne masinu na 2 hodiny a porobi co treba. Ja som ju dnes zapol a vypol asi 40 x Nemyslim, ze ten kopanec pri spustani jej nejako prospieva.
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa rakato11 » 13 Mar 2021, 19:34

Petronas napísal:
13 Mar 2021, 13:45
Za tu cenu paradna masinka, len ma vzdy pri zapinani zamrazi, ked cela cirkularka nadskoci. Neviem kolko to hriadel a loziska takto vydrzia. Chcelo by to nejaky softstart.
Se synem jsme před 4 léty koupili něco takového, bylo to potřeba na stavbu. Nařezalo se na tom spoustu věcí jako na stavbě ale drží stále pohromadě jenom i mně děsně štve ten prudký náraz při tom zapínání.
No shodou okolností jsem dnes narazil na velice užitečnou věc a to Soft start plynulého rozběhu 250V 16A. Každopádně jej koupím a do té pily namontuji, ona si to určitě zaslouží. :wink:
Ještě video Montáž softstart modulu XS-16/D3 (JRR-01) ke kotoučové pile.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 13 Mar 2021, 21:35

:thumbup:
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa josek » 14 Mar 2021, 11:25

Ono trošička vidím problém v tom, kam ten softstart na pokosku umiestniť, keď je vypínač priamo v rukovät spolu s istiacim prvkom. Zapínať ju niekde inde sa mi vidí nepraktické, keďže sa zapína vždy iba na niekoľko sekúnd...

Inak by to nebolo zlé riešenie, aj keď si napríklad tá moja pokoska svoje už odrobila na prerábke záhradného domčeka.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Mar 2021, 11:31

Zase otázka nechápavca: načo všade nezmyselne pchať softštarty a podobné maškarády? To už sa bojíte drobnej špičky v sieti?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa StefanST » 14 Mar 2021, 12:39

josek napísal:
14 Mar 2021, 11:25
... kam ten softstart na pokosku umiestniť, keď je vypínač priamo v rukovät spolu s istiacim prvkom. Zapínať ju niekde inde sa mi vidí nepraktické, keďže sa zapína vždy iba na niekoľko sekúnd...
Čiste z technického pohľadu by to nemusel byť problém. Softstart (v externej krabici so zásuvkou) by bol štandardne v "čakacom" stave, kedy je v ceste zapojený štartovací rezistor. Keď sa spotrebič zapne, objaví sa prúd do pripojeného zariadenia, softstart sa zapne a po stanovenom čase premostí štartovací rezistor. Keď prúd do spotrebiča ustane (lebo sa spotrebič vypne), softštart prejde opäť do čakacieho režimu.
Na snímanie prúdu nejaké jednoduché prúdové trafo.
0
Naposledy upravil/-a StefanST v 14 Mar 2021, 12:47, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Mar 2021, 12:44

Pravdaže sa to dá aj keď je tam spínač už s ochranou, SS zaradíš jednoducho zaň. V beznapäťovom stave nie je rezistor premostený. Otázkou je načo. Ja v tom nejako nevidím zmysel. Ak Ti padá istič pri zapnutí píly, tak som nepovedal ani slovo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa StefanST » 14 Mar 2021, 12:56

Drakoush napísal:
14 Mar 2021, 11:31
Zase otázka nechápavca: načo všade nezmyselne pchať softštarty a podobné maškarády? To už sa bojíte drobnej špičky v sieti?
Iná situácia sa javí u profesionála, ktorý náradie používa dennodenne a vie, koľko náradie znesie bez újmy na zdraví, resp. si pomerne rýchlo na seba zarobí a iná situácia je u hobby-používaťeľa, ktorý náradie používa občas, a spomínané rázy ho zakaždým "pichnú v boku", lebo jeho náradie si takéto rázy "nezaslúži".
0

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 14 Mar 2021, 16:16

StefanST napísal:
14 Mar 2021, 12:39
josek napísal:
14 Mar 2021, 11:25
... kam ten softstart na pokosku umiestniť, keď je vypínač priamo v rukovät spolu s istiacim prvkom. Zapínať ju niekde inde sa mi vidí nepraktické, keďže sa zapína vždy iba na niekoľko sekúnd...
Čiste z technického pohľadu by to nemusel byť problém. Softstart (v externej krabici so zásuvkou) by bol štandardne v "čakacom" stave, kedy je v ceste zapojený štartovací rezistor. Keď sa spotrebič zapne, objaví sa prúd do pripojeného zariadenia, softstart sa zapne a po stanovenom čase premostí štartovací rezistor. Keď prúd do spotrebiča ustane (lebo sa spotrebič vypne), softštart prejde opäť do čakacieho režimu.
Na snímanie prúdu nejaké jednoduché prúdové trafo.
Ahoj, vyborna myslienka, namiesto rozoberania strojov (a prip. straty zaruky) by sa to vyriesilo externe na privode a bol by jeden softstart na vsetky masinky v dome.
Podme do toho.
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: Stolna bruska/pila

Príspevok od používateľa Petronas » 14 Mar 2021, 16:26

Taketo daco ?
82CA04BA-9FA0-4F1F-AE19-01F2287B46A5.jpeg
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Napísať odpoveď