Ako funguje brzda na akuvrtačke Bosch?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Ako funguje brzda na akuvrtačke Bosch?

Príspevok od používateľa E001 » 21 Mar 2021, 06:39

Chlapi mám taký problém. Mám staršiu akumulátorku Bosch, Používam ju občas na také domáce šmidlanie. Pri zapnutí po dlhšom čase oddychu pri zapnutí jemne zadymí, spraví to tak 3-4 krát a potom ide bez dymu. Mám podozrenie, že zostáva " visieť " brzda a po pár zapnutiach sa " rozchodí ". Priznám sa, veľmi sa mi to nechce rozoberať, keď neviem, čo ma čaká. Na nete som pozeral cenu nového motora, stojí 16 €, to by šlo, no neviem, či je v tom motore aj tá brzda. Veľa do toho investovať nechcem, ono časom zdochnú asi aj akumulátory a " generálka " by bola drahšia, ako nová vrtačka. Aké máte s tým skúsenosti?
0

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Ako funguje brzda na akuvrtačke Bosch?

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 21 Mar 2021, 08:39

pokud brzda brzdi tak ze s tim rukou nepohnes tak bude mechanicka a ta je v prevodovce, samozdejme co vyrobce to jina brzda ale bude to vsechno podobny , treba https://youtu.be/gjtk2liJ0Gk?t=371
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Ako funguje brzda na akuvrtačke Bosch?

Príspevok od používateľa E001 » 21 Mar 2021, 15:05

Ono to mechanické nastavenie momentu funguje. Ide mi o tú el. brzdu v kľudovom stave.
0

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Ako funguje brzda na akuvrtačke Bosch?

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 21 Mar 2021, 15:34

elektricka brzda ti skratuje motor ,tu pretocis rukou,nez se motor rozbehne brzda se vypne
mechanicka brzda je v prevodovce,tu nepretocis rukou(pokud neni vadna),povoli pouze rotaci od motoru ne od hlavicky,
jeste jsem v aku nevidel elektromechanickou brzdu jako jsou treba u jerabu atd

rozeber ji a uvidis kde je problem

https://youtu.be/qCD1Nu5U3-g?t=204
0

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Ako funguje brzda na akuvrtačke Bosch?

Príspevok od používateľa Feneon » 21 Mar 2021, 15:36

Keď pustíš vypínač, svorky motora sa skratujú. Buď napriamo alebo cez malý odpor. Rotorom pretečie veľký prúd ktorý vytvorí magnetické pole ktoré pôsobí proti magnetom statora. Preto keď prudko pustíš vypínač uhlíky silno zaiskria.

Neviem ako je to pri bezuhlíkových motoroch, ale predpokladám že to bude ako brzdenie asynchrónnych motorov jednosmerným napätím. Predpokladám že brzdenie motora je súčasťou drivera.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok