Meranie utp káblov

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

panda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16 Dec 2021, 13:43

Meranie utp káblov

Príspevok od používateľa panda » 10 Feb 2022, 09:11

Dobrý deň, potrebujem nejaký prístroj na meranie lan utp káblov. Avšak nestačí mi len jednoduchý tester káblov ale najmä potrebujem aby mi ukázal reálnu maximálnu prenosovú rýchlosť medzi bodom A a B. Ideálne by bolo do 10Gbit ale minimálne 1Gbit. Na cene až tak nezáležia. Aký prístroj by ste mi odporučili. Ďakujem.
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Meranie utp káblov

Príspevok od používateľa Sani1 » 10 Feb 2022, 10:01

Možno taký tester existuje, ale skôr si myslím, že to už patrí medzi laboratórne prístroje. Prenosová rýchlosť je daná typom a dĺžkou kábla. Všetky informácie, tabuľky, grafy, závislosti nájdeš v dátovom liste výrobcu.
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Meranie utp káblov

Príspevok od používateľa ondistef » 10 Feb 2022, 10:26

Tak prístroj, čo ti vyslovene odmeria prenosovú rýchlosť kábla asi ani nikto nerobí. Pokiaľ použiješ odpovedajúci typ kábla a dodržíš max. vzdialenosť + odstupy od iných vedení podľa noriem, tak aj s Cat 6A dosiahneš v pohode 10Gbit.
Existujú aj certifikátory počítačových sieti, ktoré ti zmerajú šírku prenášaného pásma, dĺžku kábla, jeho odpor a útlm a vyhodnotia to v grafoch a tabuľkách, akurát si priprav tak 7500€ a viac.
Napr. LanTEK III alebo novší model LanTEK IV
Trend networks lantex iv brochure
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok