Lacný osciloskop z CHINY

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

pepo_6
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24 Jan 2023, 10:19

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa pepo_6 » 26 Dec 2023, 12:40

Caute, ja som si kupil takuto hracku za cca 45E. Mam na stole v dielnicke TDS210 s malou chybickou pri starte, ale ide a tento malinky som si kupil pre radost :

https://vi.aliexpress.com/item/10050058 ... pt=glo2vnm

Je to docela "klikfest" dokym sa doklikam nieco zmenit, ale na take hranie, ked potrebujem niekde vonku / v aute / atd... nieco zmerat, bohate staci...
IMG_20231225_224052.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa cs001 » 26 Dec 2023, 13:14

..s čínskymi osciloskopmi rôznej úrovne sa v poslednej dobe roztrhlo vrece.
Pred par dňami mi prišla reklama na takúto 12bitovú parádičku
https://www.banggood.com/sk/DHO914-Digi ... rrency=EUR
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa Atlan » 26 Dec 2023, 13:50

Nema velky zmysel sa tlacit do 12bit. Co je dolezite aby to malo dotykovu obrazovku to usetri kopec casu pri nastavovani.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa cs001 » 27 Dec 2023, 10:11

...pre mňa je nastavenie digitálu oproti analógiu riadny “opruz“, ešte, že existuje tlačidlo AUTO :wink: ...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa Amaterr » 27 Dec 2023, 13:24

lenze potom musis zhadzovat , co tam nechces :)
@ Pepo , vyzera to na nejaku UPS alebo fr. menic , ked sa aj niekedy podarilo opravit , islo o do suflika , taka zelezna zasoba a doma by mi to bolo aj tak na prd , dufam , ze si to mal na oddelovacom :)
0

pepo_6
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24 Jan 2023, 10:19

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa pepo_6 » 27 Dec 2023, 14:40

Auto som použil len raz, ked sa mi osc sekol a nic nezaberalo, dal som auto, prestukalo ho a uz som mohol nastavovat a skryvat co tam nahadzalo :)
To je moj FVE menič (kopia sitonu), chytene len Gate, len pomocný zdroj bezi bez stavy v silovke, aby natom osciloskope daco bolo :)
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa pajky » 27 Dec 2023, 17:54

Ja som dostal pod stromcek DPOX180H, chcel som nieco sikovne, galvanicky oddelene. Skoda ze vstupy su galvanicky spojene zemou.
Merat som s tym skoro nemeral.. pri 50ms mi to blblo, raz zamrzlo. Mozno aj pre to, ze bol na nabijacke a zemne kapacitne slucky..
Neviem aky fw tam bol, nenasiel som to v menu, ale potom som tam nahral w30, ale uz som sa s tym dalej nehral.
Mal som to len na labor. zdroji a meral nabeh..
Ale aspon to vyzera, ze nejake update fw vychadza.

Ps: Nema niekto na predaj nejake lacne prudove klieste ac/dc k tomu? Alebo doporucenie?

Inak dojem, merak ma zatial nenasral.
0

foker
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 43

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa foker » 31 Dec 2023, 23:42

pajky
Ja som si myslel ze dostanem pod stromcek to tamagoci co som objednal, ale este ho nemam.Uz je to vyse mesiaca,hadam este dojde.

K tomu kliest. meraku len mala poznamka. Mam UNI-T 204+ a pred 4 rokmi som za to dal 30€. Teraz stoji raz tolko, aj cinanci zdrazeli.

Atlan, ci mi bude stacit 1 kanal. Srandujes? V zivote som v ruke nedrzal osciloskop.Na prvy kontakt by mi stacilo aj z Dracika
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Lacný osciloskop z CHINY

Príspevok od používateľa Atlan » 01 Jan 2024, 12:33

Problem tychyo osciloskopov je ten ze to nema vstup pre spustanie trigger, co ide nahradit prave 2 kanalom, sice kostrbato alemlepsie ako nic.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok