Mentor Graphics PADS- pre a proti

Odborné knihy a časopisy, software pre elektroniku
Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Mentor Graphics PADS- pre a proti

Príspevok od používateľa josko158 » 23 Feb 2011, 16:35

Prosím Vás o vyjadrenie sa k tomuto podľa mňa sprostému programu.

V škole som nútený pracovať v ňom a sú s nim len samé problémy. :evil:
0

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Mentor Graphics PADS- pre a proti

Príspevok od používateľa bonatius » 09 Mar 2011, 12:28

robil som s tym programom a ma to svoje vyhody aj nevyhody ako kazdy iny program.

ako vyhody povazujem, ze si mozes nastavit farbu jednotlivych vodicov podla seba (napr. gnd, power a signalove vodice (clk)), mas lepsi prehlad co su to za vodice a lahsie sa navrhuje doska

dalsia vyhoda aspon pre mna je lahsie nakreslenie plochy, ktoru treba vyliat medou a je jedno aky tvar ma mat ta plocha

da sa tahat viac signalovych vodicov naraz

vyznacis cely vodic, da sa zamknut

nevyhody:
komplikovana struktura suborov, cely projekt sa sklada z velkeho poctu suborov a tym aj zabera viac miesta na disku

odlisny sposob prace ako v inych programoch

uz som s tym vyse styri roky nerobil, pamatam si, ze aj ja som nadaval d som s nim pracoval, ale potom som si zvykol a mnoho veci uz bolo samozrejme

teraz pracujem s programom Altium designer, je to o nieco lepsie, ale stale to nie je idealne, ale vzdy je to lepsie ako Eagle

na akej skole sa uci pracovat s tymto programom?
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Príspevok od používateľa josko158 » 09 Mar 2011, 20:09

Vďaka za názor :-)
učia nás s nim pracovať na SPŠE v Prešove

možno máš pravdu a treba si len zvyknúť ale už si asi nezvyknem lebo už iba jeden projekt v PADS čo sú asi 3 dvojhodinovky a potom matura a dovi dopo SPŠE :-)
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 09 Mar 2011, 20:24

Do nevyhod by som zaradil asi aj to, ze cokolvek od Mentor Graphics bude dost drahe...
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa bonatius » 09 Mar 2011, 20:44

josko158 napísal:Vďaka za názor :-)
učia nás s nim pracovať na SPŠE v Prešove

možno máš pravdu a treba si len zvyknúť ale už si asi nezvyknem lebo už iba jeden projekt v PADS čo sú asi 3 dvojhodinovky a potom matura a dovi dopo SPŠE :-)
len aby si nebol v buducnosti prekvapeny, lebo v Mentory sa daju robit aj FPGA, VHDL

Vela firiem v CR pouziva Mentor, aj ked je pravda, ze sa snazia prejst na Altium, lebo je lacnejsie, ale to zavisi od rozhodnutia managementu a tiez aj od toho kolko projektov je urobenych v Mentory.

Vacsinou to byva tak, ze pokial nie je potreba prejstna iny system, tak sa bezi na starom, alebo ked firmu kupi ina firma s inym systemom a ten sa potom snazi pretlacit.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok