Tesla BM464 a jeho modul BP4644

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Tesla BM464 a jeho modul BP4644

Príspevok od používateľa AdamVarga » 12 Okt 2021, 09:59

Zdravím páni. Mal by som prosbu či by niekdo nemal hociakú dokumentáciu ku vzorkovaciemu zosilňovaču BP4644. Je to ďalší modul ktorý by som rád dostal do funkčného stavu.

Závada:
Po zasunutí vertikálny vychilovač do obrazovky pošle diferenciálne 24V DC takže na obrazovke nevidím absolutne nič. Ak vytiahnem koncáky tak samozrejme lúč je prakticky v strede obrazovky. Je tam ešte jeden tranzistor ktorý predpokladám že je "driver" pre tie koncáky. Keď ho vytiahnem tak samozrejme lúč je tiež v strede.

Takto som postupne išiel tranzistor za tranzistorom som ich postupne vyťahoval ale závada je okolo driver tranzistora. No neviem ani za boha zistit ako to je pospájané. Schému nemám a na to aby som exploratívne sa pozrel zo spodu dosky na spoje by som musel vycínovať hádam 50 drôtikov.

Sú tam aj nejaké zeleniny ale zbežne som ich meral ani niesu v skrate a sú na nich "rozumné" napätia. No nevylučujem ich chybnosť alw nemám to ako overiť na isto.

Je dosť možné že chyba môže byť aj mojej strane a to teda tak že absolutne netuším čo mám očakávať od vzorkovacieho zosilňovača v tomto osciloskope preto by som sa potešil akejkolvek dokumentacie o BP4644 či už manuál na obsluhu alebo servisný manuál.

Vďaka za pomoc.
BP4644 (nie 4646 ani 4641! Tie schémy mám)
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Tesla BM464 a jeho modul BP4644

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 12 Okt 2021, 12:41

skuste sem nahrat fotky zvnutra. nejake skusenosti so vzorkovacimi zosilnovacmi mam, no nie s konkretne tymto typom.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok