Osciloskop RFT EO213

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

_itzdanqq_
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Jan 2024, 15:07

Osciloskop RFT EO213

Príspevok od používateľa _itzdanqq_ » 25 Jan 2024, 16:17

Ahojte, nedávno som na bazoši kúpil tento osciloskop.
Podarilo sa mi na ňom opraviť viacmenej všetko (slaba obrazovka, pískanie, chrumkavé potenciometre a prepínače a zhnité kondenzátory) až na artefakty ktoré na obrazovke sú aj po tom čo som prekontroloval celý posledný zosilovač, x aj y panel, vysokonapäťový zdroj a aj spínaný zdroj pre celý osciloskop. Skontroloval som snaď všetky tranzistory, diody, kondenzátory a na niektorých doskách aj rezistory - problém som stále nenašiel.
Artefakty vyzerajú skoro ako rozostrená trojuholníková vlnovka s urezaným vrchom v strede až na to že pri spodnej časti sa "láme" a potom pokračuje viac vodorovne až k zobrazovanej čiare. Mám aj video kde je vidno ako sa artefakty správajú pri nastavovani osi a v roznych módoch. (https://youtu.be/tP6q7YuAsog)
Tiež som pozeral či nahodou niesu studaky alebo viditelne poškodené súčiastky, ale bez šance. Začínam si už myslieť že to je niečo s čipmi :rolleyes:
Toto je prvý krát čo robím na niečom analógovom, ak sa v tomto smere niekto vyzná a vedel by približne povedať v čom by mohol byť problém, budem rád za každý návrh :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Osciloskop RFT EO213

Príspevok od používateľa jezevec » 25 Jan 2024, 16:23

Indukuje se ti brum do zesilovačů, zkontroluj zdroj a správné zemnění i stínění.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Osciloskop RFT EO213

Príspevok od používateľa Atlan » 25 Jan 2024, 19:50

Zober druhy osciloskop a meraj.
0

_itzdanqq_
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Jan 2024, 15:07

Re: Osciloskop RFT EO213

Príspevok od používateľa _itzdanqq_ » 28 Jan 2024, 14:20

Ešte som sa s tým trochu zabával a asi bude najlepšie keď si požičiam ďalší oscil na opravu, skontroloval som už aj tienenie a stále nič :crying:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok