Ako funguje elektromer s fotovoltikou?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

mario.siska
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Nov 2022, 08:47

Ako funguje elektromer s fotovoltikou?

Príspevok od používateľa mario.siska » 30 Nov 2022, 09:16

Zdravim vas vsetkych.
Chcel by som zistit ako su zuctovane pretok energie z fotovoltiky do siete. Konkretne: robim regulator na spiralu v boileri, a to tak ze vykon spirali sa reguluje prepustanim/stopnutim celej polvlny. Ak napr ma sirala ist na 50% tak je prepustana kazda druha polvlna. Priklad spirala ma prikon 2kW, FV vyraba 1kW. Pri prepustenej polvlne v podstate 1kW/polvlna taham z distribucky a 1kW/polvlna doda FV. Pri stopnutej polvlne ide 1kW/polvlna do DS. Ked sa to zosumarizuje v ramci 1 sekundy tak je to spolu 0kW z DS. Cize aky by elektromer pripisoval spotrebu/dodavku napr raz za sekundu alebo viac, tak by to bolo ok - nulova spotreba. Ale ak by to pripisoval v dostatocne malych intervaloch - napr 0,01s (kazdu polvlnu) tak by za sekundu zaznamenal spotrebu z DS 50x1kW/polvlna a pretok do DS takisto 50x1kW/polvlna. Ako teda meraju elektromery kt. sa aktualne pouzivaju? Momentalne ho sice este nemam, papiere su odovzdane, cakam na vymenu. Dufam ze som to popisal dostatocne jasne a zrozumitelne. Dakujem za kazdu odpoved
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok