Aky je to displej a kde ho zohnat

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Jún 2022, 02:51

Cavte,

mam tento multimeter
image.png
image.png (146.98 KiB) 2909 zobrazení
a spadol mi a v rohu je cierny flak (puklo nieco v displeji).

Neviete aky je to typ displeja a ci sa da este zohnat. Ten multimeter je velmi stary, a z urcitych dovodov ho nechcem vyhodit, skor opravit (aj ked mam aj iny multimeter). Popr. nemate niekto tento isty pokazeny , ale s dobrym displejom?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa lacog » 09 Jún 2022, 09:27

No celkom ma zaujíma dôvod prečo chceš rozchodiť tento multimeter ;-)
Osobne by som kašľal na to a zohnal si niečo rozumnejšie.
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa Sani1 » 09 Jún 2022, 09:36

YuFung mám aj ja. Bol to môj prvý multimeter a nie je zlý, ale ja mám na trvalo vypálenú jednu desatinnú bodku. Stalo sa to pri oživovaní DC/DC meničov.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Jún 2022, 11:07

a nevies co to moze byt za displej?

Bude to universalny alebo specialne robeny pre YuFung?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa ivan_01 » 09 Jún 2022, 11:16

to nebude univerzálny displej, ale niečo vyrobené len pre toto. Inak, mám ho aj ja, cca 25 rokov slúži dennodenne a má originálne meracie šnúry. Nemá TRMS, nemá bargraf, nemá USB. Ale má rýchlu prezváňačku, meria kapacitu, je pekný a hlavne som si ho kúpil za svoje prvozarobené prachy a on si zarobil na seba niekoľkonásobne. Preto ako píše laco, treba ho vyhodiť a kúpiť superduper nový. Niektoré veci majú aj sentimentálnu a citovú hodnotu, nielen technickú.
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa Sani1 » 09 Jún 2022, 11:26

Nemal som ho rozobratý, tak nemám ani šajnu. Ale mierne "vytečený" displej nie je až taká tragédia, ak sa to nebude rozširovať.
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa lacog » 09 Jún 2022, 13:15

ivan 01 - sentimentu rozumiem - sám mám odložený môj prvý multimeter ktorý som si kúpil za 2500 Sk - čo bolo pre mňa vtedy riadne veľa. Mal autorange, bargraf, displej 3999, meranie frekvencie a kapacity - no jednoducho multimeter snov :biggrin:
A nejak sa rozbil prepínač funkcii a rozmýšľal som čo ďalej - elektronikou sa neživím je to len jeden z mojich koníčkov. Tak som si to prehodnotil čo vlastne potrebujem a zistil som, že vlastne veľa veci ktoré som niekedy bral ako veľmi super funkciu multimetra ja teraz od neho vôbec nepotrebujem - napr. to meranie kapacity, tranzistorov ... na to je lepší ten tester súčiastok...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Jún 2022, 13:34

Za tento som dal ak sa dobre pamatam okolo 2000 v roku ca 1990-1991. Ja som ten displej aj vybral on je tam namontovany cez taku specialnu gumu, ale nema na sebe ziadne oznacenie. Daju sa tie gumy niekde kupit (ak by som ten displj zohnal? Ako sa to vola? Vacsinou ked sa odlupli, tak uz to nemalo dobry kontakt.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa lacog » 09 Jún 2022, 13:49

Určite sa dá vodivá guma zohnať ale nie je dôvod aby ti nefungovala tá ktorá tam je. Prečistiť a správne pritlačiť displej by malo stačiť. Každopádne si myslím, že investuješ veľa energie do niečoho čo nemá veľmi význam.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa enigma » 09 Jún 2022, 17:09

je to LCD display ( tekutý kryštáľ )
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky je to displej a kde ho zohnat

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Jún 2022, 21:05

To viem ze je to LCD.

Le neviem ci tieto multimetrove boli specialne robene pre konkretneho vyrobcu (zohnat jedine pokazeny a prehodit) alebo to boli univerzalne (bude pasovat aj z ineho multimetra).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok