Tesla BM553

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
OM1ARS
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 13 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Tesla BM553

Príspevok od používateľa OM1ARS » 16 Mar 2023, 09:58

Zdravim po dlhsej dobe....

Zhanam dokumentaciu k pristroju BM553. Kludne aj navod alebo blokovu schemu. Podarilo sa mi zohnat tento pristroj no mam pocit ze nefunguje ako ma.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Tesla BM553

Príspevok od používateľa jezevec » 16 Mar 2023, 12:25

0

Používateľov profilový obrázok
OM1ARS
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 13 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Tesla BM553

Príspevok od používateľa OM1ARS » 16 Mar 2023, 12:32

Skoro 8) . Ale ja potrbujem BM553 nie BM533 :wink: . Tanyu poznam tam som hned hladal.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Tesla BM553

Príspevok od používateľa jezevec » 16 Mar 2023, 13:36

Sorry, přehlédl jsem se.
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Tesla BM553

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 17 Mar 2023, 15:56

Robo,
Nieco by mohli mat ludia na UREL alebo UTEE VUT v Brne (a mozno Martin Tomaska alebo Vlado Stofanik na FEI STU). Tam som to svojho casu videl v laboratoriu.
Musim Ti ale dopredu povedat, podla mna je to pekna hracka na naucenie sa principu fungovania vektor-voltmetra (relativne trivialna, vychadza z podvzorkovania VF signalu pre urcenie fazoveho rozdielu), pristroj bude zrejme pouzivat princip blizky niektoremu vektor-voltmetrov od HP (mozes sa inspirovat, HP manualy su verejne dostupne na Internete). Zadalsie, tieto pristroje okolo 80-90 rokov dnes trpia jednym zavaznym (az takmer neprekonatelnym problemom). Boli totiz osadene ruskymi EPROM, ktore po 20-30 rokoch sluzby stratia informaciu ulozenu v nich. Musel by si mat stastie na cloveka, ktory ma taky isty pristroj funkcny, aby si si urobil kopiu tychto exotickych pamati (casto klon intel 8708 alebo 2716), ktore uz nie kazdy programator zvlada. Ak sa k tomu podujmes, prosim nezabudni zdielat obsah EPROM s clemni fora, nech sa ostatni netrapia.

Na prakticke pouzitie je tento pristroj dnes zastaraly (limitovany sondami do cca 1 GHz, vyssie je problem), jeho funkciu hravo splni ~100 eurove NanoVNA, s ovela mensim usilim.
0

jjilek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 26 Júl 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla BM553

Príspevok od používateľa jjilek » 19 Mar 2023, 22:09

Zeptej se podle následujícího odkazu:
https://moodlevos.copsu.cz/pluginfile.p ... download=1
Je to absolventská práce ze odborné školy Sezimovo ústí, podle literatury mají také dokumentaci k BM553
0
Na soukromé zprávy reaguji jen pokud jde o předání osobních údajů, jako adresa, telefon, cena apod.

Používateľov profilový obrázok
OM1ARS
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 13 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Tesla BM553

Príspevok od používateľa OM1ARS » 20 Mar 2023, 17:22

Dakujem za odpovede :).

Diky Ivan pojdem sa opytat. Ten pristroj je samozrejme zastaraly ale ked mi uz pristal na stole aj s BP 5521 tak som sa s tym chcel trochu pohrat. NanoVNA poznam a je mi jasne ze Teslacky stary vektorovy analyzator bude dnes uz davno prekonany. Ale preco nie to opravit. Zda sa mi ze ta digitalna cast ide pretoze dokazem prepinat rozsahy a zastavovat a pustat frekvencen skenovanie atd. Skor sa mi nezda ta analogova cast. Mozem samozrejme tie epromky precitat ale nemam na to programator.

Tu absolventsku pracu som videl. Skusim sa ked tak s nimi skontaktovat. Na Nuke-Elektro Bastlirne je jeden uzivatel WLAB ktory sa par krat pysil tym ze tu dokumentaciu pre BM553 ma. Avsak neodpisuje na sukromne spravy.

No nic teraz sa mi ajtak nakopila ina robota tak mi to moc nesuri.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok